TheVR Fórum

Kékhalál probléma 3 hónap inaktivitás után

Sziasztok, Mai napon 3 hónap után újra használtam a pcm. Vettem új monitor elsőre nem ismerte fel egyáltalán és bekapcsolás utan 1-2 kékhalált kaptam. Ezért újra raktam és gondoltam ez megoldja a problémám, az új monitor 144hz eddig mindig 60 volt nem tudom ennek van e valami jelentősége de újra raktam a gépet és most le szedtem a valot egy darabig nem volt semmi baj de aztán kezdett random ki lépni játék (teljesen ki lépett nem csak le dobott) majd ezt minden körbe megcsinálta és most megint kezdi a kékhalált esetleg valami tipp mi lehet ennek az oka mert nem értek annyira a gépekhez. Ha valaki esetleg tud segíteni előre is megköszönöm. (HDMI kábelel van csatlakoztatva)(Más játékoknál is ezt csinálja probáltam display port hdmi kábel de azzal meg csak a 60 Hz bír)

Szia!

Először is egy teljes konfigot írj, mindennel együtt (értsd: táp, hűtés, kábel típus a monitornál, márkák, etc.), majd, hogy milyen az új monitor, ill., hogy eredeti windows-t használsz-e? (nem valami KMS-es fost)
Közben csinálhatsz egy BIOS frissítést és BIOS resetet (ahogy az alaplap kézikönyve írja!), egy DDU-t és driver újrapakolást. (ha Nvidia kártyád van, akkor GF Experiance NÉLKÜL telepítsd a drivert)

Szerk.: és lőjj egy fotót telefonnal a kékhalálnál, hogy mit ír.

4 Likes

alap Gigabyte B450 AORUS ELITE:

proci AMD Ryzen 5 2600X Hexa-Core 3.6GHz AM4 Procesor

táp: FSP Raider II 650W RA2-550

ram:Kingston HyperX Predator DDR4 3200MHz 16GB HX432C16PB3K2/16 16GB

ssd: Samsung 860 EVO SSD 250GB MZ-76E250

Videokártya:MSI GeForce RTX 2080 DUKE OC

HDD: 1 TB

Ház: Zalman Z1 NEO
hűttés alap processzor hűttés
Eddig egy lg ultra wide monitorom volt
Most két monitor van a régi ultra wide és a
Dell S2721HGF 144hz monitor
windows nem eredeti
Bioss frissitést és resetet nem tudom hogy kell de keresek valami videót youtube

:point_up_2: Ott a hiba.

3 Likes

4-5 éve ezt a windowsot használtam hiba nem volt vele

most ezzel a koddal dob ki

A hibák általában úgy képződnek, hogy korábban nem voltak :man_shrugging:

De hogy valami hasznosat is írjak: okozhatja ezt mindenféle hardveres hiba, de a legegyszerűbb mégiscsak az lenne ha vennél párszáz forintért egy Win kulcsot és friss telepítéssel megnézni, hogyan alakul :slight_smile: Kiegészítve @Error kolléga javaslataival :slight_smile:

4 Likes

Windwoson kivűl valami más oka lehet ?

telepítőt a hivatalos creator toolal csinálj ne torrentről szedj le valamit

ezek megvoltak?

2 Likes

win32kfull.sys hiba. Megoldás: eredeti win10 innen: A Windows 10 letöltése

Kulcs vásárlása innen:

(vagy kismillió más helyről)

2 Likes

Biztos ez a baja mert akkor megveszem, csak oldja is meg akkor ezt a problémát
Nem értek annyira hozza nem ertem ezeket a hiba kódokat

Ami biztos, az a halál. Viszont remélhetőleg megoldja a problémát.

5 Likes

Rendben holnap megveszem és akkor felteszem az nvidia drivert a gf experieance nélkül.

1 Like

Akkor egyáltalán ne is rakjam fel a GF Experiancet ? Vagy rakjam csak egyszer simán a nvidiat vezérlőt s utána gf experience

Ne rakd fel egyáltalán.

1 Like

Na sziasztok. Megcsináltam amiket ajánlotatok egy darabig most nem is volt probléma de ma megint kezdte egy kék halálal s most megint dob ki a játékból 1-5 percen belül.Eredeti windows nincs geforce experience se semmi valami tip ?

VGA Driver hiba. Tolj egy DDU-t és pakolj fel egy régebbi Nvidia drivert.
A Windows-t újra raktad mielőtt vettél licensz kulcsot?

megvettem a kulcsot és utána raktam újra.( mit jelent a DDU ?)