Könyvek

Jaj a kolcson konyvek… 4 kulombozo embernel vannak konyveim mar egy ideje, es nem torik magukat hogy visszaadjak oket.:smiley: annyira utalom amikor konyorogni kell ertuk.

Nálam is ez a helyzet. Van olyan ismerősöm, aki azóta Inglishmen lett, tőle nem tudom hogy szerzem vissza a könyvem, vagy hogy egyáltalán meg van-e még. :frowning:

Van nekem ellen pelda is hogy visszaadtak a konyvet keres nelkul , szakadt gerinccel :smiley:

Uhh, na az még rosszabb.

Ha már könyvek:
http://sfmag.hu/2017/02/16/korkerdes-konyvek-amiket-nagyon-varunk-2017-ben/
Az idei kínálatból választottuk ki a legjobban várt köteteteket.

Fura, engem sose hozott lázba a könyvolvasás. Gondolom a 80-as évek erőszakos irodalom tanárai miatt utáltam meg. Nem mintha nem olvastam volna könyveket csak nem érdekel annyira. Aztán ahogy olvasom könyvespolcok hadai! :slight_smile: Felesleges helyfoglalók! :slight_smile: Ha én rászánom magam valami könyvre az csakis scifi lehet. Asimov esetleg vagy ami meg is van és nem válnék meg tőle semmiképp Alan Dean Foster: Alien!

Valóra vált rémálom. Kissé beteges, de én csak olyannak adok kölcsön könyvet, akiről tudom, hol lakik. :smiley:

Kérlek nézzétek el nekem, hogy ilyen minimális a könyv listám, de nem olyan rég kezdetem el olvasni. :smiley:

Jules Verne - Némo kapítány
Jules Verne - A rejtelmes szíget
Robert L. Stevenson - A kincses sziget
G.R.R. Martin - A tűz és jég dala sorozat (Most kezdtem a 4 könyvet)

Nekem ezek közül természetes A tűz és jég dala sorozat tetszett a legjobban, de például A rejtelmes sziget-et olvastatnám iskolában nem azt mondom, hogy kötelezőben, de mint ajánlott olvasmány igazán ott lehetne :slight_smile: Igaz ezeket ugyan úgy nem olvasnák el mint én anno a kötelezőket. :smiley: (Engem valahogy ezek kötelezők taszítottak valószínűleg azért sem olvastam éveken át semmit). Szívesen fogadok könyv ajánlásokat kaland, sci-fi vagy bűnügyi kategóriában bár nyitott vagyok az új dolgokra, ha érdekesnek tudom találni. :slight_smile:

Anyámnak kölcsönadtam anno a Da Vinci kodót, s az Angyalok és Démonokat. Mai napig nem tudja, hogy odaadtam neki… azóta nem adok kölcsön senkinek könyvet.

Üdv!
Ha gondolod szagolj bele a fentebbi kis listámba (krimi,fantasy, stb megtalálható benne) :slight_smile: Hidd el nem fogod megbánni :smiley:
De itt a link ha nincs kedved keresgélni :slight_smile: Könyvek

Köszi majd, ha végeztem a teljes Tűz és jég dala sorozattal úgy gondoltam innen fogok majd nézni egyet szóval köszönöm :slight_smile:

@Mikee szép lista. Bár lenne időm mindre. :slight_smile:

Sziasztok!
Végigfutottam ki miket írt, hihetetlen, hogy nem láttam a fantasy és sci-fi kedvelőknél a kedvenc magyar íróimat:

• John Caldwell/Jeffery Stone - Nemes István (Különösképpen a Skandar Graun könyvek, ezen nőttem fel :slight_smile: )
  • Harrison Fawcett - Fonyódi Tibor (igen az ő nevét láttam már fentebb egy helyen) - (leginkább a Bratt Shaw könyvek, legjobb A Korona Hatalma)
  • Illetve még hozzátennék egy nagy kedvencet: Robert Jordan (legjobb Az Idő Kereke sorozat).
  • R.A. Salvatore - Leginkább a Sötételf trilógia.
    Mindet ajánlom az igazi fantasy és sci-fi kedvelőinek. Az első kettőt azoknak akik szeretik ha még egy kis humorral is megdobják az eseményeket. A második kettő kicsit komolyabb (az utolsó meg dark fantasy-is kissé).

