Konfiguráció vélemény

https://forum.thevr.hu/t/build-ajanlo-avagy-milyen-gepet-vegyek/16463/6

Mainstream vagy a Mainstream Plus buildeket nézd.
Mint ahogy más többen is mondták, nem éri meg annyit költeni egy windows-ra, 10-15 dollárért lehet venni kulcsot hozzá.
A telepítésért megint nem éri meg fizetni, MS oldaláról letöltöd a win 10-et(valójában a MediaCreationTool-t), elindítod, rárakod egy pendrivra, bedugod az új gépbe és mehet is a telepítés.
Csak akkor kell külön proci hűtő, ha nagyon csendes gépet szeretnél vagy komolyan OC-zni szeretnél.
Vga-ból vehető a 3GB-os is a Plus buildbe ha kifejezetten esport játékokkal szeretne unokaöcséd játszani.

Szia! A táp bővíthetőség szempontjából ekkora. Véleményeket nézve ezt a ramot ajánlják. A dual-chanelt megfogadom. Hétvégén ujra leírom ide az átalakítottat. A 1060-at meg egyáltalán nem használná ki.

Szia! Ajánlottam neki én is az i3-át,de mivel nem nagyon ért hozzá ezért nagyon ragaszkodik az i5-höz. Amúgy sem tudná FullHD-n kihasználni azt a kevés,minimális gépigényü game-t amivel játszik. Alaplapból választok egy “gyengébbet”. A ház meg a hang szigetelés miatt kell. Nem szereti azt a “robosztus” dizájnt.

Szia! FullHD-hoz elég a 1050-ti a legtöbb esetben.
Link,hogy hol érdemes OEM kulcsot venni? Ezek eredetiek?

Szia! Köszi a biztatást! A saját gépemet elbütykölöm,de más gépekhez nem nagyon szeretnék hozzáérni. OEM kulcsokról tapasztalat?

Szia! Ahog írtam Intel párti. Az OEM kulcson gondolkodok…

Hát ne haragudj de azért ez nem teljesen igaz és bátorság ezt mondani. Attól függ mennyi fps az amivel még megbarátkozik az ember, a 1060 mondanám azt hogy igazi fullhd-ra való vga.
Szerk.: Szóval ez az igényeken múlik. Szerintem 1060 3gb igazán megéri a 1050 ti hez képest mért felárat mert 20-30 fps pluszt ad.

OEM kulcsok. Egy egész nagy topik van a témában.

A piacon a legjobb ár-értek arányú kártya. Nem kell neki Ultra beállítás 60FPS.

Sajnos nem… Fps/forint-ot nézve jobb a 1060 3gb. De egyébként az, hogy nem kell neki ultra beállítás az még nem vonja maga után, hogy vegyen sz@rt… már bocsánat, de ez olyan pazarlás… Egy 1050ti-s konfig kidobva a fölös dolgokat kijön kb 200k-ból… sőt…
Máshogy kell pozíciónálni a buildet és teljesen át kéne gondolni ezt a konfigurációt, de már mások is említették.
Az elejétől kezdve:

Táp: Komolyan 13 ezerért ajánlasz 600 wattos tápot miközben 23k-ért kéne házat vegyen? El vannak itt csúszva a dolgok…
Tápból tessék minőségit venni. 450w/500w (fsp, be quiet!, seasonic) ezek alapján nézelődj!

Proci: Miért venne ma bárki 6. generációs procit amikor ugyanennyibe kerül a 7.generáció…
Alaplap: Miért kell z-chipsetes alaplap amikor a proci nem szorzózármentes?.. Meg miért 51k?

Videókártya: Játékhoz kell a gép, 300k-ból illene legalább 1060 3gb-ot belerakni de inkább 6gb… (mint már írtam)

DvD olvasó: Ma már ezt igazán ki lehet hagyni, kivéve ha valakinek kifejezetten munka miatt kell, vagy nem is tudom.

Win: oem-verziót vegyél

Ram: 300k-ból nem jön ki 16gb ram? ebből látszik, hogy nem jó ez a konfig így. Felesleges dolgok kuka, a maradék pénzből rengeteg minden hasznosabb dolgot lehet még venni a gépbe.

Nézd meg a build ajánlót, és ne csak ami neked kell, ha érdekel a téma a többit is nézd meg és látni fogod, hogy hogyan kéne milyen árkategóriában elosztani a pénzt a jó konfig érdekében. :wink:

Valaki intel párti és közben fingja nincs a gépekről. Viccesek vagytok. :smiley: Azt hittem van ráció a dolgokban és adott pénzből a legjobb teljesítményt akarjátok kihozni…
Az OEM kulcsról csak annyit, hogy kis nagyító ikon jobb felől fent… beírod hogy OEM és oila válaszokra találsz…

Kérlek fogadd meg a srácok tanácsát és ha nem ért hozzá az unokaöcséd és megkért hogy segits neki akkor győzd meg és ne azt kövesd amit ő mond hogy mindenképp egy i5 kell neki ami sokkal gyengébb pl.

Kilnokol nekem a 600W-os tápon 1080 és i5 8600k megy gond nélkül, azért mondtam h legyen kisebb h inkább minőségre menjetek

Ha nem ért hozzá az öcséd, akkor ne ragaszkodjon semmihez, vagy ragaszkodhat csak ne hallgass rá!

