Kickstarter kérdés

Sziasztok!

A következő “probléma” miatt szeretnék egy kis segítséget kérni:
Szeretnék nekilátni egy játék megalkotásának. Nem vagyok ismeretlen a terepen, de a project nagysága miatt mindenképp szükségem lenne külsős fejlesztők segítségére.
Mivel nem vagyok milliomos, ezért arra gondoltam, hogyha elkészül egy bemutatható demo (ezt meg tudom oldani egyedül is), akkor felteszem a projectet Kickstarter-re. Ha innen sikerül pénzt szerezni, akkor pedig lesz miből finanszírozni a fejlesztést.

Amit viszont nem tudok:
A Kickstarter-ről származó bevétel itthon milyen kategóriába esik adóügyileg? Gondolom ez is bevételnek minősül, ezért állambácsi szépen leszedi a sarcot, a maradékból meg el lehet kezdeni a fejlesztést.
Van esetleg olyan köztetek, aki egy kicsit jobban rálát erre a területre?

Üdv.:

Laci

100e/ember admány. 100001 és fölötte adóköteles. Én nem félnék, hogy adózandó összegeket fognak adni.

A címet inkább változtasd meg. Félrevezető és nem pozitív értelemben.
legyen inkább Kickstarter kérdés.

1 Like

Szóval ha összejön hasra ütve 30 millió, akkor sem fog érdekelni senkit, mert egyénenként mondjuk csak 30$ az adomány?
Ha jól tudom, csak akkor adómentes, ha cserébe nem kap az illető semmit.
Itt viszont kapja majd a játékot.

Megváltoztattam a címet. :slight_smile:

Ha biztosra akarsz menni, menj el konzultációra egy könyvelőhöz (előtte tisztázd miért mész, nehogy valami fogalmatlant fogjál ki). Illetve azzal se veszítesz semmit, ha NAV-hoz is bebattyogsz. Ez nyögvenyelős lesz, kegyetlenül elmaradottak, de hátha kifogsz egy olyan ügyintézőt, aki tudja miről beszélsz.

2 Likes

Igen, attól tartok én is, hogy ügyintéző Gizike majd néz rám okosan, és azt sem fogja tudni, miről beszélek. :smiley:
De sajnos úgy fest a dolog, hogy ez kötelező kör lesz.

1 Like

Most nincs időm átfutni, de hátha segít.

Köszi, átfutom majd ezt is. :slight_smile:

Ha csak nem olyan könyvelőt találsz, akinek van már jó pár referenciája a témában akkor csak pénzkidobás jobb esetben, rosszabb esetben félrevezet a “szerinte így úgy” dolgokkal és megszívod.
NAV offline ügyfélszolgálat ugyan ez.
Én személy szerint nem találkoztam még olyannal, aki jövedelemigazolás kiadásán kívül értett volna valamihez. Ugyan az, mint a könyvelő.
Tapasztalatból mondom, hogy a legjobb felhívni a NAV ügyfélszolgálatot, ott már értelmes ügyintézővel fogsz beszélni (ráadásul lesz bizonyító erejű hangfelvételed arról amit mond) ill. ha ott nem biztosak a dolgukban, akkor javasolják, hogy írásbeli állásfoglalást kérj tőlük a témában.
Ez a legbiztosabb én ezt ajánlom.

2 Likes