Drizzt nekem is bejött, de Salvatore többi könyve is, úgy amblokk a Forgotten Realms világa (bár még bőven nem értem a végére). :slight_smile:

Érdekes, hogy Fable-t nem nagyon említette senki. Öreg hiba, barátaim! :stuck_out_tongue_winking_eye:

Óóó… és tényleg…pedig Meseanyó is nagy kedvenc :smiley:

Nem csak játszani érdemes a nevével fémjelzett játékokkal de olvasni is jó a könyveit. Ő Tom Clancy.
Kedvencem tőle a Vörös Vihar (Red Storm Rising) és a Szivárvány kommandó (Rainbow Six)

Nagyon jó még Lee Child Jack Reacher sorozata ebből kettőt meg is filmesítettek. Kb. 20 van, mind nagyon jó.

Jó régen írt bárki is ide, igyekszem olyanokat hozzátenni, amit esetleg senki nem említett.

Egyszerűen kötelező Joe Abercrombie-val kezdenem. Amióta megismertem a műveit örök hálával tartozom annak a személynek, aki rávett az olvasásukra. Egyetlen egyet sem tudnék kiemelni a művei közül, mindet csak ajánlani tudom. Fantasy, de inkább sötét hatású, nincsenek fekete-fehér karakterek, inkább csak igazán szürkék.
Mark Lawrence-t külön nem emelném ismét ki, feljebb említették már. Ő még egy igazán zseniális író.
Raoul Renier még igazán nagy favorit (eredeti nevén Kornya Zsolt). M.A.G.U.S. könyvek olvasóinak nem lehet ismeretlen a neve, de a Sötét Mersant triológia talán a legjobb az ő tollából.
Robert E. Howard letette a sword&sorcery zsáner alapköveit és megteremtette a számomra legikonikusabb karaktert, Conan-t a kimmériait. A könyvei mai szemmel nézve talán annyira nem izgalmasak, ám nálam telitalálat.
Nick Cutter-t fontos megemlítenem a horror műfajon belül, mert Stephen King-et fölösleges. Róla mindenki tudja, mennyire jó. Cutter-nek három könyvén vagyok túl, és egyik sem tartott 4 napnál tovább. Nehéz letenni.
Richard Morgan Valós halál sorozata pedig egy olyan üdítő sci-fi, amihez rég óta nem volt szerencsém. Csak ajánlani tudom, főleg azoknak, akik szeretik a nyomozásra hangsúlyt helyező könyveket.
Arkagyij és Borisz Sztrugackij Piknik az árokparton művéhez igen későn volt szerencsém, de talán így jó, mert fiatalon biztosan letettem volna hamar, pedig hiba lett volna. Aki nem olvasta, és nem ódzkodik az orosz írók által képviselt borongós szemléletmódtól, szánjon rá időt.
Rengeteg más írót lehetne még említeni, de őket már leírták mások előttem, kár lenne ismételni. :smiley:

Joe Abercombiet én is kedvelem. :slight_smile: Eddig csak az A penge magát olvastam, de az tetszett, tervezem a folytatásokat is. Illetve Mark Lawrence Széthullott birodalom sorozata még elég komoly élmény volt, stílus tekintetében üdítően más (nekem). A többiek közül írtál újakat, amit köszönök, meg utána fogok nézni, mindig jól jön az új könyv, mert elég gyorsan olvasok.

Nekem a kedvenceim a Fantasy univerzum.
R.A Salvatore könyvek
Assassin Creed könyvek
Witcher könyvek
Tolkien könyvek

és ami nem feltétlen Fantasy Rejtő Jenő könyvek