KINGSTON 8GB DDR4 2666MHZ HYPERX vs. Apacer 8GB DDR4 2133MHz ES.08G2R.GDH

Beló!
ASUS ROG Strix GL553VW notimba szeretnék venni +8GB RAMot.
A benne lévő RAM 8GB-os 2133MHz-es.
Annyit tudok, hogy olyan frekvenciájút érdemes venni, amilyen a gépben van.
Ha nagyobbat veszek (pl.: 2666MHz, mint a fent említett hyperx), akkor csak lekorlátozódik 2133MHz-ig?
Ha igen, ez befolyásol valamit az időzítésén?
Ti melyiket választanátok?

Ha van egyéb opciótok, légyszi ne tartsátok magatokban!
Köszönöm szépen a segítséget!

Kingston. A másik márkát nem ismerem.
Ami van eladod és veszel 16-os kit-et.

Semmi garancia nincs hogy jól fog együtt működni a két modul. A frekvencia a lassabbhoz alkalmazkodik, de a subtimingok simán különbözni fognak, ami instabilitási gondokhoz vezethet.

Ahogy írták, a tuti az ha eladod a mostani 8-at, és veszel egy 2x8-as kitet.

Köszönöm a válaszod!
Ha úgy teszek, ahogy mondtad, tehát eladom a benne lévőt és veszek újat, akkor csak ilyen 2x8-as kit-el tudom megoldani, vagy jó egy darab 16-os is?
Pl.:

2x8-at érdemes a dual channel miatt. Ha csak 1 modul van, az kb felezi az átviteli sávszélességet.

Szuper gyors vagy, köszönöm még egyszer! :smiley::hugs:
Ugyanitt eladó 8GB 2133MHz DDR4 SO-DIMM RAM… :grin::grin::grin::grin::crazy_face:

meteoric87, újra szeretném kérni a segítséged!
Sajnos máshoz nem tudok fordulni, remélem nem gond, hogy ennyit zaklatlak.
A mostani RAM 1,2 V feszültségen működik, amit szeretnék venni, pedig 1,35 V.
A nagyobb feszültség akadályozó tényező abban, hogy rendesen működjön?
Válaszod előre is köszönöm!

Ez sajnos egy olyan kérdés amit én nem tudok megválaszolni. Nem tudom hogy az adott laptop tud e 1,35V-ot adni a ramnak. Érdemes lenne a gyártó supportjától megkérdezni, ők biztos tudják a tutit.

Én mikor memória bővítésre adtam a fejem, felhívtam a hivatalos szervízt(lenovo).
Nekem személy szerint azt tanácsolták, hogy mindenféle képpen maradjak az alacsony feszültségű ramnál, mert hosszú távon elképzelhető, hogy tönkre vágja a memória vezérlőt a prociban az 1,35v-os.