Kezdő játékos PC barátnőnek. Ez megteszi?

Sziasztok!
Barátnőm szeretne belekóstolni a PC játékokba és engem kért meg hogy segítsek összerakni egy gépet neki. A cél 1080p közepes grafika kb. és olyan 30-40 fps-sel már beérjük. Kezdésnek jó lesz, tekintve, hogy elég szűkös a keret. Kisebb keresgélés után ezt tudtam összehozni:

CPU: Ryzen 5 2400G APU
MOBO: MSI B450M Gaming Plus
SSD: WD Blue 250GB M.2
HDD: Segate BarraCuda 3.5 2TB 7200rpm
RAM: KINGSTON HyperX Predator 2x8GB 3200Mhz CL16
CASE: Cooler Master MasterBox Q300L
PSU: Cooler Master MWE Bronze 550W

• 2db 140mm ventilátor a ház elejére

Én mindenképpen szerettem volna egy RX 580-at belesanyargatni a buildbe és akkor egy R5 1600-zal párosítani, de sajnos ez jelenleg nem fér bele a keretbe. Illetve tudom, hogy soknak tűnik az a 2TB, de sok személyes holmija van, ami a régi 1 terrás HDD-t kezdi megtölteni.
A kérdésem az lenne, hogy mit gondoltok erről a buildről? Ár/érték arányban megfelelő?
Köszönöm előre is a segítséget.

1 Like

Memnyi a keret ra?
Nézted már a build ajánlót?

1 Like

Nézegettem igen, a keret pedig eredetileg 150 lenne (ebben nem könnyű dolgozni), de így is átcsúszik 165-170 környékére.

Esetleg az SSD-n lehetne faragni, de úgy voltam vele, hogy a WD valamivel jobb minőség, nem?

https://forum.thevr.hu/uploads/default/original/3X/6/8/686d250edc9f91fcbd2f4c24c652e1e3a22c4737.png

Jónak tűnik, de ha tudsz, zsúfolj bele egy B450M MORTAR-t, az nagyobb fejleszthetőséget ad. Egyébként jó lesz így. Viszont ha minél több erőt akarsz kisajtolni ebből, majd érdemes lehet egy utángyártott hűtőt is venni (10k környékén), mert a gyári hűtő nem nagyon bírja az overclockolást.

Ezt annyira nem ajánlom, elég rosszul szellőzik sajnos.

image

1 Like

Nem éri meg 10K-t költeni jobb hűtésre, mert annyira sok pluszt nem ad.

Köszönöm a válaszokat.
Akkor ezek szerint összességében nem rossz, egy másik házat keresek, ami jobban szellőzik.

CM-nél maradva a Q500-at és a Masterbox Lite 3-akat sem ajánlják.
Részemről egy N200-ast használok amit szeretek, egyetlen hátránya számomra hogy az alaplap tálca mögött nagyon kevés a hely, nem olyan könnyű esztétikusan kábelezni.

Én a Lite 5-öt néztem még. Nagyon hasonlít az MB520-hoz ami nekem van csak valamivel kisebb, meg persze semmi RGB. De tetszik, hogy ennél is szépen el van rejtve a HDD tartó, meg a tápegység is.