TheVR Fórum

Külföldi youtuberek

Sziasztok!

Ti milyen külföldi youtubereket szoktatok nézni (a téma bármi lehet) ? Kíváncsiságból kérdezem illetve angol tanulás miatt szeretnék találni érdekes csatornákat.

Linux tech tips, diy creators

De ilyen célból erős story gameket illetve sorozatokat ajánlok.
Pl Lost az elejétől a végéig.

3 Likes

Peter McKinnon (kanadai, ezért szép az angolja, könnyű megérteni), MKBHD, PewDiePie, Biffa Play Indie Games, Imperatur, Alvin Zhou, SovietWomble, LowkoTV, Dream, Welyn.

De pl. Eminemet szokták még ajánlani, mivel az egyik legjobban érthető előadó.

3 Likes

Linus Tech Tips (kanadai angol), Techmoan (brit angol - de érthető), Gamers Nexus (amerikai angol, so-so), 8bit guy (amerikai angol), Captain Disilliusion (amerikai angol), Crazy Russian Hacker (amerikai angol, egy ukrántól - vicces), ElectroBOOM (kanadai angol - iráni figura), My Playhouse (“dán angol”), pl.

4 Likes

Majdnem csak angolokat nézek (Nessaj és TheVR kivételével.)

Kedvenceim: GameTheory (és a testvér csatornák), 2LeftThumbs, SuperHorrorBro, PewDiePie, DanTDM, gameranx, Jazza, Benny Productions, Jacksepticeye, Markiplier, Schaffrillas Productions

Remélem találsz olyat ami tetszik :upside_down_face:

1 Like

The Infographics Show - Kb minden témában van videójuk, így könnyű találni olyat ami tetszeni fog és elég könnyen megérthető

Let’s Game It Out - rengeteg videó és napi stream, a védjegye a srácnak hogy a lehető legnagyobb mértékben széttrollkodja az adott játékot, szerintem nagyon vicces.

1 Like

Gamers Nexus
Apple Exlained
Hardware Unboxed
PBS Space Time
Paul’s Hardware
StarTalk
Doug DeMuro
Linus
Kyle Hill
It’s Okay To Be Smart
Mac Address
Thoughty2
WhatCulture Gaming, Comics
Playstation Access
The Royal institution
Numberphile
Computerphile
Viva La Dirt League
Rick Beato
Hacksmith Industies
Abroad in Japan
PBS Terra
Femilab
Jarrod’s Tech
freeCodeCamp .org
Actually Hardcore Overclocking
Hardware Canucs
Tech YES City
PBS Infinite Series
Isaac Arthur
Skallagrim
Stand-up Maths
TED-Ed
TED
SciShow Space
Physics Girl
CrashCourse
AWE me

Jó nézelődést :smiley:

4 Likes

Demolition Ranch, OffTheRanch
Matt hatalmas arc, ha érdekelnek az autók, fegyverek és a redneck science akkor nagyon ajánlott.

1 Like

Huhh köszönöm srácok azt hiszem lesz miből válogatnom :smiley:

2 Likes

Nem ezt gondoltam a fő tanulási módszernek ez csak ilyen mellékes lesz :slight_smile: Most vittem végig a detroitot amiből azért elég sokat tanultam (mondjuk a játékélmény se elhanyagolható :smiley: ) meg angolul nézek sorozatokat ahogy ajánlottad is.

1 Like

Amit nem szabad elfelejteni, hogy ez mind csak “passzív” tudás, hallgatás, olvasás.

A legtöbb embernek, különösen itthon, a beszéddel van problémája. Akármennyit tanult, nézett, olvasott, amint meg kéne szólalni, például az utcán megkérdezi egy külföldi, merre is van ez vagy az, megfagy / azt játssza hogy nem érti, mert fél hogy rosszul beszél.

Szóval ezek mind jó taktikák, de nem szabad kihagyni a beszélgetéseket. Ehhez vannak csoportok, meetupok, stb.

7 Likes

És az online multiplayer játékok a kattant oroszokkal :smile:

7 Likes

Na ezt pontosan ismerem mert nálam is ugyanez a helyzet sajnos. Ha mondanak nekem valamit vagy olvasok valamit azt általában értem és le tudom fordítani de ha valamit kell már mondanom akkor bajban vagyok :smiley: milyen csoportokról és meetupokról beszéltél ? Tudsz küldeni valami oldalt vagy bármit ezzel kapcsolatban ? Vannak direkt ilyen angol beszélgetős csoportok ?

Itt pl érdemes szétnézni, bár nem tudom most Covid után mennyire aktívak az expat csoportok:

Tuti vannak hasonló FB csoportok is.

2 Likes

Na ezzel az oldallal még nem is találkoztam :smiley: hétvégén ránézek, köszönöm szépen :slight_smile: