Kattanas utan leall a gep

Sziasztok!

A minap épitettem egy gépet:

Ryzen 5 3600
Asus rog strix B550-f
Arctic Duo 34 esport huto
16gb kit G. Skill Trident Z neo 3600mhz cl16 (2x8gb)
Fsp Hexa 85+ 650w tap
Samsung 970 evo nvme ssd
Rtx 2080 GPU

Osszeraktam a gepet es egy ideig megy, aztan kattan egyet es kikapcsol, es vissza sem tudom kapcsolno, csak ha a tap hatuljan a kapcsolot lenyomom es ujra bekapcsolom!
Van tippetek, h mitol lehet ez?

Az alaplapon 24 pinest radugtam illetve a CPU-nak 8-pin-t viszont van mellette egy 4 pines EAtx, amihez nem tudtam semmit dugni, ugyanis a tapon nincs ilyen lehetoseg!
Ez lehet a baj? Vagy vmi zarlatot okozhat?
Vagy keves a tap?

Erdemes lehet olyan tapot vennem amin van 8+4pin a Cpu-hoz ?

Elore is koszonom a valaszotokat!

Ui.: elnezest az ekezetmentes szovegert, csak telorol gepeltem!

Kép van?
POST-ol gép vagy se kép, se hang majd leáll?
Nem cserélted fel a 8-pin EPS-t valamelyik 8-pin PCIe tápkábellel?
Külön tápkábellel van bekötve azaz RTX 2080-as vagy a ugyanabból kanócból hasított daisy chaine-s dugóval?

3 kedvelés

Van kep! Be is tolt a win 10, aztan random kattan egyet es kikapcsol es se kep se hang, meg a power gombra sem reagal!

Ez egeszen a mai napig mukodo gep volt, ma csereltem az alaplapot, procit, memoriat… es azota csinalja! Mindent ugyanoda dugtam ahol volt is, marmint az elozo lapon , csak itt feltunt h van egy 4pin-es a cpu-s mellet! De oda nem tudtam semmit bedugni.

Elotte Z370 alaplap volt meg egy 8600k es 32gb ddr4 3000mhz-es ramok

Az lehet esetleg, hogy a power gomb , reset, bekotesnel vmit rosszul dugtam be es ezt okozza?

Vagy probaljam meg a ramot kicserelni egy regire ami benne volt?!

Az videokartya kulon kabelen van bekotve!

8600K-val is ugyan ez a VGA volt a gépben?

1 kedvelés

Iggen! Ez volt! Alaplap, proci, memoria csere volt!

Nézd meg akkor hogy tökig rá van-e dugva a 24-pin és a 8-pin EPS a lapra, mert ha nem akkor lehet a OCP levágja a tápot.

Táp elég kéne legyen, ha eddig ment róla egy kb. ugyanilyen áram felvételű konfig.

Esetleg nézz egy MEMTEST-et, bár az elég ritka hogy annyira döglött egy modul hogy leáll tőleg a gép. Na persze van ilyenre is példa…

Mikor visszakapcsolod a gépet, akkor POST után nem dudál hogy valamilyen védelem lekapcsolta a gépet?

1 kedvelés

Ezt a kepet dobja be utana!

A fentebb már sokat említett EPS 8 pin kábel csatlakoztattad? (Cpu feletti csatlakozók)

Azt írtad “van egy 4 pin-es a cpu-s mellett” és akárhogy olvasom a topikot tovább sehol nem derül ki, hogy ezt kijavítottad…

Illetve a többi kábelt is ellenőrizd, rendesen helyükön vannak-e, ahogy ezt már sutyomatic is kérte csak arra a részre nem válaszoltál…

1 kedvelés

Igen, a 8 pin-es csatlakoztatva van, csak a mellette levo 4pin-esbe nem tudok mit dugni, mert a tapomon nincs tobb 4 pin-es! (Ahova Eatx van irva)

Azota meg nem voltam otthon, nem tudtam vele foglalkozni, azert nem irtam meg arra , hogy megneztem volna a csatlakozasokat, h rendesen rajta vannak-e! De kora delutan mindenkeppen jelzem!

Szia,

Az hogy nincs a 4pines EPS csatlakoztatva, az nem feltétlen probléma, ahogy a lap gyártó is írja a manualban. Annak akkor van nagyobb szerepe, ha húzni akarod a procit.

Ha ellenőrizted a kábeleket ahogy fentebb írták, akkor amikor bekapcsolod nézd meg a hibajelző ledek közül nem ég-e valamelyik.

Ha igen akkor meglesz a problémás alkatrész. Ha nem ég egyik sem akkor még megpróbálhatod az egyes alkatrészeket külön-külön tesztelni.

A memóriát úgy, hogy csak az egyiket rakod be és ha nem jön elő akkor megpróbálod a másikkal.

A videokártya problémásabb, mert ahhoz kellene egy másik gép. Szóval ha még nem váltál meg az előző konfigtól akkor próbáld meg azzal. Valamint még a memóriát is megpróbálhatod, hogy az előző konfigodból próbálod bele.

Megneztem a kabeleket! Minden rendben volt, minden rendesen bedugva, inditas utan a Boot lampa vilagit!

Nagyon szepen koszonom mindenkinek a segitseget! :pray:

Na hát akkor a következőket tudod tenni

D. BOOT LED light is always ON after power on [indicates no boot device(etc:HDD/SSD) or boot device faulty]:

Please follow the troubleshooting steps below:

1. Please re-connect the SATA cable to the motherboard and the hard disk respectively

2. If an M.2 SSD is installed, please re-connect the M.2 SSD again and confirm that the M.2 screw is locked

1. Check for any dirt on the Gold pins of the M.2 SSD or M.2 slot of the Motherboard as shown in the image below. If there is dirt found, please clean it and try again

1. If steps 1~3 can’t solve your problem, please try another SATA cable, SATA Port, or SATA hard disk (M.2 SSD)

Vagy már sikerült is megoldani? Mi volt végül a megoldás?

2 kedvelés

Igen, sikerült! Elvileg most minden stabil! Átraktam a másik M.2 slot-ba az ssd-t és jó lett!

Köszönöm a segítségeteket!

4 kedvelés

Szuper :slight_smile: Örülök, hogy megoldódott.