KRIPTO és AFFILIATENEK álcázott pénzlehúzós csalások

Sziasztok! Egy javaslatot szeretnék megosztani témafelvetésként. Ha esetleg van érdeklődés rá, jó lenne egy kis kiérő pl a Happy Hourban vagy esetleg egy szakértővel podcastban beszélni a mostani kripocsalásokról és az affiliate marketingnek álcázott csalásokról… Több ezer magyar embert károsítottak meg. És jelenleg is futnak ilyen oldalak és a sok birka adatokat is ad meg, személyit, önéletrajzot, amit 50 euró darabáron adnak el azok a valakik. Rengeteg friss ilyen oldal van, szinte naponta nyílnak mega lehetőségek. A ti videóitok is volt már lájkolnivaló munka!!! És tudom, hogy ti nem vesztek likeokat. A további információkkal kapcsolatban szívesen segítek, az egyik ellen megtettük a feljelentést. De már más jellegűek is vannak. Egyszerűen nem tudom kihez forduljak, aki esetleg felhívja az emberek figyelmét erre. Úgy gondolom, ti videósok is érdekeltek vagytok benne, hiszen a ti videóitókkal is visszaélnek. Több magyar nagy videósnak is volt már bent videója náluk, mint a munka tárgya

Ha ezt Pistinek és Janinak szántad, akkor nem fog célba érni. Írj rájuk Twitteren. A podcast adások tudtommal jó előre be vannak táblázva. Egyébként ez akármennyire is undorító dolog, csak az ezredik újabb a sorban. Sajnos mindenkinek a maga felelőssége a tudatos internethasználat. Persze a figyelemfelkeltés fontos, de nem hiszem, hogy az ő célközönségük szorul rá leginkább a tájékoztatásra. Ehhez hasonló dolgokról 1000+1-szer beszéltek már, tehát vagy átmenet ez az infó, vagy újra csak süket fülekre talál.

3 Likes

Igazábóé nekem akkor édesmindegy, hogy visszaélnek a videóikkal és az emberek kapcsolatba hozzák ezzel. Gondoltam szólok…Én is célközönség vagyok és még sokan lehetünk, ezt nem tudhatod…Az egy dolog, hogy én speciel ezeknek nem dőlök be…de lehet, hogy van aki igen, még itt is. Igazából csak szólni akartam, hogy az ő vieóikat is beteszik ezekbe a szarokba meg sok nagyobb magyarét is, és aki nem tudja mi ez, elhiszi, akkor majd közvetetten őket és a többi videóst is hibáztathatja, amiért lenyúlták a pénzét. Ennyi

Ezért írj nekik twitteren!

2 Likes

Nincs twitterem :frowning:

Akkor esélytelen. Sajnos!

2 Likes

Tweetet írjak, amiben megjelölöm őket? Nem nagyon értek hozzá, csináltam egy profilt.

@sonziii

2 Likes

pontosan! ahogy írod.

1 Like

Köszönöm. sikerült. :slight_smile:

3 Likes

This topic was automatically closed 8 hours after the last reply. New replies are no longer allowed.