TheVR Fórum

Kék halál meg játék bezáródása

Sziasztok!
Nekem olyan problémám van, hogy mostanában bezáródnak a játékok meg be crashelnek. De nem minden játék.
Főleg nagyobb gépigényű játékoknál csinálja ezt.
Most éppen elkezdtünk volna játszani egy kicsit a Fortnite -val meg nézni mit változott. De folyamatosan bezáródik a játék. High beállításokon van alapjáraton epicen is vinni-e kellene a játékot 120fps-em van. Még sok játék ment 4k 60fps-el a tv-n pl.: Dark Souls 3…
Most kaptam egy kék halált ezzel a hibával: PFN_LIST_CORRUPT
League of Legends -nél nincs semmi gond. Wolfensteinel is ez volt a gond azért nem játszottam vele.
A windows 10 eredeti.
Azt gyanítom hogy ez a windows 10 frissítési hiba lehet. Mert sokszor volt, hogy bekapcsolásnál nincs se hang se mikrofon ez most megjavult már nem csinálja a frissítés óta.
A gépem most lesz nyáron 2 éves. A videókártya az meg kb fél éve 1 éve vettem vagy hogy is van már nem emlékszem pontosan.

A gépem:
SSD: Crucial 500GB M.2
RAM: Corsair 2x8GB DDR4 3200MHz
HDD: Seagate 2TB BarraCuda 256MB
Alaplap: Gigabyte Aorus AX370 Gaming K7
TÁPEGYSÉG: Seasonic Focus+ 650W 80+ Platinum
CPU: AMD Ryzen 7 1800X
GÉPHÁZ: Fractal Design Focus Black
VIDEÓKÁRTYA: Gigabyte Aorus Radeon 5700 XT

Helyesírásért elnézést.

Nézz egy MEMTEST-et, meg csinálj egy tiszta telepítést ha tudsz, valószínűleg az a leggyorsabb ha esetleg korrupt lenne valamitől néhány Winfos elem.

2 Likes

Újra telepítettem. Megint kék halál… Ugyan az a gond. Viszont most játék nem záródott be eddig. egész nap fortnite pve-ztünk. Most mikor bezártam a játékot 10mp-re rá kék halál.
Megint szívhatok 1 hónapig mire kijön egy új win frissítés ami talán megoldja???..
Ennyire nem szeretik a microsoftnál az amd-t??
Ez gond lehet vagy megoldaná??

Sikerült azt frissíteni elvileg. Az a funkció frissítés segítene vagy nem?

Legutolsó chipset drivert felraktad?

MEMTEST volt?

1 Like

Memtestet még nem csináltam. Chipset drivert frissítettem innen:
Gigabyte Aorus AX370 Gaming K7 oldaláról
ezt a verziót raktam fel: AMD Chipset Driver 2.07.21.306
Ez nem a legújabb a másik az valami integrált videókártyára lenne?

gondolom mehet vissza garanciában?
Még jó hogy van másik ddr4 ramom. Csak azzal az volt a baj hogy magas ramhasználat van mindennél. Telefonrol irtam.

Yep. Mehet nekik vissza.

Rendben. Akkor megy is vissza.
Itt van elvileg ez az eredménye.

1 Like

Lenne egy kicsi probléma.
Nem találom a számlát. Érdekes a többi meg van ezé nincs meg.
Ilyenkor mi a teendő? a pcx-től rendeltem.
Az oldalon lehet hibabejelentést tenni. Ott írja pirossal:
" A gördülékenyebb ügymenet érdekében mellékeld a termékhez is a számla másolatát vagy a számla számát és/vagy a rendelési azonosítót, valamint apontos hibaleírást"
Akkor a rendelés azonosító is elég? Mert az meg van az oldalon.

Írd le röviden a hibajelenséget (csak a leírtakat vizsgálja a szerviz)!
Ide most pontosan hogy írja le a problémát? Már mint érted :smiley: Linket is érdemes lenne hozzátenni amint ott van ez a pár kép a tesztről meg amit felraktam google drivera?

Vagy telefonon kellene intézni. Azért kérdezem mert még soha nem kellett garanciába csinálni semmit ez az első eset :smiley: