Kártya dilemma

Sziasztok.
Mondom a lényeget nem kertelek.
Ugyebár össze állítottam a gépemet melybe egy MSI 2070 Super ventus OC kártya került.
3 hétig próbáltam rájönni miért vannak fps droppok játékokban míg nem egy kártya tesztelő programmal kiderítettem hogy a kártya gyári hibás.(visszaküldtem az alzának(onnan vettem) vacakolnak a javítással már törvényt szegtek fogyasztóvédelemmel kellett beszélni már rendezik az ügyet.) az lenne a kérdésem igényeljem vissza a pénzt és vegyek egy rx 5700 xt-t vagy egy másikfajta 2070S-t? Avagy igényeljek egy új csere MSI 2070S oc-t?

Mindegy. Bármiből bele lehet futni gyári hibás chipbe. A 2070S erősebb mint az 5700XT, kérdés kihasználod e a plusz kraftot. Ha nem, akkor az 5700XT ár/értékben kicsit jobb.

1 Like

Köszi a gyors választ!
igen kihasználom a plusz kraftot, kérdés melyik 2070s a “legjobb”?
180k-t kapok vissza ha igényelem vissza és kb 30k-t bírnék még ráfizetni ha esetleg drágábba kerül egy jobb hűtéssel rendelkező.

Nem igazán van szerintem “legjobb”. Ha megfelelő a hűtése a kártyának, nagyjából ugyan annyit mennek, a minimális különbség amit egy gyári OC hoz, simán behozod Afterburnerben 10 másodperc alatt.

1 Like

Hallottam olyat is hogy AMD procihoz nem igen illik az nvidia ez jelenthet problémát? (3700x-em van)

Jelöld meg a forrásodat :smiley:

mihez?

Ahhoz amit hallottál, mert ilyen nincs

1 Like

Nem tudok jelölni baráti körbe hallottam.
köszi a választ :slight_smile:

Ez nettó baromság.

2 Likes

esetleg jobban járnék, ha cserélném erre a kártyámat? Mert az msi ventus 70 fok felett pörgött.
GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER AORUS 8GB (GV-N207SAORUS-8GC) Videokártya

70 fok nem sok a GPU-nak, de az Aorus is egy jó kártya.

2 Likes

Ez is jó, én az Msi gaming szériát szoktam ajánlani, ha bejön a kinézete. Nagyon jól hűt, és nagyon csendes is. Eddig ezek a tapasztalataim. Bár az új AMD kártyáknál hallani hideget-meleget ez ügyben, de azokkal még semmi tapasztalatom nem volt.

Gaming X kártyák abból is rendben vannak, az Evoke-ot és a Mech-et kerülni kell.

1 Like