Kernel Power 41 Probléma

Sziasztok állandóan ki kapcsol a gép!
A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása.
ker

Cpu: I7 8700K
Alaplap: Gigabyte Aorus Gaming 5
Ram: Gigabyte Aorus 2x8Gb 3200mhz Rgb
Táp: Cooler Master B700 Ver 2
1 ssd 250Gb
2 hdd 1Tb, 150Gb
Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget!

Szerintem szokásos körökkel kezdj.

Hőmérsékletek ellenőrzése összeomlás előtt, driverek újratelepítése, memtest, hdd sentinel

Windows eredeti, legfrissebb?

1 Like

A hőmérsékletekkel semmi baj nincs. Gépet most raktam újra hdd-et nem töröltem. hdd sentinel azt nem tudom mi de azt épp most ellenőriztem le. memtest az memória teszt akar lenni?

Esetleg Bios frissités megoldhatja? Bár nem tudom azt hogyan kell pontosan.

igen, memória teszt. Ez is segíthet:

https://support.microsoft.com/hu-hu/help/2028504/windows-kernel-event-id-41-error-the-system-has-rebooted-without-clean

Fontos kérdés, hogy mi futott mikor újraindult a rendszer például.

Ártani sose árt ha friss a bios. Gyártó oldaláról szedd le, tedd pendrive-ra, az be a gépbe, indításkor belépsz a biosba, és ott keresel bios update opciót valahol.

1. Update iRST to improve Optane compatibility with future 9th Gen CPU Nekem 8-Gen van ez nem lehet baj?
  2. Please update the lastest iRST driver version

Itt melyiket? töltsem le van sok
Alap helyzetbe is ki kapcsol

Ezt már el olvastam

Memóriákkal minden rendben!

A legfrissebbet.

Valamint továbbra is kérdés, hogy eredeti és friss e a windows?

Eredeti Win van rajta! Újra lett rakva mindjárt rá nézek

De már lassan ott tartunk hogy 1-2 perc windows asztal és ki kapcsol majd újra indul

Aida-val asszem lehet logolni mindent az összeomlásig.

Tényleg? Csak lehet annyi időm sincs mert újra indul folyamat. De az az érdekes hogy bios-ban meg nem. Ugy hogy nem tudom,aida-t még nem használtam.

Egy kis teszt nem kapcsolt ki.

Nekem a Fast boot kikapcsolása oldotta meg ugyan ezt.Általában kb egy óra után indult újra, de néha ment két napig is.

Asszem fast boot volt a neve, ha rosszul emlékszem javítsatok ki.

Azota van nagyon problémám is ki huztam a hdd-t és az ssd-t és most semelyikre nem tudom telepiteni biosba lássa de hiába formáztam nem lehet egyikre semm.

Nem tudom hogy de ugye ki huztam egy hdd-t és akár mit csináltam. Mintha be lett volna még mindig dugva észlelte. Mindent probáltam de most mindegyik hdd-t vissza raktam és fel tudom rakni a windowst érdekes. Valószinüleg az volt a baj hogy nem csatlakozztatam le a windowsba

Szerintem ez táp lesz telepités közben is újra indul már nem értem. Fast boot-ot ki kapcsoltam.

Még mindig kernel power problémám van :frowning: