Könyvek

Pár napja olvastam: Angyalokkal szárnyalók. Előtte: 1. Odaát, 2. Lélek útja, 3. Navina, a karácsony angyala. Spirituális regények. Hátha kedveli valaki az ilyen műfajt. Mindenesetre én nem tudtam letenni egyiket sem, olyan 2 napokba telt elolvasgatni őket :smiley:

Most kaptam meg az “Elektronikus álmok”-at én is, kíváncsi leszek, Dick-től még nem olvastam ezelőtt semmit. :slight_smile:

@VizesNinjonKovacs :open_mouth: Woaw, teleportálok. :smiley: De menő! Még1x! :grin:

@blueblanc Magic :rofl:

Elolvastam Dan Browntól az Eredetet.
Fú.
Engem nagyon megfogott a könyv. Edmond Kirsch prezentációjára való kíváncsiság és izgatottság végig tart a könyvön,közben egy izgalmas,keszekusza történetszál is megy. Az író bármelyik oldalon tartogathat egy fordulatot,vag olyan dolgot,amitől a földre kerül az állad. Kellemes meglepetés,hogy van egy rövid Budapesten játszódó szál is. Megint csak hatalmas taps Dan Brownnak,mert nem csak úgy tessék lássék írta meg a könyvet,hanem látszik,hogy nagyon sok kutatás,utánajárás és tudás van a könyv mögött.
Ami meg a végén kiderül…Ami miatt a kíváncsiság égett bennem végig…Engem teljesen meggyőzött és letaglózott. Olyan dologra világít rá,amiért mindenképpen megéri elolvasni a könyvet.
Bocsánat,hogy összevissza lett esetleg,nehéz összeszedetten beszélni erről a könyvről :scream: Kíváncsian várom mások véleményét is erről a műről!

@bendeguse : én szerintem fizukor veszem meg, bár kicsit tartottam tőle, de most, hogy kivesézted az alapján leszűrtem, hogy nálam a leggyengébb könyv továbbra is az Elveszett Jelkép.

@beeargergely a második részét is olvastad A Bölcs Ember Félelmét? Nekem egyik barátom ajánlotta. Nagyon gyorsan elolvastam és átkozottul tetszett! Most éppen a második részt olvasom :smile:

@sziklus @beeargergely hohó,én is nagy rajongója vagyok ám a Királygyilkos krónikáinak! Mind a kettő részt 3szor olvastam, és mindegyik olvasás izgalmas volt. Ha jól tudom,Rothfuss báttya 20 éven keresztül készült erre a sorozatra,már megvan az egész vázlatokban,csak gépelnie kell :slight_smile: Rosszul tudom?
Esetleg tudtok valamit a 3. részről?

igen, igen, már jó 2-3 éve csak arra várunk hogy elnyerje végleges formáját a “Doors fo Stone”. (én mindkét részt angolul olvastam). nagyon magával ragadó a világa. Remélem a harmadik is ugyanolyan jó lesz mint az előző kettő.

Sajnos semmi konkrétumot nem tudok a 3. könyvről, de nagyon kíváncsi vagyok. Remélem a harmadik rész is fergeteges lesz . Remélem még idén kiadják

Van itt valaki, aki olvasta a Witcher könyveket? Mesélne róluk nekem egy kicsit? Véleményezze. Mi tetszett, mi nem tetszett, kiemelni néhány karaktert stb. Szeretnék mélyebben bele ugrani, szóval a lehető legtöbb helyről kísérlek meg informálódni róla, hátha akad beszélgetőpartner is a “témában”.

Hali, hát én az első 5 könyvet olvastam végig belőlük (tehát a “Tűzkeresztség” még megvolt). Amit tudni érdemes, hogy az első két könyv gyakorlatilag novellák sora, laza összefüggésekkel (az is ritkán). Mind a kettő ( “Utolsó kívánság”, “Végzet kardja”) nagyszerű volt, nekem határozottan tetszettek. Utána jött a regény része (3.könyvtől), amiket a “Fecske torony” című könyvig olvastam, de annál a könyvnél a felénél letettem, mert nem éreztem már bennük a novellák esszenciáját. Összességében a novellákat határozottan ajánlanám, a regényeket már nem feltétlen (bár nem rosszak).

