Kínai MTB kerékpár Váz, megéri?

Sziasztok!

Idén úgy döntöttem nekiállok összerakni egy XC kerékpárt. Első körben vázat vennék, ami nagyon tetszik az a Santa Cruz Highball Carbon váza.
Miközben kerestem olcsóbb alternatívákat fura dologra bukkantam.

Gyártanak olcsó copy Carbon vázakat. Nagyon tetszik jó az ár de nem tudom tényleg megbízható-e?
Van valakinek tapasztalata? Hallottatok már ilyen Kínai másolatokról?

Vagy valakinek tippje milyen olcsóbb bevált vázak vannak?

https://m.aliexpress.com/item/4001271470282.html?pdp_npi=2%40dis!HUF!HUF%20237%2C688.88!HUF%20202%2C033.86!!!!!%402101d1b416614553435311543e6c72!12000024333056475!sh&spm=a2g0n.store_m_home.productList_2003012346606.0&gatewayAdapt=Pc2Msite

Szia!

Nálunk az egyesületben ketten is használnak versenyszinten"olcsó kinai carbon vázat" eddig semmi negatív tapasztalat nem volt velük, illetve az egyiken egy váltófül leszakadás volt de az nem a váz hibájából. Az,hogy a többi alibaba-s kinai milyen minőségű az passzolom, a youtube és sok mtb fórum tele van azzal hogy megéri megvenni a másik fele meg,hogy törnek +garancia kezelés+pótalkatrész honnan lesz pl (össztelós vázakhoz) Amit én pl nem vennék soha az kinai noname carbon kerékszett kormány kormányszár rugóstag teleszkóp.
Sajnos nem véletlenül kerül egy Santa Cruz Specialized Trek Scott …vagy a többi nagy márka váza, alkatrésze annyiba, de ettől még ki lehet fogni nagyon jó minöségü vázat noname gyártótól, 500 dollár meg kb a vicc ár érte, viszont a munkafolyamat minőségbiztosítása a szövet+gyanta megmunkálás…stb, hogy sikerül na ez az amit nem tudunk. Vagy használtan nézel egy komplett gépet vagy vázszettet valamelyik nevesebb gyártótól. Lutri de ki lehet fogni jókat olcsón.

Ennek a váznak egy régebbi verzióját használják nálunk a srácok.

2 Likes

:smiley:
Köszi a válaszodat.
Én nekem is az a gondom hogy van aki használja 2 éve hibátlanul de találtamnolyat is hogy törötten érkezett vagy megrendelés után 2 hónappal sem kapta meg a vázat.
De akkor lutri vagy szerencsém lenne vagy nem.

Hello. Én nem értek ezekhez, viszont abban tudok segíteni ha aliexpressről rendelsz nézd meg, hogy oda van -e írva “combined delivery” mert akkor az expressone fogja hozni és kb 2 hét alatt megkapod és nem tűnik el a csomagod.
Sajnos a postánál mindig 2-3 hónap volt mire megkaptam és volt hogy üresen adták ide a zacskót… persze aliexpressen jeleztem és vissza kaptam a pénzt. Olyan is volt, hogy nem kaptam meg ugyan úgy vissza kapod a pénzt. Meg persze nem kell 2x kifizetned a vámot…
Ettől függetlenül rám ne hallgas teljesen ez az én véleményem, vannak itt okosabbak is akik elmondják érdemes-e ilyet venni onnan.

1 Like