Kérdés Intel szakiknak!

Ha eladod használtan a jelenlegi kitet, máris olcsóbb, de ha most nincs rá pénz, ráér később is szerintem.

Eléggé overkill, 2700X-re lenne értelme egy olyannak. Én vagy egy 2600-at javaslok egy Cooler Master Hyper 212 Black Edition-nel, vagy egy 2600X-et a gyári hűtővel.

Nem, a 2600 is kihajtja gond nélkül.

1 Like

Egy Aorus 1080 lenne a 7700K mellé.
Azért gondoltam a 80at érte,mert van rá gari.
Mennyi lenne reális érte?
Bár gondolkoztam azon,hogy veszek egy gari nélkülit és delideltetem.
Csak szeretem bebiztosítani a dolgaim,pl garanciával,nehogy bármi baj legyen.

De lassan kezdek Ryzen-be gondolkodni így inkább :smiley:

1 Like

Tudom hogy nem nekem szántad a kérdést, de én speciel 50-nél többet biztos nem adnék érte, talán 40-nél sem.

1 Like

Jézus…ennyire el vannak szállva? Ezt úgy értem,hogy 70 alatt nincs eladó ilyen i7…bele sem gondoltam

Ne értsd félre, lehet hogy az én értékrendem nem stimmel, de én nem adnék annyit érte :slight_smile:

1 Like

Igen, az lenne ma a reális ára, nem tudom kik veszik még mindig 70-80+ ezrekért.

1 Like

Beugrott egy Happy Hour,amikor Pisti és Jani mondta,hogy hiába ugyanaz a specifikációja egy noname telefonnak mint egy csúcskategóriás Samsungnak pl,teljesítményben használatban messze nem ugyanaz.
A Ryzen-nél viszont ahogy mondjátok,ez így van?
Durva…akkor összerakok gyorsba egy buildet,hogy vajon úgy jobb lenne-e.

Engedd meg hogy időt spóroljak néked:

1 Like

Igen ezt használom segítségül,de 100%ig nem tudom ugyanazt megépíteni

Az árak mindíg elvannak szálva. Az a durva, hogy újonnan az 7700k ugyanolyan árban (+/- £20) van mint a 8700k és a 9700k …

Jelenleg a Ryzen ár/értékben VERHETETLEN szinte féláron megkapod egy 9900k teljesítményének 85%-át akár.

Ami a CPU-k garanciáját illeti ki kell próbálni. Ha megy akkor nem lessz vele soha bajod ha hűtve van 20+ év alatt 2 CPU-t láttam elfüstölni amiből 2-őt szándékosan füstöltünk el cooler nélkül, hogy lássuk menyit bír :smiley:

2 Likes

Ez ami lehetséges hogy lesz:

Lap: B450 Tomahawk
Proci:Ryzen 5 2600X
CPU hűtő: Dark Rock Pro 4
GPU: Gigabyte GTX 1080 Aorus
Memória: 2x8kit HyperX Fury/Predator 3200MHz DDR4
Táp: EVGA 750GQ

És ez ami tervben volt:

Lap: AsRock Z170 Gaming K4
Proci: I7 7700K
Proci hűtő: Dark Rock Pro 4
GPU: Gigabyte GTX 1080 Aorus
Memória: 2x8kit HyperX Fury DDR4 2400MHz
Táp: EVGA 750GQ

Melyik legyen vajon…
Programozáshoz is gondolom akkor jobb a Ryzen a több mag és szál miatt

2700-at csak akkor vennék ha streamelni akarsz. Játékokhoz teljesen felesleges.

Több magot és szálat szeretnék a gépbe ha váltok. +10.000ért megéri nekem
És szeretek túlnyúlni a szükségesen,biztosra menni

Viszont veszítesz az egy szálra jutó teljesítményből, mert az órajelek alacsonyabbak. Kicsit fogsz tudni overclockolni ez ellen. Én inkább 2600-at vennék, de ahogy érzed. Nagy bajod nem lesz belőle.

1 Like

Megfogadom és javítom! Köszi

És még valami. Ha vársz Július 7-ig (ami erősen ajánlott), kijön az új Ryzen széria, így lehet hogy tudsz majd venni egy jobb processzort ennyiért, vagy ezt olcsóbban, mert le fog menni az ára. Én biztos várnék a helyedben

1 Like

Addig várok persze,úgyis később lenne tervbe ez az egész. Köszi.
Akkor amit írtam build,életképes szerinted?

Szerintem rendben van, egyedül a táp minőségéről nem tudok nyilatkozni, én inkább egy Seasonic darabot vennék 1000 forinttal drágábban, az köztudottan minőségi.

2 Likes