Kellene egy új gép

Sziasztok!

Bepofátlankodok egy topikkal, mert szeretném kikérni a véleményeteket, és a segítségeteket is.
Már vagy egy éve dillemázok gépvásárláson, de csak most juttottam el odáig, hogy nagy levegőt veszek és ki is szórom rá a pénzt… Az összeg határom az 500-600k között mozog. 600k fölé nem akarok menni.

Átböngésztem a Build ajánlót, és a gépépítési útmutatót. S végül ezt a buildet pakoltam össze:
note: jelenleg egy 4.genes i5 ketyeg 8GB rammal a notimban, plusz az asztaliban egy AMD Athlon II quadcore 16GB rammal (ez jelenleg kevés, ha elememben vagyok szaggat, és akad mindkettő T.T)
CPU : Ryzen 5 5600x
Hütés: SILENTIUMPC Fera 5 Dual Fan
Ram: CRUCIAL 32GB Ballistix DDR4 3200MHz CL16 KIT - (ennél kevesebbet nem akarok belerakni)
Alaplap: MSI MAG X570 TOMAHAWK WIFI
VGA: teljesen elveszett lélek vagyok a vga árak miatt húzam ezt a vásárlást mint a rétest. Lassan azonban kihalnak alólam a jelenlegi gépek. Mi az a minimum, amit belekéne pakolnom? Úgy vagyok vele, hogy vennék valami gyengébet most, és ha lementek az árak valami jobbat. (márha lemennek T.T)
Táp: BE QUIET! Straight Power 11 Gold 1000W
van egy viszonylag új ssd és Hdd a mostaniban, azokat átemelném.
Ház - Na ez a témakör kicsit meh. Itt el vagyok veszve. Amit szeretnék: legyen halk, Hütés szempontjából se nyaljon vissza a fagyi. Nem kell nekem led, villogás, és üveg csak lássa el dolgát, és épp ezért (verjetek meg de ) számomra kicsit sok, ami az ajánlókban szerepel. Persze ha azt mondjátok, hogy kell mert az a legjobb, akkor rábeszélhetó vagyok, de kevesebbel is beérem, ha teszi dolgát. Ha az ajánlottak közül kéne választnom, akkor már a phanteks ethno pro 2.
Szeretnék valami kiegyensúlyozott szetinget. A vga lehet a leggyengébb láncszem, azt úgyis cserélném majd.

Az ALAP BUDGET-EN KÍVÜL MÉG ESETLEG:
Kijelzők - Van egy lassan 10 éves, 24"-os, Lg monitorom, lehet ezt is cserélni kéne. Ha tudtok jó grafikai tervezésre ajánlott monitorokat ajánlai, azt is megköszönném. Emelett van egy lg 48"-os oled TV is, amit alkalaomadtán szeretnék kihajtani vele.
Illtve egy szünetmentes tápra úgy érzem, hogy be kell ruháznom mindezek mellé. Erre tudnátok valamit ajánlani? Mik a megbizható márkák, milyen szint az amit keresgélnem kellene… vagy neagyisten ajánlani valami konkrétat?

Egy kis insight, hogy mire használnám:
Szeretném sokáig nyúzni. de ugyanakkor meghagyni a lehetőséget, hogy ha kell a bővítés, akkor a takaróm kicsit hosszab legyen hogy nyujtózhassak.
Gaming (10%): Guild Wars néha, Stratégiai gamek, Civilization, C&C; heroes of the Storm, AC, RPG-k…
Hobby (40%): Kiadványszerkesztés, Rajzolás, digitális festés és vektorgrafika
3D (30%): Bezier és poligon modellezés egyaránt , késöbb talán a renderelést is megtanulom normálisan :smiley:
A közeljövöben pedig szeretnék elkezdeni streamelni is, bár inkább Craft témában.
Ezen felül csak általános böngészésre, és overkill chrome használatra ketyegne.
Magamat ismerve a grafikai-, progikat, és a 3d progik közül több is futna egyszerre. Éppen ezért amit a leginkább kerülni akarok, hogy “gondolkodjon” vagy “kifogyjon a szuszból”, amikor dolgozom.

S ha mindez nem lenne elég, kérnék egy kis tanácsot még: a fentiek ismeretében miből kellene több vagy kevesebb? az lakatrészek nagyrészével úgy voltam, hogy ha csak párezerrel drágább, akkor legyen a jobb. Késöbb majd meghálálja.
Remélem semmit nem hagytam ki, és senkit nem untattam halálra :smiley: Nagyon szépen köszönöm előre is, hogy segítetek!

