Ki kapott még, munkáltatói igazolást?

Nem akartam klikkvadász címet adni, ezért is lett ilyen. Na akkor:
Ahol én dolgozok, ott mindenki kapott, a mai nap folyamán, egy munkáltatói igazolást, ha életbe lépne a kijárási tilalom (mivel otthonról nem lehet elvégezni a feladatot és a cég élelmiszer, háztartási tisztítószer, higiénia papír termékek nagykereskedésével [is] foglalkozik).
Más fórum tag is kapott ilyen papír? Persze csak akkor, ha ő is olyan munkahelyet dolgozik, ahová be kell menni ilyenkor (pl. ha élelmiszer kereskedelem).

2 kérdés:

1. Mi köze ennek a fórumhoz?
  2. Ha kaptál, kaptál. Egyébként is szokott az embereknek lenni, kell pl hitelhez is. Semmi különös nincs benne.

Ha lesz kijárási tilalom, akinek kell, úgyis kapni fog, akinek meg nem, az nem.

1 Like

Igen, kaptunk mi is.

Nincs itt semmi különleges ebben a helyzetben.

Sőt, a szabadságok, a csúsztatások, és túlórák is fagyasztva lettek, arra az esetre ha be kellene zárni x időre, hogy legyen mindenkinek “fedezete”.

2 Likes
  1. A helyzettel való tekintettel aktuális.
  2. ??? Körbenéztem és ez itt, nem offtopic.
  3. Most adjam címnek, hogy kijárási tilalomra kell készülni? Persze, hogy nem, de ez is benne van a pakliban. Nem tudom, hogy te milyen munkát végzel, egyáltalán már otthoni munkában tolod, meg egyáltalán Magyarországon élsz, de ez, minket foglalkoztat, mert minden napi életünkbe beleszól.
    Ez nem véleményezés akar lenni, hanem a puszta tények.

Most nem azért, de mikor volt utoljára kijárási tilalom? Itt, Magyarországon?

Azért a mostani helyzetre, sok ember életében nem volt példa. Megváltozott az egész és ez nem rémhír keltés, hanem a valóság.

1 Like

Ne gondold hogy nem lehet,de egyébként ezt a témát kéne hogy helyezzék már ha lehet kívülálló témákhoz.

What?Egy szóval nem mondtam.

Arra próbáltam célozni, hogy felesleges olyan miatt aggódni, amire nincs befolyásunk.

Ha kijárási tilalom lesz, kijárási tilalom lesz. Ha nem, akkor nem.

Értem én, hogy nem tudjuk befolyásolni, nem is emiatt írtam ide, hanem azért, hogy legalább felkészültebbek legyenek az emberek, ha bekövetkezne ez a forgatókönyv.
Kijárási tilalom meg itt van összesítve, mert nem egy országban lépett életbe:
https://privatbankar.hu/makro/mivel-jarhat-a-kijarasi-tilalom-331701 (országonként eltérő intézkedések).

Jó, hogy nem figyelem felkeltő a cím, és igen mára már, minden ezzel a témával foglalkozik…
Sajnos ezt most befolyásolja az életünket!
Ameddig lehetett én szeretem volna távol tartani ezt a témát fórumtól, de ez egy jól megfogalmazott összeszedett bejegyzés, ami aktuális is!

2 Likes

Nálunk is ez volt a TNT -nél, bár igaz én csak részmunkaidőben vagyok.
Egyszer csak jött az e mail, meg a figyelmeztetések, hogy ne csináljunk túlórát, csak ha “kötelezik”, vagy ha valami nagyon nagy gáz van, és ott kell maradni, mert nem tudják kifizetni, meg kell a fedezet. Volt ez kb egy hónappal ezelőtt.
Éreztem, hogy valami sz#r lesz a palacsintában, erre most meg itt vagyunk. Szóval én a kijárási tilalmon már nem lepődnék meg.
(Nem mintha a nyuggereket ez visszafogná, ha eddig nem fogta vissza semmi őket, persze tisztelet a kivételnek.)
Nálunk még nem adtak ilyen igazolást, de szerintem lassan esedékes lesz, elnézve a kilátásokat.

2 Likes

Ja igen.
Nálunk sincs túlóra (ezen hét elejétől), illetve akik külföldre utaztak, ők miután hazajöttek, két héten át, betegszabin maradnak

Érdekes, mi most orrvérzésig túlórázunk, óraszám gyűjtögetés van.

Nem kaptam, de valszeg kapni fogok.