Ki mit gyűjt?

400 :stuck_out_tongue: tejóég :smiley: az szép gyűjtemény. Melyik a legrégebbi?

1 Like

Star Wars figurákat/ űrhajókat.
Gyerekként sok kosaras kártyám volt meg Master Crock-os kártyám.
Plusz pokémonos tazo, meg tiro vagy mi volt a másiknak a neve. :smile: Azt hiszem azok is megvannak még valahol.

Nem tudom mennyire öregek.

Aki (főleg 2014 előtt) utazott Budapesten tömegközlekedéssel, annak mondhatnak valamit az alábbi műanyag darabok… :smiley:

Emellett persze van még jegy, bérlet, BKV-s és MÁV-os relikvia, érmegyűjtemény, de a fentebbi képen látható táblákra vagyok a legbüszkébb. :slight_smile:

8 Likes

Valamint köszönöm @frageout, hogy bővíthettem egy antik darabbal a gyűjteményemet! :slight_smile:

1 Like

Egész szép lett :smiley:

1 Like

Épp szanálok és egy régi gyűjteményre akadtam:

Még szigetes gyűjtés, kivéve a kárpátok-os. Nem kell valakinek? :smiley:

2 Likes

Bővült a gyüjtemény mióta legutóbb postoltam :slight_smile: Valamint elkezdtem autógrammokat és képeket is gyüjteni :smile: Meg screen used kosztümökből is megérkezett az első…

Most meg lassan épül az Airsoft gyüjtemény…

12 Likes

Én elég sok biz-bazt gyűjtök. Még a 90-es évek közepén kezdtem el gyűjteni az azóta megszűnt Cinema film magazint iszonyat sok száma meg van. Miután megszűnt utána a Vox magazint vettem de később leálltam vele. De a Cinemák a mai napig meg vannak állandóan ide oda pakolom mindig útban vannak. :smiley:
Szintén a 90-es évek vége felé kezdtem gyűjteni az NBA kosaras kártyákat de egy részét később eladtam de amik kedvesek voltak nekem azokat megtartottam. Vettem nekik egy kártya tartó mappát azóta is abban vannak. :slight_smile: olyan 200 db kártya lehet.
A 2000-es évek elején kezdtem venni a képregényeket volt idő amikor rendszeresen jártam képregény börzékre és fesztiválokra kifejezetten az Adoc-Semic képregény kiadásokat kerestem. Ők adták ki itthon az X-men-t a Pókembert, A Superman-t a Robotzsarut, Transformers-t. a Spawn-t vagy a Marvel Extrát. Gyerekként főleg ezeket olvastam a 90-es években. Az X-men a Superman és a Transformers akkori kiadásait sikerült is összegyűjtenem. :slight_smile: A Marvel Extrából is 1-2 db. hiányzik mindössze.
Jelenleg is rendszeresen vásárolok és olvasok képregényeket főleg a Szukits-nál és a Fumaxnál! :slight_smile: Eléggé a reneszánszát éli manapság itthon is a képregény műfaj. :slight_smile: És sokkal elérhetőbbé vált a kötetek beszerzése is ez nem volt mindig így. Régebben tényleg kutatni vadászni kellett egy egy kötetre.
Könyveket is gyűjtöm főleg a Star Wars univerzum köteteit valamint R.A. Salvatore fantasy regényeit elsősorban a Sötét elf történeteket.
Amit még gyűjtök azok a DVD filmek. Több 100 filmem és sorozatom van eredetiben az első eredeti DVD sorozat amit megvettem az a Twin Peaks 1.évada volt még valamikor a 2000-es évek elején vettem akkor még egy ilyen sorozatot mint a Twin Peaks 13000ft-ért lehetett megvenni. :slight_smile:
Filmes poszterekből is van jó néhány mondhatni azokat is gyűjtöm.
Mozi jegyeket is elkezdtem gyűjteni de idő hiányában nem járok már annyit moziba mint régebben. :slight_smile:
Egy időben a számomra jelentősebb Hip-hop és rap albumokat is gyűjtöttem de mára csak néha veszek 1-2 albumot.
PC játékból is van egy elég izmos gyűjteményem olyan klasszikusokkal mint a Panzers 1-2, Baldurs Gate 1-2, Icewind Dale 1-2 ,KOTOR 1-2,Call of Juarez 1-2 Jedi Knight sorozat, stb. Nem olyan rég elő is vettem a Panzers 1-2 és a Baldurs Gate 1-2- őt újra kijátszottam őket a Baldurs Gate 2-be most is képes voltam bele őlni 60 órát. :smiley: Jelenleg az Icewind Dale 1-et játszom újra iszonyat jó játékok ezek még mindig. :slight_smile:

Szóval elég sok mindent gyűjtök! :smiley:

4 Likes