Könyvek

Pierce Brown - Red Rising trilógia. Szerintem zseniális az alapsztori.

Nekem főleg a történelmi könyvek jönnek be, James Clavell Távol-Keleti regényei, Ken Folett Évszázad trilógia stb, a lényeg, hogy történelemhű legyen. A könyvekből amúgy is többet tanul az ember, mint a suliban bármikor :slight_smile:

Neke is a science-fiction a favorit, azon belül is a régi írók. Asimovtól és Lemtől megvan a nagy antológia a Szukits kiadótól. Második helyezett a fantasy. Ott Gyűrűk ura, Andrzej Sapkowski (bakker mikor jön már ki a VI Vaják könyv!) Lukjanyenko a favorit . Harmadik helyezett a horror, vagyis inkább rémtörténetek. Lovecrafttal az élen, szintén megvan a nagy gyűjtemény a Szukitstól.
Látom páran olvastok régebbi és kortárs írókat is. Nekem Jack Mcdevitt szinpatikus volt az elején, az Alex benedict sorozat meg is fogott, de eléggé ellaposodott az idők folyamán. Ami viszont borzalmas tőle az szeritnem az Emlékmű a csillagokban. Az ősi partok se az igazi.
Mintha a legtöbb régi író sokkal jobban felépítette volna a cselekményt. Az ősi partokban is kb. nyeretlen óvodások lettek volna a főszereplők, akik egy sci-fi művet se láttak életülben. CSak én látom így vagy tényleg egyre jobban hiányzik a tudományos alapokra helyezett és rendesen felépített történet? És itt nem a sorozatok köteteti között lévő eltérésre gondolok, hanem egy művön belül is megtapasztalható bakugrásokat.

Rothfuss :heart:

Én most a Forgotten Realms könyvekre vagyok nagyon ráállva, folyamatában olvasom már a sokadikat.

Ha tudományos alapokra helyezett és rendesen felépített történetet szeretnél, ajánlom Alastair Reynolds-ot. A hard SF-be oltott modern űroperái egészen kiemelkedőek. Magyarul a Jelenések tere jelent meg, illetve a Napok ház. Az előbbi egy sorozat része, utóbbi önálló regény. Ő írta a Pushing Ice című regényt is, ami Arthur C. Clarke Randevú a Rámával című örök klasszikus előtt tisztelgés - ha a hasonló témát (BDO) tisztelgésnek vesszük.

Ha rendesen felépített történet, nem feltétlen a hard SF keménységével párosulva, akkor ajánlom Peter F. Hamilton műveit. Itthon megjelent a Nemzetközösség saga mind a két része (Pandóra csillaga és Júdás elszabadul). Egy olyan komplex univerzumot alkotott, hogy a sokak által egeik magasztalt Trónok harca világa egysíkúnak tűnik mellette. Ráadásul az említett két regényen túl, a Void-trilógia és a Chronicle of the Fallers-duológia is a Nemzetközösségben játszódik - tovább bővítve azt.

Hamilton és Reynolds is kortárs szerzők, bakugrás nélküli történetekkel. :slight_smile:

Pont most olvasom a Júdás elszabadul könyveket. A pandóra csillagát alig bírtam letenni (pedig jó pár száz oldal). Igen pontosan az ilyen könyveket hiányolom. Reynoldsot meglesem hátha az is a fogamra való lesz. Aúgy nincs kifogásom az űroperák ellen sem, de egy olyan írótól (Jack Mcdevitt) akire Stephen King ezt írta, hogy Issac Asimov és Arthur C. Clarke logikus örököse, ismerve ezen írók műveit, egy Emlékmű a csillagokban egyszerűen sértés.
Köszi a tippet, remélem itt a fórumon alakul egy sci-fi klubb, ahol meg tudjuk osztani a dolgokat. Lehet indítok is majd egy ilyan topicot, ha valaki meg nem előz. :stuck_out_tongue:

Indíts egyet, én leszek az első hozzászóló. :slight_smile:
Örülök, hogy tetszik a Pandóra csillaga. Érdemes még próbát tenned Iain M. Banks Kultúra-ciklusával. Bár még nem olvastam, de sokak szerint kiemelkedő alkotások.
Amúgy sosem szabad megbízni az ilyen ajánlásokban, mert pl. bár nekem Hamilton a kedvenc kortárs szerzőm, ajánlotta Richard Morgan-től a A fekete férfit és az abszolút középszerűre sikerült regény.

