Kis vélemény kérés (Ryzen build)

Szevasztok srácok,gép épités előtt állok,vetnétek rá egy pillantást?
Proci: AMD Ryzen 2600
GPU: Sapphire Radeon RX 570 PULSE 8GB GDDR5 256-bit
Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK
Tápegység: Cooler Master V Series V550 v2, 80+ Gold 550W
Ram: Corsair Vengeance LPX Black 8GB DDR4 3000MHz CL16(egyenlőre 1 modulos,később úgyis érkezik egy ugyan ilyen)
Tárhelyek vannak a régi gépemből,egy 1 TB-os HDD illetve egy 120-as SSD a rendszernek s a programonknak.
Nagyrészt 1080P-ben való játékra kéne,esetleg egy kis videó vágásra.
Mit szóltok?

Teljesen jó, bár a memóriát kitben érdemes venni ha nem akarsz túl sok fejfájást magadnak. Vegyél inkább 2x4-et és ha van keret 2x8-ra, add el őket. Sokkal jobban garantálja a stabilitást ha kitben veszed. Még két azonos szériaszámú memória is különbözhet. Főleg a chip gyártó szokott különbözni, ezért nem garantált a teljes kompatibilitás

Én még várnék egy kicsit a vétellel, mert most fognak kiderülni az új amd procik szerdán.

Csak szó lesz róluk, nem lehet még venni őket jó darabig

Ugyanazt tudom mondani, mint a többiek, csak még annyit, hogy az rx570 8gb -nak semmi értelme, a 4gb -os bőven elég.

Tudom. Szerintem max 1-2 hónap lesz az a “jó darabig”. Bár nem hiszem, hogy szerdáig megtörténne a vásárlás, bár nem tudom a kérdező tervét. :slight_smile:

Valószinűleg a high end procik fognak először jönni, és a kérdező nem ebben a kategóriában fog vásárolni. Ki lehet várni ezt a két napot, de sok értelmét nem látom

A kérdés annyi, sürgős e a vásárlás. Ha nem, akkor inkább gyűjtenék, egyrészt eleve 2x8-as ram kitre, másrészt pedig új szériás procirt is megvárnám.

Miért nincs értelme a 8GB-os rx570-nek?

Azért mert a 8gb ram felesleges felár ennek a kártyának az esetében. A Vram puszta mennyisége nem sok teljesítménytöbbletet tud generálni ha a mögöttes egyéb dolgokban már gyengélkedik a kártya. Vagyis ha “lejárt az rx570 ideje”, az nem amiatt lesz mert 4 giga vram van benne/rajta 8 helyett, hanem egyéb okokból. Hasonlítsd össze a 4 gb-os 1050 és egy 3 gb-os 1060 teljesítményét, a büdös életben nem találsz játékot ahol 1050 jobban teljesítene, mert egyéb specifikációkban jóval gyengébb.

szerk.: egy 4 gigás 580 sokkal jobb vétel és bármikor megeszi a 8 gigás 570-et.

Rx 580 helyzetében is így van ez?

Az 580 esetében SZERINTEM kicsit más a helyzet. Ott maga a kártya egyébként is tud annyit, hogy abból valamelyest hasznot tudjon húzni, minimálisan tudja növelni a kártya tartósságát teljesítmény szempontból. És az 580/1060 után van egy elég nagy ugrás a következő kártyákhoz, így ott ez rendben van. De az 570 és az 580 között viszonylag kicsi árban az ugrás, ami bőven megéri azt a plusz 10-15k-t szerintem. Ezután jön egy 30-40-50 ezres ugrás ami azért már más pénztárca helyzet. Természetesen teljesítményben is nagy az ugrás.

Kicsit lerövidítve, az 580 egy kifejezetten remek ár-érték arányú kártya. Az 570 SZERINTEM nem annyira. :slight_smile:

szerk.: de nehogy bármit is vegyél ma-holnap, épp várja a világ a legfrissebb bejelentéseket és megjelenési dátumokat, épp aktívan rendeződik a piac. :slight_smile:

youtube-on beírod “kártya vs kártya”, nézz teszteket és döntsd el, hogy a te igényeidnek, pénztárcádnak mi a legmegfelelőbb, az esetleges árkülönbségek neked megérik-e az adott teljesítménytöbbletet vagy sem. Ez igazából az egyetlen megoldás. Hogy mi éri meg és kinek, az mindig egyénfüggő.

Köszi a tájékoztatást:)

Minimálisan se használja ki az 570 a 8gb vramot. Az 580 esetében mas a helyzet, az már ki tudja használni, mert elég erős hozzá maga a kártya.