Kék halál MSI B450 tomahawk max valamint R5 3600-zal

XMP-vel nézd meg kérlek, főleg ha anélkül ment 3200-on a memória… akkor csoda hogy csak 1 hibát dobot 4 pass alatt.

Bekapcsoltam az xmp profilt.

Ha veszek új RAM-ot ami 3000 MHz cl15, akkor ugyan azt a teljesítményt kapom vagy a procinak jobb ha magasabb a memória órajele (3200 MHz cl16)?

Kb ugyan az. De nem a ram órajel a lényeg, akár ebből is vehetsz egy másik kitet/cseréltetheted gariban, előfordul sajnos az ilyen a ramoknál. Egy másik meg lehet hogy tökéletesen fog működni.

Rendben, köszi. A mostanit Emagról rendeltem, már este intéztem a visszaküldést. Inkább veszek egy másik kitet máshol, minthogy megvárjam ezt az egész procedúrát…

EDIT: megint jól felmentek az árak… :roll_eyes:

Amég nem éri el a tavalyi 70k/16gb-t addig örüljünk

Update: Meg van az új memória kit, a DRAM calculator segítségével be is állítottam az értékeket. Este lefuttattam a tesztet megint, szerencsére nem volt semmi hiba.
Előtte teszteltem pubg-val, minden flottul ment. :smiley:

RAM behelyezés után, a biosban kapcsoltam be megint a game boost opciót, de utána úgy is kaptam egy kék halált, hogy nem csináltam semmit. (amíg kajáltam, csak úgy random kifagyott)
A biosban kikapcsoltam a game boost-ot és inkább a Ryzen Masterben kapcsoltam be a PBO-t. Így egyelőre nem tapasztaltam semmi akadást, fagyást.

EDIT: Köszi a segítséget srácok! @lengyelb szerintem zárható, köszi :slight_smile:

Lezárva ekkor: #29