Könyvek

Furcsa, de nekem az Ahsoka tetszett nagyon, már azelőtt is jó karakter volt, de ott végképp az lett. :smiley:

Ha kedveled Ellis munkásságát, akkor ajánlom a “Nullánál is kevesebb” valamint a “Királyi hálószobák” című könyveit is. (Persze csak akkor, ha eddig nem olvastad volna őket :D)

igen, mar nagyon regota el akarom ezeket olvasni, szegyen, hogy meg nem :smiley: kiralyi haloszobak az meg is van, csak ugye azzal nem kezdhetem :smiley:

Egy zsebregénynek tervezett romantikus kisregény amit én írtam. Engem is beleszámítva 1 ember olvasta :smiley:

Nofene. Nem is hangzik rosszul. :smiley:

Utoljára Dr. Csernus Imre - A kiút c. könyvét olvastam. Mindenkinek bátran ajánlom, rendesen megedzi az embereket. Én konkrétan folyamatosan éreztem, hogy gyomron rúg a kiméletlen szavaival. 1-2 konfliktusomat megvivtam azóta emberekkel, mondanom sem kell, hogy ki jött ki belőle győztesen.

Kedvenc könyveim : Összes Dan Brown könyv, ebből kiemelkedik az Angyalok és Démonok, gyengébb az Elveszett Jelkép, s az Inferno. Érdekesség, hogy általában a könyv jobb, mint a film ( lásd : Angyalok és Démonok), de az Inferno esetében ez forditva volt, de bátran ajánlom ezeket is.
Az Infernoról írtam egy kis kritikát, amit most megosztok veletek

Hát kedvenc könyv? Az a baj, hogy nem lehet 1db-t választani.:smiley:De azért vannak kiemelkedőek is.
-Kristin Cashore: Fire (azaz: Zsarát)
-James Dashner: Az útvesztő, Tűzpróba, Halálkúra (bár az utolsö rész nem annyira jó. De ha már trilógia akkor ez is hozzátartozik.)
-Suzanne Collins: Éhezők Viadala, Futótűz, A Kiválasztott
-Veronica Roth: A Beavatott, A Lázadó, A hűséges
-Ruta Sepetys: Kalitkába zárt álmok
-Amie Kaufmann és Meagan Sponner: These Brocken Stars (azaz: Lehulott csillagok)
-Kody Keplinger: The DUFF (azaz: a pótkerék)
-Antoine De Saint-Exupéry: A kis herceg
És még sorolhatnám tovább, de akkor nem érnék a végére.:smiley:

Az eddigi kedvenc könyvsorozatom a Percy Jackson volt imádom a görög kultúrát illetve mitológiát egyszerűen tökéletesen bemutatja az Istenek családját ,és ami a legjobb hogy az új kötet a római kultúrába varázsol minket.

Nekem az Enigma :smiley: Nem tudom ki ismeri a vörös pöttyös könyveket én imádom őket :3

Nagy kedvencek:

F.M.Dosztojevszkij: A Karamazov testvérek, Bűn és bűnhődés, A félkegyelmű
Lev Tolsztoj: Ivan ljics halála, Feltámadás, A sötétség hatalma
VictorHugo: A nevető ember, A nyomorultak, Karamazov testvérek
Emile Zola: Életöröm, Patkányfogó, Hölgyek öröme
Ernest Hemingway: Búcsú a fegyverektől, Gazdagok és szegények
David Mitchell: Felhőatlasz
Jókai Mór: Szegény gazdagok, Fekete gyémántok, És mégis mozog a föld!, Óceánia, Ahol a pénz nem isten, Egész az északi pólusig

HP sorozat
Gyűrűk ura sorozat

Remélem rajtam kívül is van olyan aki nem csak olvasni szereti a könyveket hanem birtokolni is. Imádom őket .Volt egy időszakom amikor több könyvet vettem mint kaját.:smiley: nehéz volt leállni.
Egyébként az Agatha Christie könyvek a kedvenceim.

