Kék halál állandóan

Sziasztok!
Eléggé tanácstalan vagyok ezért fordulnék hozzátok hát ha itt valaki tudna nekem segíteni.
Van egy elég korrekt gépem (Intel i5 8600K, 2xG.Skill 8GB DDR4 3000Mhz, Gigabyte 1060 G1 6Gb, Gigabyte Z370 HD3 alaplap, WD 120GB SSD, 1TB Toshiba HDD).
Teljesen hibátlanul megy a gép (Vágásra és néha játékra használom), azonban mióta megvettem (idén júniusban) folyamatosan kapok néha néha kék halált, ahogy ma reggel is. A kék halál általában reggel vagyis hosszabb kikapcsolt idő után jelentkezik, azonnal ahogy bekapcsolom.
Ma pl. ezt írta ki (ATTEMPTED_WRITE_TO_READONLY_MEMORY).
Tegnap pedig ezt: (SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED)

minden esetben a ntoskrnl.exe-el van a probléma talán ahogy néztem a dmp fájlokat. Ami érdekes, hogy tegnap reggel bekapcsoltam a gépet és nem kapott kék halált. Aztán megjött az új monitorom ( Acer SA230bid) és ahogy rádugtam és bekapcsoltam már elő is jött egy kék halál. Tanácstalan vagyok mi lehet a probléma. Minden alkatrész júniusban lett vásárolva a pcx-től. Így ha tudnám melyik hardver lehet a ludas akkor azt visszaküldeném nekik, de eddig nem jöttem rá mi lehet a probléma. HDD-t, SSD-t teszteltem Sentinellel, Memóriákat Memtest86-al. Windows pedig már többször volt újratelepítve.
Válaszokat, segítséget előre is köszönöm! :slight_smile:

Csak tippelek, de beállítottad Biosban a memóriához tartozó XMP profilt? Ha igen, lehet érdemes lenne egy reset defaultsot nyomni, aztán újra beállítani.

@sutyomatic esetleg ötlet?

talán a start menü / (windows update) hibaelhárítás / kék képernyőt -próbáld meg !

be van kapcsolva, de emlékeim szerint akkor is volt kék halálom még júniusban mikor még nem kapcsoltam be. de teszek egy próbát. A probléma ezzel csak az hogy a kék halál csak masszív kikapcsolás után jelentkezik, használat közben soha. így ha most állítgatok is, eredménye csak később lesz, ha lesz. azt elfelejtettem írni hogy a legfrissebb bios van rajta.

nem hozott sikert sajnos :confused:

Egy Bios frissítést is meg lehetne ejteni, segíthet. Előtte állíts vissza mindent alaphelyzetbe (reset to defaults).

A legújabb Bios van most fent, nincs újabb a honalpon :confused:

@feketefeherficko ! Mennyi üres hely / szabad terület van a gépeden?

Az SSD-n ( Western Digital Green 120GB M.2 SATA3) van a windows, azon 48.2Gb szabad hely van, a HDD-n 270GB szabad hely van.

1 Like

Kérdések

• Milyen táppal hajtod ezt a szekezetet?
  • OC van-e a procin?
  • XMP profil biztos be van kapcsolva RAM-on és megkapja a legalább 1.35V-ot a készlet?

A táp: be quiet! System Power 9 500W Bronze
Oc nincs, csak a turbo bosst megy automatikusan ha olyan alkalmazást nyitok meg. de a windowsban is kiegyensúlyozott energia sémára van állítva.
XMP profil biztosan be van kapcsolva. Az alaplapon még egy led is jelzi, hogy aktív, de itt volna egy kép a biosról.

Hmm… azt tudjuk mely driver-nél dobja ezeket a kékhalálokat vagy változó?

Fogalmam sincs. Felraktam a Blue Screen View progit ami az utolsó három kék halálról ezt gyűjtötte össze:

DisplayPort-on vannak a kijelzőid?

csak egy monitorom van, az pedig a HDMI-n van csatlakoztatva.

Nekem akkor volt sokszor kék halál amikor vettem pluszba még 1 RAMot és hát sajnos az újabb kámpec és sokszor random kék halált kaptam.

sajnos az én esetemben ez a probléma nem áll fent :confused: minden alkatrészt egy időben vásároltam a pcx-ről még júniusban.

Lehet de azért az nincs kizárva hogy hibás, de azért bizakodjunk.

lefuttattam már többször is a memtest-et és eddig nem adott ki egy hibát sem. Van egy olyan érzésem, hogy a videokártya lesz a ludas.

1 Like

Mindenek előtt én újrahúznám a winfost és utána kezdenék neki az alkatrédzek egyenkénti kizárásának.