Konfig javaslatok

Hali!
Erről a konfigról szeretném a véleményeteket kérni. Elsősorban játékra használnám: Rocket League, r6, Apex Legends. Miközben játszom, gond nélkül szeretném használni a spotify-t és a discordot. 260 ezer forint ez a build, de bármilyen javaslatot meghallgatok, ami belefér a 300 ezer forintos keretembe. 1080p-s 60hz-es monitorom van.

ASrock z370 PRO 4 alaplap
Intel core i5 9600KF processzor
NZXT Kraken M22 vízhűtés
16GB Kingston HxperX 2666Mhz DDr4 memória
Asus Strix Gtx 1070 8GB GDDR5 videókártya
256GB M.2 SATA SSD
Aerocool Cylon RGB ház
Corsair RM550 80+ táp

Előre is köszi a válaszokat!

Szia!
Intel jelenleg nem éri meg így inkább az AMD vonalon maradj.
Ezt a házat felejtsd el mert csak megsülnek benne az alkatrészek.
A vízhűtés teljesen felesleges.
A build ajánlóból a Mainstream Plus AMD konfigra menj rá.

3 Likes

Ez a konfig 100000000+1 sebből vérzik.
a fent linkelt ajánlóban a pénznek megfelelő AMD build (többet kapsz a pénzedért, mint intel oldalon)

3 Likes

Csak azt tudom javasolni amit már a többiek is… Hozzátéve, hogy KÉRLEK 2020-ban NE beszéljünk már 3200MHz alatti RAM-ról és 10xx szériás GPU-król… (a 1660Ti az még csak csak… elmegy…de most jön ki pl. az EVGA egy $300-as 2060-al is)

2 Likes

Köszi a segítséget, első komolyabb gépem, eddig konzolos voltam szóval nem nagyon értek hozzá. Kicsit macerásabb így megépíttetni a gépet, mintha minden egy helyről lenne. A Konzolok szervize youtube csatornáján volt egy konfig 230 ezer forint körül, arról valami vélemény?

Link?
Egyébként konzolok szervize előre összerakott gépei és egy nyilvános kikötözés és paradicsommal dobbálás között kellene választani, akkor a hova álljak, hogy eltaláljatokat választanám.

Ha a kérdésben feltett keretet szánod rá, akkor
image

Ha lemész 230 környékére, akkor
image

A “Megfizethető gamer pc 2020-ra!” című videójukban lévőre gondoltam.

EZ NEM LINK, de megpróbálom megkeresni.

Belenézegettem.
Még nézni mis fájt.
Ez a konkrétan “csinálok egy kis promót, hátha kiszórom a raktárból a x@art”
Egyedül a proci ínyemre való, meg talán a ram.
Szerintem ezt egy életre felejtsd el.
Ott az ajánló. @sutyomatic szívvel-lélekkel csinálja, hogy a közösségnek és bárkinek, aki ilyen gondban van, ne az ilyen “szakértő videókból” keljen maradandó anyagi kárt szenvednie.

Mindenkinek, aki kíváncsi erre a videóra itt a LINK:

4 Likes

Elrettentésnek tökéletes :smiley:

2 Likes

Na, mostmár asszem meg kell néznem :smiley:

Edit: Oof

1 Like

A végébe beletekertem, azért nem ennyire durván rossz szerintem.

Egyébként a megoldás ott van fenn, Mainstream Plus AMD, esetleg kezdéznek a HDD-t ki lehet hagyni, azzal tudsz spórolni egy tízest.

Szia! Ha játékra szánod, és nem 1-2db-ot akarsz a gépeden tudni, akkor az a 250gb -os SSD magában nem lesz elég. A rendszer, a programok magukban már kb 50gb, egy mai mainstream jatek vagy 50-60GB, aztán jönnek az updatek stb stb… Ráadásul az SSD-nek árt ha legalább 10-20%-a max kapacitásának nincs szabadon hagyva. A ház elég rossz választás, ha olcsót akarsz akkor inkább egy Cooler Master Masterbox 300ql. Proci, lap rendben, bár Ryzen-el jobban járnál. Mondjuk egy Ryzen 5 3600, és akkor még vízhűtés sem kell, jó az alap. AMD-nek viszont kell a nagyobb, mondjuk 3200Mhz-es RAM, és ha lehet Kingston, Corsairt nem szereti. Videókártya oké, mondjuk egy 1660 Super vagy Ti szerintem már erősebb és olcsóbb is. Táp neccesen de elég lesz.

Pár dolgot hozzátennék:

A táp nem neccesen, hanem bőséggel elég lesz. A fenti konfig nem eszik többet 250-300W-nál. Ryzen még ennyit sem. (A 3600 65W-os)

SSD-ben igazad van, viszont ezt is a legegyszerűbb bővíteni utólag, bármikor kb 5 perces meló.

Ki az isten haragja ez a talpasparaszt a videóban?

Nah ezért nem nézek/olvasok semmit Magyarul a neten :joy:

1 Like

A monitor, a táp, az RGB-s cuccok, perifériákat még számold hozzá ha valamit fejleszt a gépben, ezek mind esznek még áramot. Aztán nem árt ha az ember előre gondolkozik és most vesz inkább egy 650-700-as tápat ami +1-2k ft, és akkor le van tudva jó sokáig. Plusz tovább fogja bírni, és arról még nem is beszéltünk hogy 80 százalékos a táp. Tehát 550:100= 5,5*80= 440W amit valóban lead.

A monitor nem a gépről fogyaszt, a táp önmaga sem igazán, ott a hatékonyság a lényeg, a perifériák pár W-ok, az RGB szintén, mivel LED alapú, ami alig fogyaszt, gyakorlatilag elhanyagolható.

A táp hatékonysága nem úgy működik ahogy te számolsz. Hanem maximum 550W-ot tud leadni, de annál többet vesz fel a falból, nem pedig az 550-ből jön le. (mellesleg a 80+ Gold 50% terhelésnél 90%-os hatékonyságot tud, 100-nál 87-et).

2080Ti + 9900K-n innen nem sok konfig van aminek nem elég egy 550W-os táp. Persze vehet nagyobbat, gond nincs belőle, de nem feltétlenül erre költenék első körben.

2 Likes

Hajszál lila fogalmam sincs.
Kíváncsiságból kerestem rá az írt cím alapján.
Nem a magyar tartalmakkal van a baj, hanem azokkal, akik csinálják. Jelen videó a legjobb példa erre.

2 Likes

Sziasztok ismét!
Gigabyte 365m Ds3h alaplap
I5-9600KF proci
Corsair 16GB DDR4 3200mhz Ram
Gtx 1660 6GB videókártya
Samsung 1TB 860 2.5 SSD
Coolermaster masterbox 300QL ház
Chieftec GPS-600A8 táp
Coolermaster hyper 212 Evo proci hűtő

Erről a konfigról mi a véleményetek? AMD-t inkább nem szeretnék és így egy boltból meg tudnám venni az alkatrészeket összeszereléssel. Ez nagy előny lenne, mert nem szeretnék se 5 féle boltból alkatrészeket venni, se saját magam összeszerelő a gépet.
Köszi a válaszokat!