Egyértelműen jobb valamivel az i3 8100, mint az i5 7400, az i5 6400-ról meg nem is beszélve…

i5 6400 vs i5 7400:

Nem értem, hogy miért venne már 2-3 generációval ez előtti processzort, mely jóval drágább az i3-tól. Ha meg annyira ragaszkodik az i5-höz, akkor vegyen i5 8400-at:

A táp bővíthetőség szempontjából ekkora

Szóval tervezve van a bővítés, de mégis egy 2 évvel ezelőtti processzor volt tervben, amibe szintén csak az akkori procikat lehetne beletenni maximum talán az i7 6700K-t, ami borzalmas ár/érték arányt képvisel mai szemmel és tovább nem tudod bővíteni.
Szóval bővíthetőség szempontjából nem nyerő a konfig.

A 1060-at meg egyáltalán nem használná ki

Hát nem tudom, hogy mivel játszik, de ha már ennyi pénzt áldozna a konfigra, akkor mint @vmarci17 is írta, nem kell gyengébbet venni. Ez a tudású konfig simán összerakható 200K-val SSD-vel is, de ha már 280-300K környékén költetek, akkor a minimum egy gtx 1060 6Gb és 2-szer 8Gb memória bele. Ha nincsenek gtx 1060-as szintű elvárások, akkor értelme sincs 280K-t költeni a konfigra.

Na meg ha elmondásod szerint nem játszik olyan játékokkal ami kihasználna egy GTX 1060-at, akkor egyáltalán miért szükséges később bővíteni? Ezek szerint később szükség lehet a nagyobb erőforrásra? Amennyiben erre igen a válasz, akkor miért nem jobb most EGYSZER fizetni a nagyobb erőforrásért, amivel most sokkal több FPS-etek lenne a jelenlegi “igényeitektől” majd a későbbiekre is elegendő lenne? Helyette inkább fizettek kétszer…először egy gyengébbre majd később erősebbet venni? Ez amúgy sokszor nem rossz elv, csak akkor katasztrofális, ha úgy vesztek gyengébbet, ha ugyan annyi pénzért az erősebb is beleférhetne a konfig árába…

A 600W-os táp meg egyébként is gtx 1080/1080ti kategória, de elmondásod szerint arra nincs igény, így egy gagyi 600-as tápra se kell, hogy legyen.

Egy i3 8100-nak meg bőven elégnek kell lennie egy gtx 1060 6gb-os kártyához is, és FHD játékra egy gtx 1060/1070 tökéletes, egyáltalán nem sok, inkább a gtx 1050ti a kevés.

Na meg így, hogy mindezt leírtam, csak most látom, hogy “főleg PUBG-ra használná”. (észrevehettem volna hamarabb is, mert akkor nem rizsázok ennyit feleslegesen XD)
Hát a PUBG elég gépigényes, bár egy gtx 1050ti-al el lehet vele játszani, de egy gtx 1060 6Gb-os kártyával sokkal jobb lenne az élmény.

Mindezek után kíváncsian várom, hogy milyen konfig alakult ki a fejetekben hétvégére. :smiley:

Egyébként ha a 600W-os táphoz is nagy a ragaszkodás, akkor inkább ezt: Corsair RM650x 650W Gold
De mint mondtam, bőven elég lesz a 450-es táp is i5 és gtx 1060 mellé is: Corsair CX450M

teljesen egyet értek veled, de szerintem a PUBGhoz kevés a 1050 TI, úgyhogy ahoz is kell a 1060 6gb, hogy jó minőségbe mennyen, és tényleg igazából mindent osztok amivel nem értettél egyet, jobb minőségű táp, 1050TI bőven nem elég FULL HD-ra stb stb :smiley:

Már inkább összeraktam neked egy buildet, szinte ugyan azon az áron amin te, csak teljesítménybe köröket ver arra. Szerintem elég jó lett ár-érték arányban, persze ha nem ragaszkodnátok az Intelhez, akkor ez jóval kevesebb lenne, de így is jó az ár, és bővíthetőség szempontjából is (legújabb chipset, 4 RAM slot).

De tudsz rajta spórolni még, ha az alaplap helyett ASRock Z370 Pro4-et választasz az -5K, ha olcsóbb házat veszel az is kb -4K.

Alaplap: ASUS PRIME Z370-P | 42K
GPU: ASUS GeForce GTX 1060 Dual OC 6GB (O6G) | 100K
CPU: Intel Core i5 8400 4GHz | 70K
RAM: Corsair Vengeance LPX 8GB (2x4GB) DDR4 3000MHz | 33K
SSD: (Később szerintem ráér, nem szükséglet)
HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB | 13K
TÁP: EVGA 500B 500W Bronze | 16K
HÁZ: (Ami tetszik) | kb 15K
Operációs rendszer: OEM WIN 10 PRO | 3K

Összesen: 292K (Ha spórolsz a lapon és a házon akkor 283K körül)

Na ez nem rossz, de annyit hozzátennék, hogy i3 8350K helyett szerintem jobban megérné egy i5 8400 70 ezer Ft környékén. Mégis csak 6 mag és jár hozzá gyári hűtő. :smiley:

valoban, mar faradt vagyok, arra nem is gondoltam :smiley: javitottam

Srácok! Hétvégén megbeszélem vele, én is jobban utána járok. A táp tapasztalatból CM ,de ha Evga jobb akkor azt is elfogadom. Mondom Vasárnap körül írok. Addig is ne kövezzetek el :joy:

igazabol mindent leirtunk szerintem, es egy komplett buildet is irtam, de attoo fuggetlenul persze utanajarhattok

Oops basszus XDD Nem is figyeltem! Köszi. Elég sokat segítettél márcsak meg kell egy kicsit “győznöm”. Mégegyszer köszi!