Harry Potter művek és a Harry Potter és a Varázslók Háborúja című fanfiction,amit egy magyar író írt és a hetes Rowling könyv helyettinek felel úgymond meg . (Jelzem : szerintem jobb ) .
Angie Sage - Szeptimusz
Leslie L Lawrancetől (Lőrincz L László) Körülbelül 35 könyvet olvastam és az összes tetszett :slight_smile:
Rejtő könyvek :slight_smile: satöbbi :smiley:

Ne aggódj nem vagy ezzel egyedül :grin: nekem is a hely nagyját a könyveim teszik ki :3

Igyekeztem átnézni mindent és nagyon sok olyan könyv van már itt, ami nekem is kedvencem (Orwell - 1984, Állatfarm; John Green könyvek), de talán ami nincs itt megemlítve: Harper Lee: Ne bántsátok a feketerigót. Ez a könyv utolsó gimis évem meghatározója volt, többször is olvastam. Magyar szerzőktől ami nagyon tetszett: Vámos Miklós: Zeng a zének, Szabó Magda könyvek (Für Elise talán számomra a legjobb) és a kötelező olvasmány, amelyet többször elolvastam önszántamból: Mikszáth: Szent Péter esernyője (mai napig sem tudod 13-14 évesen miért fogott meg ennyire). Romantikus szívem pedig tinédzser koromban Jane Austen es Bronte nővérek könyvei felé húzott, ezeket manapság angolul olvasom újra és akárhányszor olvasom őket újra, sosem unom meg. Még kitérve a gimnáziumi kötelezőkre: szeretettel olvastam az orosz szerzők műveit (Puskin: Anyegin tetszett a leginkább), Stendhal: Vörös és fekete, valamint aki rövid elbeszéléseket/novellákat szeretne olvasni ajánlom Thomas Mann: Márió és a varázsló, Tonio Kroger című műveit. “Vörös pöttyös” korszakom kedvencei pedig: Jay Asher: Tizenhárom okom volt, Maggie Stiefvater: Shiver trilógia és Hollófiúk (bár csak az első kötetét olvastam). Már így is regényt írtam, pedig még tudnám sorolni, de nagyon megörültem ennek a témának és már találtam is könyveket, amelyek felkeltették az érdeklődésem.

Na és muszáj kiegészítenem, ha nem szépirodalmi műről van szó a legnagyobb kedvenceim Mérő László könyvei. Az érzelmek logikája volt az első amit olvastam, legutóbbi pedig A csodák logikája, nagyon érdekes és hasznos olvasmányok. Annak ajánlom, akinek hasonlóan, mint nekem, nem túl sok ideje van tanulás/munka mellett olvasni, mert ezt bármikor letehetem és újra elővehetem anélkül, hogy “megszakadna” az élmény, mint a regények esetén (legalábbis számomra így működik a dolog).

Szia

biztosan nem vagy egyedül!
Ha más nem, akkor én leírom, hogy nem szeretek kölcsön adni könyvet és kölcsön kérni sem!
Amikor új könyvet vásárolok mindig megszagolom a lapokat :slight_smile:
Furcsának tartom az ebook-ot mert az nem könyv!
Ez mind az én hülyeségem de jó ez így…
Amúgy sok mindent írtatok már amit én is olvastam, de írok nektek én is, hogy bővüljön a lista:

Hunter S. Thompson, A Félelem Birodalma

ez az író utolsó megjelent könyve, voltaképpen összefoglalja az életművét. Nem sok könyvet írt, nem sokat fordítottak magyarra. Hell’s Angels; The rum diary; Fear and Loathing in Las Vegas

Lehet elsiklottam felette, a sok hsz közepette, de nálam a Dan Brown könyvek is a polcokon figyelnek sok más egyéb kötettel. Ha tetszik egy könyv, én is megveszem.

The Saga of Darren Shan - 12 konyv iskolas koromba kezdtem el olvasni bárkinek ajánlom annak is aki nincs oda a vámpírokért
Az elso konyvbol film is keszult talan lattatok is páran, sztem gagyi lett, a konyvek ezerszer jobbak

Nálam ez pont fordítva van. Nem szeretem a könyveket lapozgatni, se hurcolgatni. Ált. vastagabb dolgokat olvasok. A kindle vásárlása óta szerettem meg az olvasást, napi szinten.

De elismerem, hogy sokkal “baszóbban” néz ki a sok szép könyv a polcon, mint mondjuk a Calbirében :D.