Köszönöm! Arról esetleg tudsz “nyilatkozni”, hogy mennyivel kapnak bizonyos mellékszereplők kicsivel több szerepet a könyvekben, novellákban mint pl. a játékban? Lásd például… Eredin? Vagy nagyon egyirányú/szemszögű az egész?

Én mostanában kezdtem nagyiparban fogyasztani a könyveket.
Szinte mindegyik könyv a kedvencem, amit olvastam, de ezek közül a kedvenc, amit minden évben elolvasok a Széthullott birodalom trilógia.
Emellett tetszenek még a:

• Tűz és jég dala sorozat (Trónok harca)
  • A térség sorozat
  • Vének háborúja sorozat
  • Jules Verne ismertebb könyvei
  • A hobbit (gyűrűk ura annyira nem jön be)
  • Az első törvény/ az első törvény világa sorozatok (ezt most olvasom, szerintem vetekszik a Tűz és jég dala sorozattal).
    Emellett rengeteg egyrészes könyv kedvencem van még, néhány példa: Ember a fellegvárban, 451 farenheit, Vörösingesek.

Hát, mindennek a középpontjában továbbra is Geralt áll, a mellékszereplők továbbra is mellékszereplők maradnak. :smiley: Bár a regényekben Yennifer, de főleg Ciri hangsúlyos elem lesz, a Fecske toronyban kb végig Ciriről volt szó (persze ameddig olvastam). Viszont ezektől függetlenül nem nevezném egy szemszögűnek a műveket, mivel a többi szereplő gondolkodásmódja is (bár módjával), de be van valamennyire, valahogy mutatva. :smiley: Fontos megjegyezni hogy a játék és a könyv, hát ég és föld. Nem tudom mennyire vagy benne a témában, de Andrzej Sapkowski mondjuk úgy nem igazán rajong a játék adaptációjáért, mivel elég csúnyán elcsúszott velük bevétel szempontjából (ha érdekel olvass utána kicsit :wink: )

A sci-fi fanokhoz és a könyvmolyokhoz fordulok most. :slight_smile: Olvasta valaki az Ender’s Game (Végjáték) szériát? Valamelyik nap leadta az Rtl Klub II (asszem) a filmet, és ahhoz képest, hogy a többség szidta annó, én teljesen jól elvoltam vele. Persze nem ez lett a legjobb sci-fi, amit valaha láttam, de végig lekötött, ráadásul elérte nálam, hogy elakarjam olvasni a könyveket. Ha jól tudom 4+1 részes, azaz az eredeti sztori lezárása után pár évvel az író írt még egy ötödiket könyvet is, ami az első és a második rész közti eseményeket dolgozza fel. Ugye mindenhol azt olvastam, hogy a film meg sem közelíti az első könyv szintjét (amit el is tudok hinni) és gondoltam megkérdezem, hogy aki olvasta, az milyen véleményen van a teljes szériáról. Nyomozgattam, és az összes rész beszerezhető magyar nyelven. Valaki?

Kedvenceim a Cherubion könyvek, főleg John Caldwell és Douglas Rowland regényei.

Ma vettem meg a Kegyetlenséget, Scott Bergstromtól. Még nagyon az elején tartok, de eléggé leköt, és tetszik a story.
És ma rendeltem “A milliárddolláros kém”-et és az “AC - Árulás”-t. :smile:

nemrég értem egy könyv végére
Christopher Moore - Mocskos meló
csak ajánlani tudom!

Lassan a felén túljutok Frank Schnätzig (Nem biztos hogy így írják a nevét :smile: ) “Raj” című könyvén. Zseniálisan összerakott és izgalmas olvasmány,csak úgy falom!
Aki komolyab hisz abban,hogy az emberiség saját maga által a pusztulás felé sodródik méghozzá gyorsan,annak legfőképpen ajánlom!
Persze azoknak is,akik “csak” egy elképesztően alapos kutatások után írt katasztrófa-elméletről (sajnos nagyon sok helyen valós alapú elmélet) szeretnének olvasni,ami egy izgalmas sztoriba van belefoglalva mély és kidolgozott karakterekkel,nekik is ajánlom!