Könyvek

Nagy kedvencem volt sokáig a Hunger Games, a könyvet és a filmet is imádtam, utána olvastam pár Walking Dead könyvet is, azok is tetszettek, most a Szürke Ötven Árnyalatát olvasom, és eddig tetszik, de Wattpadon is rengeteget olvasok, jelenleg 3 sztorit is olvasok ott, amióta letöltöttem esküszöm hogy ráfüggtem, szóval csak ajánlani tudom mindenkinek :smiley:

Nálam ha Dan Brown akkor a Digitális erőd az ami betalált, de a többi is jó. :wink:

Imádom Andy Weir - “A marsi”, illetve az “Artemis” című könyveit. Robert Jordan - Wheel of Time könyvsorozata szintén legendás. Brandon Sanderson - Mistborn könyvei szintén. És még lehetne sorolni :smiley:

Sziasztok!
Annyit szeretnék kérdezni, hogy ki szeret olvasni? Ha szerettek, akkor mikor és mit szoktatok?
Én leginkább krimiket (főleg Sherlock). Illetve most szeretném majd megrendelni az Assasin’s Creed: Reneszánsz-ot. Megéri elolvasni?
A válaszokat előre is köszönöm :smiley:

Nekem tetszett a Reneszánsz. :slight_smile: olvasd csak

Szia!
Én is most pont a Sherlock Holmesokat olvasom szeretném most az össze történetét elolvasni. Karácsonyra megkaptam 2 nagy kötetben. :smile:
Amúgy változó hogy mikor olvasok néha megtetszik valami és nekiesek és elolvasom pár nap alatt, főleg a Rejtő könyvekkel volt így. :slight_smile: Úgy általánosságban szeretek olvasni kövezzetek meg de nekem a kötelezők is általában tetszenek. :sweat_smile:

Szia!
Nagyon szeretek olvasni, főleg fantasy témában, de a horrort is néha napján.
Kedvenc könyvem valaha az a Szél neve, (the name of the wind) Patrick Rothfuss alkotása, eszméletlen jó :slight_smile: ezen kívül a Mistbron sorozatot is nagyon szerettem, de bármi jöhet aminek egyedi világa van

Köszönöm :slight_smile: Egyre jobban kezd érdekelni a könyvsorozat

Oh, még egy ember, aki szereti a Sherlock könyveket:smiley: Órákig tudnám magasztalni a filmeket, sorozatot és magát az írót is. Sajnos nekem nincs sok időm az iskola miatt :confused:
Remélem tetszenek a történetek :slight_smile:

Én úgy nagy általánosságban inkább filmekben szeretem a horrort és a fantasyt, de ha valami megtetszik akkor azt elolvasom én is nagyon szívesen. Egyszer majd rákeresek:blush:

Én is végignéztem a sorozatot (2x) :smile: szerintem nagyon állat. Meg érdekelnek a krimik és ez a nyomozós módszer. :mag:

Star Wars könyvek, de az minden mennyiségben jöhet. :smiley: Mostanra már egy egész szép gyűjtemény alakult ki a könyvespolcomon.
De épp emiatt szeretnék egy kicsit mást is olvasni, mert szerintem nem jó, ha az ember úgymond leragad egy témánál. Ezért már be is szereztem George Orwell-től az 1984-et (egy igazi klasszikus :slight_smile: ) és V.E.Schwab-tól az Egy sötétebb mágia -t (csupa jót hallottam a könyvről).

Nálam inkább írók vannak terítéken habár az utóbbi időben az önfejlesztés miatt kevesebb idő jut rá.
Nem rangsorolva és a teljesség igénye nélkül :slight_smile: Leon Uris, Dan Brown, Hugh Laurie, Irwin Shaw, Robert Merle stb könyveit olvastam. :slight_smile:

