Keresem a játék címét!

Es ha jol emlékszem de ez sem biztos a menü ugy volt megoldva hogy egy szoborra vagy egy hajóra szóval a palyahoz tartozó elemre kellet kattintani és amikor rakattintottal akkor mondott valamit magyarul

De nem biztos hogy Odüsszeuszrol szól

Ja es ha jol emlékszem volt valami hasonló játék aladinnrol

Tudom melyik játékról beszélsz, de neten nem találok róla semmit. Megpróbálom előtúrni valahonnan a régi cd-t és akkor meg lesz a neve.

Valami hasonló rémlik nekem is, próbáltam guglizni, de nem jártam eredménnyel.

Ellenben, ha már itt ez a topic én is kérdeznék :slight_smile:
Két játékot keresek, mindkettő meglehetősen régi:

1. Régi klasszikus oldalnézetes rajzolt grafikával amiben egy giliszta a “főhős” aki szkafandert visel és a saját testét a fejénél fogva ostorként tudja használni. Biztosan mindenki ismeri, de egyszerűen nem jut eszembe a címe.

2. Szintén oldalnézetes, de a pályán vertikálisan haladsz. Itt egy kis pufi kék köpenyes varázslót irányítasz kapafoggal. Különböző pályán felvehető itemekkel változott hogy a varázspálcával hogyan tudsz lőni. Tipikus gyerek-game. Annyi biztos hogy régen egy gabonapelyhes dobozban találtam.

A múltam befejezetlen részei és úgy érzem ideje volna rendeznem feléjük az adósságom így közel a 3. X-hez :smiley:

@CsehMedve

Az első neve: Earthworm Jim.
Az egyik legjobb játék evör! :smiley:

A 2. meg szerintem a Hocus Pocus (DoS) játék.

@nicknev azaz! :smiley: És egyetértek!
Köszi szépen!

@shooter1234hun sajnos ez nem az. Ennél részletesebb grafikája volt, mert ha jól emlészem nem dos game volt, de hogy 2.1-es windowson játszottam vagy 95-ön azt már nem tudom. Most jutott eszembe, ha ez segít: a space-el lehetett lőni benne :smiley: Emlékszem mert azon a régi csattogós billentyűzeten szinte teljesen megöltem annyiszor próbálkoztam vele :smiley:
Minden esetre köszönöm neked is! :slight_smile:

Köszönöm remélem megtalalod

@nobi1123 véletlenül nem erre gondolsz? :sweat_smile:
Pár napja találtam meg selejtezés közbe.
A leírásod alapján ez a jutott eszembe, ha jól emlékszem egy kifestőhöz lehetett kapni. :thinking:
5-7 éves lehettem mikor játszottam vele, mégis emlékszek belőle jó pár dologra. :sweat_smile:
Emlékeim szerint magyar szinkronnal van rajta mese, egy hajós játék, egy stratégiai, egy sárkányos-főzetes, meg hárpiás talán és valami bikás játék is. A mese arról szólhatott, hogy valami ellopott arany gyapjút szerzett vissza Herkules és csapata (??! :confused:).
Ilyen interaktív mese DVD-kből ha jól emlékszek volt nekem Pán Péteres és Pinokió-s is.

De azthiszem ez az Jézusom köszönöm

Nrm tudod esetleg le lehet tölteni valahonnan?

Nem tudom, hogy hol lehetne letölteni vagy hol van fent valahol torrentként.
De utána nézek és ha lesz valami akkor szólok. :wink:

Köszönöm

A játékot az Aidem Media nevű játékfejlesztő cég készítette, ez alapján biztos, hogy utána lehet járni a dolognak. Tömörítettem magát a játék fájlát, nem tudom, hogy kell-e a lemez az elindításához, mert maga a CD írásvédett. :confused:
Ja és megpróbáltam a legrégebbi otthoni gépen elindítani, ami windows xp-s, és nem sikerült.Talán win95-n. :joy: :joy:
Ui: itt egy fórumos link ami érdekelhet: https://forum.thevr.hu/t/aidem-medias-jatekok/12913

Rendben akkor gondolom a win 10en nem futna

Nem hiszem. :worried:
Remélem nem vagyok túl kíváncsi, de most már érdekel, hogy miért szeretted volna megszerezni a játékot, persze ha személyes akkor megértem. :slight_smile:

Igazából csak azért szerettem volna mert nagyon szép emlékek fűződnek hozzá és mostanaban nem nagyon találok olyan single játékot amely lekotne mert amikor van időm akkor lolozok de ha nincs ismerősöm fent akkor egyedül nem jatszok vele ezért kerestem valami single player játékot es eszembe jutott ez. A másik nagyon nagy kedvencem/kedvenceim a max payne 1-2 mert amikor kisebb voltam es ültem apum ölébe azt játszotta es valahogy megmaradt bennem amikor a 2. reszben ki kellett mászni az ablakon nem tudom ez valahogy megmaradt :joy::joy:

Oh értem. :smile: Valahogy engem is nagyon megfogott a Herkules, nem tudom mit láthattam benne kicsiként. xD
Én is inkább jobban single playeres vagyok, de inkább nem írom le ide azt a sok címet amivel anno játszottam/jelenleg játszok/ajánlanék. :rofl:
Azért remélem valamennyire tudtam segíteni. ^^

Nagyon sokat segítettél köszönöm :grin: