Kompatibilitási hiba? Vagy csak elavult?

Sziasztok!
Ez a gép lassan két éves. A problémám az, hogy van a Final Fantasy XV aminek el kéne futnia minimum high beállítással a benchmark szerint.
Nos a játékot “kikölcsönöztem” de ezután természetesen meg is venném viszont ahogy játszottam és egy-egy gyorsabb kamera mozgatasnal vagy mas effekteknél belaggolt a játék és alapvetően nehezen éri el a kívánt 60 Fps-t.
Alapvetően ha értesz hozzá segítenél átnézni a gépem hardware részét, hogy van e esetleg kompatibilitási hiba vagy hasonló azt megköszönném. Tárhelyem kicsit be van telve esetleg ez is gond lehet? Vagy csak elavulóban van?
(Amiatt még pluszba kiírtam ezt a segítség kérést: Cemu emulátorral játszanék a WiiU Smash Bro játékkal
és az is ugrál 30 -60 között. Haveromnak simán megy pedig az ő gépében egy generációval kissebb hardwarek vannak. Ezért gondolok arra, hogy kompatibilitási hiba lehet, vagy csak a tárhely.)
Köszönöm, hogy elolvastad!
Gépem:
Proci: Intel Core i5-6600 3.3GHz Socket 1151 dobozos
Cpu hűtő: gyári
Vidikari: Gigabyte GeForce GTX 1060 OC 6G WindForce
Táp: Chieftec 600W Eco Series tápegység (GPE-600S)
Alaplap: ASUS B150M PRO GAMING
Ram: 8GB 2133MHz DDR4 RAM Crucial CL15
HDD: 1TB WD 3.5" Caviar Blue SATAIII 64MB cache winchester
SSD: 120GB ADATA SSD SATAIII 2,5" meghajtó SP550 Premier

Ha kikölcsönzés alatt a torrentet érted, akkor ez a ‘’ büntetés’’. Vedd meg a játékot, és akkor elvileg jó lesz. :slight_smile:
(tapasztalat)

1 kedvelés

Én is gondoltam erre, és ez lesz amit tenni fogok csak attól még bizonytalan vagyok a gépemmel kapcsolatban. Köszi a választ!

Ami hiba lehet:

• túlmelegedik a proci
  • táp gyenge (bár ez inkább crashelést okozna)
  • ram nem tudom 2x4 e, ha nem, akkor a single channel is sokat lassít játékok alatt
  • ha az SSD kezd betelni annak eléggé vissza tud esni a sebessége

MSI Afterburnert érdemes feltenni és hőmérsékleteket nézni játékok alatt.

1 kedvelés

Ennek semmi köze, hogy “kölcsönözte” a játék maga ugyan az, így ugyan úgy kell futnia. Ne erre fogd a problémát. Ha a “kölcsönzött” játék is rosszul fut akkor az eredeti is úgy fog.

2 kedvelés

Megjegyzem, a FF15-ből van demo ami full legális…

3 kedvelés

Mint mondtam, tapasztalat. Mihelyst megvettem a játékot, nem volt semmilyen gond. :slight_smile:

Azt hittem te is az vagy aki “aki kölcsönzi a játékot az egy Kö**ög” típus :slight_smile:

Miért, nem az? :smiley:

2 kedvelés

Köszönöm a válaszod! Megnézem a demo játékot és akkor lecserélem a ramot 2x8 ra mert eddig csak 1x8 volt. És csinálok egy nagy tisztítást a gépen.

1 kedvelés

A 2x8-at minenképp kit-ben vedd, ez nagyon fontos. Volt az elmúlt pár hónapban frissítve a Windows? Ha igen elég sok helyet tudsz nyerni a beépített tárhely tisztítóval, nekem 30 GB szabadult fel a korábbi Windows telepítési fájlok törlésével.

2 kedvelés

Nem, nem vagyok az. :smile:
2 éven keresztül torrenteztem, de meguntam. Megértem a torrentezőket. :slight_smile:
Ha így jött át, sry. :slight_smile:

1 kedvelés

Rendben így teszek! Meg megnézem a tárhely tisztítót. Köszi a segítséget!

1 kedvelés