Szép estét mindenkinek!
Valószínűleg az egészből az lesz,hogy “ja,és a…” ,de azért megpróbálom összeszedni a kedvenc könyveimet,amik meghatározók voltak az életemben.
Mivel 7 éves korom óta a könyvek az én drogom, szerintem már túl vagyok 500 könyvön így 15 évesen,biztos ki fogok hagyni valamit.
Életem első könyvei; Harry Potter-sorozat . Évekig a HP világában éltem,rendesen faragtam pálcákat,tanultam varázsigéket,az iskolában szerintem mindenki őrültnek nézett,a szociális képességeim itt kicsit el lettek cseszve,de én elvoltam a saját kis világomban. :smiley: Már lemondtam erről a szokásomról, de azóta tradícionálisan évenként egyszer,(van hogy többször) kiolvasom a HP szériát. Idén lett meg a 10. Kiolvasás :muscle:
Másik meghatározó könyvei: Eragon-sorozat Hasonló hatással volt rám,mint a HP széria,inspirált,hogy megtanuljak vívni/íjászkodni/botozni . :smiley: A varázslást is igyekeztem megtanulni,de hát az nem ment,nincsen Gedwëy Ignasia a tenyeremen :wink: Azt nem tudom még egyszer elolvasni,nekem túl nagy trauma volt az “ending” . Azért 4szer elolvastam a ciklust :smiley: Amikor kiskölyökként olvastam,rendesen kikészített,napokig csak hálni járt belém a lélek. :smiley: Nagyon a szívemre vettem Eragon sorsát. Amíg olvastam,teljesen azonosultam a karakterrel,nem könnyítette meg a búcsút a sorozattól. :confused:
Az alábbiak “csak” kedvenceim:smile:
Percy Jackson összes,5ször legalább. A második sorozat csak 3szor van meg eddig.
Útvesztő-trilógia 3szor olvastam el eddig,mindig élveztem,izgalmas,leköt,tökéletes mű!
Michael Vey-sorozat 4szer olvastam eddig,még fordítják a részeket,de azért én angolul előre elolvastam egy részt. :smiley: Izgalmas,beleélem magam,mi kell még? :smiley:
Alex Rider- sorozat Anthony Horowitz-tól örök favorit, Alex Rider úmmond a példaképem :smile: Nem tudom hányszor olvastam,de sokszor,zseniális az összes rész!
Patrick Rothfuss: A szél neve, A bölcs ember félelme Minőségben,élményben,leginkább G.R.R Martin Tűz és Jég dalához hasonlítanám. Talán ha muszáj lenne mondanom egy “Legkedvencebbet” ,ezt tenném az első helyre.
Eléggé egyértelmű,hogy a fantasy műfaj kedvelője vagyok,de azért nyitott vagyok mindenre :slight_smile: Robin Cook és Stephen King műveit ezer örömmel olvasom bármikor. Zsülvern regényei közül a Kétéves vakációt és a Rejtelmes szigetet többször is elolvastam,már kezdem elfelejteni a puskapor előállításának módját,szóval lehet hogy nekiesek az utóbbinam megint :slight_smile:
Egyelőre ennyi jutott így az eszembe,remélem nem lett teljesen zűrös!

Dan Browntol eddig az összes könyvet elolvastam, kivétel a legújabbat az Eredetet.
A Megtévesztés Foka volt az, ami a déli (?) sarkon játszódik? Az elveszett jelkép volt a leggyengébb könyve Dan-töl.

Igen. A Megtévesztés Foka egy része az Antarktiszon történik.
A Da Vinci-kód és az Angyalok és démonok sikere után kicsit izzadságszagú lett Rober Langdon karakterének erőltetése, biztos jó üzlet csak nem látok ennyit benne. Attól még el fogom olvasni az Eredetet is :wink:

A megtévesztés fokát én is olvastam,baromi akciódús és izgalmas könyv,a sztori is jó szerintem,de sajnos ez az egyetlen könyv amit olvastam DanBrown-tól :confused:

Az Elveszett Jelkép nagyon gyenge volt, nem tudom olvastad e, ezért inkább nem spoilerezek, de az utolsó 60 oldal (!!) szabályosan dögunalommá vált. De az Inferno az jó volt, már amennyire, ott még a film is jó volt. Az Angyalok és Démonokból a könyv telitalálat volt, de a film abból gyenge volt, mert ott a legfontosabb elemet ( CERN Igazgatója) kihagyták. A Da vinci kódból a bővített verziós film ami közel 3 órás, tökéletes közeli adaptáció lett.

Most Philip K. Dick-től “A végső igazság”-ot és az “Elektronikus álmok”-at olvasom. Tetszik ez a sci-fi műfaj filmekben is, na még könyekben mennyire… :smile: Ezeken kívül Suzanne Colling Éhezők viadala: Kiválasztott-at lapozgatom.