Saga

1 Like

Hali.
Ramból a Ballistic remek, de inkább 3600 MHz CL-16-ost.
Alaplapból elég a B550 Tomahawk ahhoz a procihoz, de még a Ryzen7-esekhez is. (Wifi meg kérdés, hogy tényleg kell-e a wifis alaplap?)
Tápból videókártya függvénye is nyilván, de 750 Watt (max 850) elég kell legyen, amik a build ajánlóban szerepelnek.
És akkor prociból pedig a Ryzen 5 5600x helyett már beleférhet egy Ryzen 7 5800x is.

2 Likes

Ryzen 7 procit inkább a Ryzen 5 helyett.
Videókártya terén az Nvidia Quadro elég jó ár-érték arányú.

Javítom magamnak a Ramot, és az alaplapot mindenképp A wifi azért, mert jelenleg is Stickről ketyeg az asztali (1 kábel van, és 2 gép HO miatt.)
a nagyobb tápot csak azért választottam mert sok árbéli külömség nincs, és valahol azt irták itt a fórumon hogy érdemes eggyel nagyobbat nézni. De kb ennyi volt a matek a döntés mögött. :smiley:
Köszönöm szépen a választ!

A Quadro-k kifejezetten profi munkára való, válogatott és iszonyatos drága kártyák.

2 Likes

Sajnos nem olcsók az tény. Az olcsóbbak közül vannak jók és azok összehasonlítva a velük egy árkategóriába tartozó játékra szánt videókártyákkal jobbak szoktak lenni.

Micsinál a micsodával?

Tegyünk rendet a fejben KONYHANYELVEN:
Játékkártyák:
Kicsi, gyors számítások.
Quadro:
Nagy, “lassú” számítások.

Állj le a hülyeségek szemetelésével.

4 Likes

Kinek mi a hülyeség az relatív.

Nekem a Quadro-val jók a tapasztalataim és nem a csillagászati árkategóriából. CAD és játék terén is jó.

Nekem is van Quadro-m, hát a játékot felejtsük el a munkához képest, teljesítményben. Egyszerű játékokat el lehet futtatni egy Quadro-n is, de nagyon más kávéház egy Geforce és egy Quadro.

Kamionnal is lehet bevásárolni menni és nem drágább, mint egy Porsche. :smiley:

7 Likes

Elsősorban ez nem munkagép. a 3d inkább tanulás, magáncél és úgymond kikapcsolódás lenne.
Viszont annak jobban örülnék ha változatosság kedvéért nem az ultra minimumon kellene HOTS-oznom… :smiley:
van egyeltalán arany középút?

Van, bármilyen hagyományos, erős videokártya, csak sajnos jelenleg atom összegekért.

A wifiről csak pár mondat. Csodaszerként tekintünk rá, de nem az. Mindenféle dolog negatívan befolyásolja, és a korlátai is alacsonyabb sebességű netet eredményeznek (van kivétel, de az ritka).
Egy switch is beleférhet a költségvetébe, egy 5 portos gigás verzió pl:

És mellé 2 kábel nem megfizethetetlen, és legyen cat6.

1 Like

1080 Ti nagyából a megjelenési árán mostanában :smiley:

2 Likes

az működőkepés lehet, hogy a jelenlegi radeon 7700-as szériás videokarit használom ezzel a szettingel amíg lejjebb nem mennek az árak?

Minimum 3 évig? A Mi cégünk addigra saccolja ezt a katyvaszt. Nálunk is félvezető és chip hiány van.

Nem is mondtál sokat.

Ha 3 évet nem is várok, a pénzt egy normálisra össze kell kapargatni. Szóval addig muszály lesz. :frowning:

Spoiler

muszáj

4 Likes

Bocs. Szünetmentesre tudtok valami távpontot adni? milyet keressek hozzá?

Ez nagyban függ attól, hogy mekkora fogyasztású videókártya és proci lesz benne. Azt nyilván tudod, hogy ha csak böngésző megy, meg ilyesmik, akkor kevesebb a fogyasztás, ha játék/videóvágás/3d aktuálisan szívja, akkor egy kisebb teljesítményű szüntemnetes már nem akadályozza meg az áramszünet miatti azonnali leállást.
Márkában jó a Legrand, Eaton, FSP, és a (drágább) APC.
És persze fontos tudnod, hogy a szünetmentes arra jó, hogy ha bekövezkezik az áramszünet, akkor jelez, és Azonnal mentsd a munkádat, és kikapcs. Illetve túlfesz ellen is remek védelem.
Ha megvan a gép, a gyári adatok alapján összeadod a fogyasztást, vagy egy “okoskonnektorral” is tudsz mérni egyszerűen otthoni körülmények között fogyasztást, az alapján keresel szünetmentest.

3 Likes