Nem igazán olvasok, de az Útvesztő című film után késztetést éreztem h elolvassam. Egyáltalán nem bántam meg, csak ajánlani tudom a könyveket, azonban sajnos a második részben (film) már hatalmasat kellett csalódnom. Az útvesztő

Most olvasom a harmadik Vaják kötetet, s bár az első annyira nem nyerte el tetszésemet, a második letehetetlennek bizonyult. Igaz, hogy még nem olvastam el az összes eddig megjelentet (már birtokomban vannak:D), de várom a folytatást, szóval remélem minél előbb. :smiley:

Én ugyan nem olvasok sok könyvet, általában évente 1-2 de amit nagy becsben tartok az az amit Dragon György Gyu-tól kaptam dedikálva, személyesen még annó, ami az Űrcsilliárdos. :slight_smile:

Agatha Christie könyvei. Tőle a Tíz kicsi néger a kedvencem. Most a Gyilkosság az Orient Expresszen van soron, ami szintén nagyon tetszik. :slight_smile:

Én folyamatosan olvasok valamit, az utóbbi 2-3évben teljesen rákattantam a sci-fire, előtte nagy fantasy rajongó voltam. Számtalan MAGUS szerepjátékhoz kapcsolódó regényt olvastam, akinek ez mond valamit biztos emlékszik a regényekre is :smiley:
Az új kedvenceim a Térség sorozat könyvei (James S.A. Corey: Leviatán Ébredése és a többi), a Vének háborója John Scalzitól, de nagyon bejöttek a Vaják (ismertebb nevén Witcher :D) regények is. Nagyon tudom még ajánlani Harry Harrison Éden trilógiáját, az Alien könyveket, vagy Dan Simmons Hyperion könyveit!

Földi Pál történelmi könyvei minden mennyiségben, jó pár Rejtő Jenőt is olvastam, amiket kedvencnek mondanék (Csontbrigád…stb.) illetve mostanában Paulo Coelho-t mondanám még, tőle is főleg az Alkimista. Ja, meg persze a saját kisregényem :smiley:

Mit takar pontosan az a saját kisregény? :slight_smile:

Pillanatnyilag Cassandra Clare : Végzet ereklyéi sorozat, Karen Marie Moning :Tündérkrónikák, tremészetesen R.A.Salvatore :Sötételf sori, J.R.Ward : Sötét tőr testvériség, de sorolhatnám Suzanne Collins vagy On Sai könyveit is!

Terry Pratchett Korongvilág regényei és kb. az összes létező Leslie L Lawrenc és Vavyan Fable könyvet elolvastam :smiley:
@h_jani_87 A MAGUS regények nekem is megvoltak söt mivel régen sokat játszottunk még a törvénykönyvek is megvannak :smiley:

Igazi könyvmolyként én folyamatosan olvasok. :smile:
Különösebben nincsen műfaji megkötés nálam, bármit elolvasok (Még azt a szégyentelen szürke ötven árnyalatát is sikerült nagy nehezen), viszont a sci-fi,fantasy és a poszt-apokaliptikus világvége könyvek állnak a legközelebb a szívemhez .:smiley:
Gyorsan össze is szedtem,ami megvan könyv,vagy e-book formában,és amiket olvastam is.

• John Green : Papírvárosok
  • Matthew Quick: Napos Oldal
  • Ernest Cline : Ready Palyer One
  • Szakurazaka Hirosi: A holnap határa
  • James Dashner : Útvesztő,Tűzpróba
  • Mitch Cullin : Mr. Holmes
  • Jeff Vandermeer : Expedíció
  • George Orwell : 1984
  • George R.R. Martin : Kardok Vihara,Varjak lakomája,Sárkányok tánca
  • Andy Weir : A Marsi
  • Ted Chiang : Életed története és más novellák
  • John Green: Csillagjainkban a hiba
  • William R. Forstchen : Egy másodperccel később
  • Pierce Brown : Vörös lázadás,Arany Háború
  • William Gibson : Vituálfény
  • James S. A. Corey : Leviatán ébredése, Kalibán háborúja, Abaddon kapuja, Cibola meghódítása
  • John Scalzi : Vének háborúja,Szellem hadtest,Utolsó gyarmat
  • Arkagyij és Borisz Sztrugackij : Piknik az árokparton
  • Cormac McCarthy : Az Út
  • Stephen King : Carrie
  • Stephen Cbosky : Egy különc srác feljegyzései
  • Dimitry Glukhovsky : Metro 2033,2034
  • M. R. Caray : Kiéhezettek
  • Gillian Flynn : Holtodiglan
  • Jesse Andrews : Én,Earl,és a csaj,aki meg fog halni

Rengeteg más jó könyv mellett ezt szeretném ajánlani nektek. Nem sci-fi, hanem fantasy, és szerintem egyszerűen zseniál az egész trilógia. Egy próbát abszolút megér mindenkinek :slight_smile:

Fájdalmasan sokat kellett lefelé görgetnem,hogy meglássam Sir. Terry Pratchett nevét! <3