TheVR Fórum

Kérlek mondjatok véleményt a konfigról

Sziasztok!

Játékra tervezek gépvásárlást. Teljesen új gépet raknék össze, eddig gamer laptop-om volt. 1,5M keretből gazdálkodtam ki a lenti konfigot. Jelenleg egy fullHD display porton 280Hz monitorom van, amit később 1440P-re cserélnék. Az NZXT ház nagyon tetszik, elegánsnak tartom ezért választottam hozzá NZXT tápot és hűtést, gondolom könnyen szerelhető lesz így a konfig. Bármilyen tanácsot elfogadok, hogy mit lenne érdemes cserélni esetleg. Végeláthatatlan AMD vs Intel vitát nem szeretnék nyitni, de nyitott vagyok az elfogadható érvekre. Nagyon nehezen tudok választani, hogy x570 lap és ryzen 9 5900x, vagy z590 lap és i9-11900k között.

Szóval íme a konfig:

Ház: NZXT Midi H510 Elite CA-H510E-B1 Matt fekete számítógép
Táp: NZXT C850 850W moduláris tápegység (NP-C850M-EU) gold+
Processzor: Intel Core i9-11900K processzor (BX8070811900K)
Proceszor-hűtő: NZXT Kraken X63 RL-KRX63-01 vízhűtés
Alaplap: ASUS ROG MAXIMUS XIII HERO Z590 alaplap
RAM: G.Skill Trident Z Neo 2x16GB DDR4 3600MHz CL16 F4-3600C16D-32GTZNC memória
VGA: GIGABYTE Videokártya PCI-Ex16x nVIDIA RTX 3090 24GB DDR6X OC GV-N3090AORUS M-24GD
SSD: Samsung 980 Pro 1TB M.2 SSD (MZ-V8P1T0BW)

Várom a véleményeket, esetleg kijavításokat, ha nem elég gondosan raktam össze és követtem el kompatibilitási hibákat. Például nem tudom, hogy a táp ki tudja e csatlakozó számban szolgálni a videókártyát.

Köszönöm előre is!

Szerintem túlzottan overkill, ha csak játszani kell.
VGA-ból fontold meg inkább a 3080Ti-t. Pár %-ot vesztesz cserébe 30%-al olcsóbb. SSD-ből szintén szerintem felesleges pénzkidobás a Pro (nem véletlen ez a neve, a pro usereknek szánják, akik napi szinten akár TB-okat megmozgatnak rajta), elég az Evo, és a felszabadult összegből vehetsz pl 2x1 TB-ot.

Ez csak hirtelen átfutva, a többiek biztosan mondanak majd mást is esetleg a többi alkatrésszel kapcsolatban.

3 Likes

Egy 1000w+os platinumos táp nem ártana ennek az áramzabálónak.

4 Likes

Például: Be Quiet! 1000W DARK POWER 12 80+ Titanium?

Nem túlzás az 1000W? :smiley:

Ha belegondolsz, hogy az i9-11900K akár 295 W-ot is fogyaszthat, az Aorus RTX 3090-es pedig alaphangon 350W-os TDP-vel bír (ami pl. játék alatt még feljebb is mehet), és akkor még a többi komponens áramigényéről nem is volt szó - ilyen konfighoz bizony lehet, hogy nem árt egy 1000W-os tápegység - részben azért is, mert úgy tudom, a tápegységek élettartama szempontjából az az ideális, ha olyan 50-60%-os terhelésen mennek.

Ráadásul ez a proci meg a videokártya biztosan rendesen termelik a hőt is, ezért én nem bíznám az egészet egy majdnem teljesen zárt NZXT H510-re, hanem inkább egy jól szellőző high-airflow házba tennék mindent.

5 Likes

Köszönöm a válaszokat!

A táppal akkor megvagyok, viszont a ház kapcsán szívesen fogadnék javaslatokat. :slight_smile:

Mondjuk ha belefér a keretbe: Phanteks P600S
https://www.phanteks.com/Eclipse-P600s.html

A reklám szerint az egyébként hangszigetelt előlap és hátlap a tetején levehető, ha high-airflow házat és jobb léghűtést szeretnél, és visszateheted/rajtahagyhatod, ha csendes/hangtompított rendszert szeretnél. 3 db 140 mm-es venti van benne alapból meg 4 egymásba passzintható HDD-kerettel. Egy Phanteks P500A-m van, és elég vaskos fémlemezekből áll (szerintem egy 80 kg-os ember még akár rá is ülhetne és bírná), szóval ha ebben van anyag, akkor a P600S-ben is legalább ennyi kell legyen.

Ó igen, és kicsit szélesebb a legtöbb pc házhoz képest, mert a Phanteks-házak sajátossága, hogy a ház felső részében van hely egy ITX alaplapnak (ha van hozzá Phanteks-es beépítőkeret, ami külön megvehető), amennyiben két külön rendszert szeretnél egy gépházba zsúfolni.

Néztem egy nagyobb NZXT házat:
NZXT CA-H710i-B1 Midi H710i

Úgy látom, hogy itt felülre tud kerülni a víuhűtés és 4 ventillátor az alapfelszereltség (3 elöl és 1 hátul - 140mm-esek), ez elégséges airflow lehet?

Valami nyitottabb darabot kereshetsz, mint pl: a H500P vagy a Fractal Design Meshefy c akár az elöttem említett levehető előlappal rendelkező phantek.

3 Likes

Kis helyesbítés: Cooler Master H500P-ből csak a Mesh verziót érdemes, a sima H500P egy átlátszó plexi előlapot kapott.

2 Likes

Nekem ugyanolyan zárt előlapú háznak néz ki, mint a H510i - hiába nagyobb, ha a levegőt ugyanúgy bele kell erőltetnie a ventiknek, az a két szörnyeteg (i9 és RTX 3090) lehet így is eléggé főne benne.

Mellesleg H710i-t minimum 64 ezertől kezdve kapni csak, a Phanteks P600S-t meg már 53 ezertől is.

1 Like

Totál.igazad van én is arra gondoltam!

Köszönöm mindenkinek!

2 Likes