Kis méretű PC szülőknek

Sziasztok!

Szüleimnek szeretnék egy új gépet beszerezni otthonra mert a jelenlegi döglassú már.
Semmi komolyabb dologra nem lenne használva, csupán munkaügyek intézésére, könyvelés illetve a híres pasziánsz stb. :smile:

Kritériumok a következők:

• 200-300 ezer Ft keret.
  • Kis méret mivel nem sok hely áll rendelkezésre.
  • Gyors rendszer így az SSD kötelező.
  • Viszonylag időtálló legyen.

Két lehetőséget találtam eddig. Összeállítottam magamtól egy masinát vagy beszerzek egy Dell Optiplexet. Ebben kérném a segítségeteket, hogy melyikkel járok jobban vagy esetleg van jobb alternatíva? Előre is köszi.

Általam összeállított (277k):

Nem lenne egyszerűbb egy laptop ?
Szerintem olcsóbban kijönne és könnyen mozgatható lenne .

3 Likes

Ezekre amiket írtál talán egy 100 ezer alatti dell optiplexel is jól járnál vagy egy max 100 ezerért saját összerakott PC SSD-vel is időt álló. De ha nem számít a pénz 100k felett akkor inkább azt amit összeállítottál, ne dell optiplexet.

1 Like

Szia!

Mennyire fontos a méret? Mert gondolom te is tudod, hogy minél kisebb, annál drágább. Én elgondolkoznék még barebone gépeken is, ha tényleg kicsi kell, pl.:

SSD kell bele, meg RAM.

1 Like

@Falcon23 Mivel minden más periféria megvan így most laptopot inkább hanyagolnám oda.

@Ethezyx Természetesen számít a pénz ezért is kértem segítséget mert nem akartam az ablakon kidobni x mennyiséget feleslgesen :smile:

@Error Köszi az ajánlást, nem is ismertem ezeket a barebone gépeket, szétnézek közöttük.

1 Like

barebone irodai munkára teljesen jó. ssd kell bele meg ram, és lehet használni. nekem egy kicsit komolyabb van, mert asztali procis egy asrock x300 deskmini házban. ez drágábban jön ki mint a barebone, ha jó procit akarsz bele, meg ssd-t, ram-ot, viszont sokkal izmosabb is lesz, amellett hogy az egész gép nem nagyobb mint egy átlagos gép tápegysége. annyi hibája hogy viszonylag kevés rajta az usb csatlakozók száma, de ha nem kell az erő a kis gépbe, akkor a barebone is tökéletes választás.

1 Like

Ha kis méretű, de időtálló gép kell, szerintem jó választás lehet egy Mac Mini, és kb a keretednél van.

Kérdés hogy a könyveléshez használt szoftver megy-e Mac-en.

1 Like

Igen, ha nem valami online dolog / sima táblázat, akkor azzal lehet gond, meg kell nézni.

1 Like