Ki mit gyűjt?

A kérdés adott :smiley:

Én például, elég sokmindent gyűjtögetek :

• régi magyar pénzeket (manapság egyre kevésbé sajnos)
  • zsebnaptárakat (manapság egyre kevésbé ezt is :confused: )
  • CD/DVD lemezeket (leginkább újság mellékleteket, GS, PCW, PCGuru stb)
  • filmeket DVD-n (ez is áll mostanság egy picit)
  • retro hardverek (CPU, gép, stb…stb)
    +1 Régi bérleteim :smiley: ezt igazából nemtudom miért xD nem tudatosan gyűjtöm, csak mindig megmaradtak azt most is így vannak egy helyen :smiley:

[Gyűjtés] Figurák

Deák Húszezreseket, de nagyon lassan megy. :grin:

Igen, a Deák igazolványt érdemes gyűjteni, mindenhol elfogadják :smiley:

Apám kinderfigurákat, söralátéteket, pénzeket, érméket, telefonkártyákat (asszem telefonfülkéhez kellett régen, ehhez is már túl fiatal vagyok :smiley: ), kártyanaptárakat, kulcstartókat, jegyeket meg még kintudja mit. Szerencsére ma már nem annyira, már csak “kerülgetjük” ezeket :smiley:

Én mozijegyeket, bérleteket, régi, kisebb tárgyakat, amik emlékek, leginkább. Van egy kb 3 darabos filmes plakátgyűjteményem is, ami ott pihen a hengerben, amiben kiszállították :smiley:

Élettapasztalatot! :smiley:

Nagy szenvedélyem a mozi, ennek megfelelően el is rakom a jegyeket 2015 óta :slight_smile:

Én az Interstellar óta járok rendszeresen moziba, de el van rakva 1-2 korábbi is. Az én gyűjteményem nem olyan nagy :smiley:

Én is gyűjtöttem, csak a helyes tárolás hiányában eltűntek a feliratok :confused:

Amúgy én bélyeget gyűjtök… Már kB 80K értékben van… Nagyjából 400db
Amennyire lehet a sorozatokat próbálom összegyűjteni.

@UndeadKrissz
Régi pénzt én is gyűjtök, még nagyapám kezdte aztán apárol fiúra… Egy darabig csak magyart, de szerintem a nagy része már megvan.
A gyöngyszemem egy 1856-os réz 1 krajcár az Osztrák-Magyar Monarchia idejéből.

Én a régi középiskolás órai levelezéseket gyűjtöttem :smiley: Kinder figurákat, ami sokaknál volt régebben alap :slight_smile: Kosaras kártyákat ami szintén régi történet, azok még mindig megvannak és nem is kevés! Belegondolva iszonyat lóvét öltem bele :slight_smile: Manapság már semmit…:slight_smile:

Furcsán fog hangzani, de én zenei CD-ket. Ma már senki se veszi ezeket, csak én - az “igazi rajongók” bakeliten hallgatják a dolgokat, a többiek meg mp3-ban. Nem túl nagy a gyűjteményem (olyan 150 körül lehet), de folyamatosan gyarapszik :slight_smile:

Én régi/külföldi pénzeket, érdekes köveket, meg a fehérjés vödröket xD
(+van egy két öngyújtóm is, csak ezt elfelejtettem)

Pokemonokat :blush: régen tazót és matricát az albumba, ma már modernizálódtam, és virtuálisan gyűjtöm őket Pokemon GOban :smile:

A tazo jobb :stuck_out_tongue:
(Nekem anno fingom nem volt mire valók igazából, bolháztam velük xD)

Öngyújtókat szoktam. De előfordulnak még öngyújtók is :joy::joy:

Grat! Szép gyűjtemény, csak így tovább! :smiley:

Igen, nekem is van már pár jegy, amin nagyon halványak a betűk, sajnos vigyázni kell nagyon rájuk :confused:

Nekem ami halvány az a nyomtatás pillanatában halvány volt (cc). A corvin viszont mindig jól nyomtat.

Én régen kinderes játékokat gyüjtöttem (van egy 10l-.es doboznyi…) mostanában meg a Topjoy-os kupakokat gyüjtöm (az is van már pár száz…) :joy:

Olyanom szerintem nekemis van, 2 fajta címerrel a hátoldalán (ha jól emlékszem) :slight_smile: