Keresem a játék címét!

Sziasztok kisebb koromban volt egy játék amivel nagyon sokat játszottam sajnos csak emlékfoszlányok maradtak meg belőle.Az lenne a kérésem hogy ide leírom mi maradt meg belőle és ha esetleg tudtok egy játékot ami hasonlít a leírtakhoz kérlek jelezzétek.
-Görög mitologiai játék volt
-Főleg az egérrel irányítottad
-Nem volt story-ja csak különféle pályák ahova bemehettél
(az egyik pálya azt hiszem szinező volt, a másikban hárpiákkal kellet foglalkozni, volt egy olyan ahol ment egy hajó és különféle akadályok voltak pl. szirének énekeltek és a legénységgel kellett valamit csinálni hogy ne aludjanak el,bikákat kellet meglovagaolni vagy valami ilyesmit)
-a víz ugy volt megoldva mintha egy kartonból vágták volna ki és felragasztották volna egy pálcára és azt mozgatták( de ez nem biztos)
-Ha jól emlékszem magyar szinkronja volt
-És végezetül az sem kizárt hogy valami gabonapehelyhez adták vagy valami ajándék cd-volt (de ez sem biztos)

Most csak ennyi jut eszembe.
Remélem valaki ismeri mert nagyon szeretnék vele újra játszani :smiley:
A válaszokat előre is köszönöm!!

1 Like

Nem ismerek ilyen játékot, de az alapján, ahogy leírtad engem is érdekelne :smiley:

1 Like

Elnézést lehet nem Görög hanem Római volt de ebben nem vagyok biztos

Ez Odüsszeusz története, gyanítom hogy valami kattintgatós kalandjáték lehet ami ezen a mitológián alapul.

Esetleg: Odysseus: Long Way Home?

Lenne egy-két tippem.
Az első:
https://www.oldpcgaming.net/ancient-conquest/

A második (nagyon kicsi az esély):
https://www.iwin.com/games/the-adventures-of-jason-and-the-argonauts
Itt inkább a no-story és csak pályák leírás stimmel.

Sajnos egyiksem az :sob:

Igen kattingatos

Esetleg…?

Sajnos nem

Ha ez segít kicsit rajzfilmes volt mert minden nő sovány volt es majdnem minden férfi izmos és lehet nem kattingatos

Es ha jol emlékszem de ez sem biztos a menü ugy volt megoldva hogy egy szoborra vagy egy hajóra szóval a palyahoz tartozó elemre kellet kattintani és amikor rakattintottal akkor mondott valamit magyarul

De nem biztos hogy Odüsszeuszrol szól

Ja es ha jol emlékszem volt valami hasonló játék aladinnrol

Tudom melyik játékról beszélsz, de neten nem találok róla semmit. Megpróbálom előtúrni valahonnan a régi cd-t és akkor meg lesz a neve.

Valami hasonló rémlik nekem is, próbáltam guglizni, de nem jártam eredménnyel.

Ellenben, ha már itt ez a topic én is kérdeznék :slight_smile:
Két játékot keresek, mindkettő meglehetősen régi:

1. Régi klasszikus oldalnézetes rajzolt grafikával amiben egy giliszta a “főhős” aki szkafandert visel és a saját testét a fejénél fogva ostorként tudja használni. Biztosan mindenki ismeri, de egyszerűen nem jut eszembe a címe.

2. Szintén oldalnézetes, de a pályán vertikálisan haladsz. Itt egy kis pufi kék köpenyes varázslót irányítasz kapafoggal. Különböző pályán felvehető itemekkel változott hogy a varázspálcával hogyan tudsz lőni. Tipikus gyerek-game. Annyi biztos hogy régen egy gabonapelyhes dobozban találtam.

A múltam befejezetlen részei és úgy érzem ideje volna rendeznem feléjük az adósságom így közel a 3. X-hez :smiley:

@CsehMedve

Az első neve: Earthworm Jim.
Az egyik legjobb játék evör! :smiley:

1 Like

A 2. meg szerintem a Hocus Pocus (DoS) játék.

1 Like

@nicknev azaz! :smiley: És egyetértek!
Köszi szépen!

@shooter1234hun sajnos ez nem az. Ennél részletesebb grafikája volt, mert ha jól emlészem nem dos game volt, de hogy 2.1-es windowson játszottam vagy 95-ön azt már nem tudom. Most jutott eszembe, ha ez segít: a space-el lehetett lőni benne :smiley: Emlékszem mert azon a régi csattogós billentyűzeten szinte teljesen megöltem annyiszor próbálkoztam vele :smiley:
Minden esetre köszönöm neked is! :slight_smile:

1 Like

Köszönöm remélem megtalalod