Kűlső monitor / Predator 300 laptop 🧐

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni mivel már vagy egy hete böngészem a külföldi fóumokat azzal azzal a kényes kérdéssel, mivel kölső monitort szeretnék venni a " Predator Helios 300 PH317-53" laptopomhoz:

-Hogyan tudnám kihasználni a monitor teljsen képfrissítését és a G-sync et eggyarát?

Azt tudom hogy csak bizonyos kijelzők támogatják a teljes korű képfrissítést HDMI-n keresztűl (olyan mintha csak lottóznék.)
Viszont a HDMI nem supportolja a G-sync átvitelt.

-Tehát a Minidisplay-port, vagy a Type-C csatlakozóhoz csatolva a HDMI-t és onnan a külső kijelzőbe rendesen átviszi a képfrissítést G-sync el?
-Vagy ezek is csak lottós ötletek és vagy működik, vagy nem?
-Esetleg egy dokkoóra kötni valamelyiküket és onnan tovább a kulső kijelzőbe működne?

(most hallottam SirPistitől a teszt videóban hogy elvile működne, de én szeretném a ti véleményeteket is kikérni, mivel máshol nemnagyon rendelkeztek elég tesztel ahoz hogy konkrét választ adjanak :frowning: )

-És egyébként csak FullHd monitort szeretnék 144Hz el és G-sync el, vajon ha működne a fentike közűl valamelyik megoldás, az az összes monitorra érvényes volna?

Előre is nagyon köszönöm ha valaki konkrét válasszal tudna szolgálni! :face_with_monocle:

Kicsit katyvasz nekem ez az egész, de a gépen van displayport, ha 144 Hz-es monitort veszel, akkor igen valószínű, hogy lesz rajta displayport, összedugod a kettőt és voala.
Kelleni fog még egy miniDP -> DP kábel.

1 Like

Hát elég érthetetlen amit írtál.
De a lényeg ha a monitoron rajta van egy g sync sticker akkor támogassa nemkell tulbonyolitani.
Egyes freesync monitor is támogassa a g syncet de az viszont inkább a high end vonalon es jobb megnezni az nvidia oldalán, hogy melyik freesync monitorral tudnád használni.

Monitor kepfrissítést meg ugy tudod kihasználni, hogy 144 fps legyen a gamekbe. Pl 60 fps nemfog jobb lenni 144hz monitoron.

És a szinte ah összes AOC is, ami közel nem felső kategória. Nézted a build ajánlót? @mesteri?

AOC rol nemtudom mert még anno amikor megjelent ez a kompatibilitas cuc a freesyncel, akkor kb 20 db körüli monitor, ha volt a támogatási listán :sweat_smile:(day 1) azóta nem néztem a listát mivel az enyém rajtavolt.
De jo tudni h mar bőven nagyobb ez a lista

Tehát az a lényeg hogy a laptophoz kellene egy külső monitor, viszont nekem csak sima HDMI, Minidisplay és Type C csatlakozóm van, ezért kell hogy használjak valami átalakítót HDMI re (vagy a Minidisplay-t, vagy a Type-c ről) mert a HDMI nem enged G-sync szintű támogatást/képrfissítést.

És így az a kérdésem hogy tudjátok e melyik átalakíto képes átadni azt a teljesítményt?
Szintúgy ha megvan melyik átalakítót kell megvennem, tudnátok küldeni egy hivatalos oldalt a támogatott montorok listájárról erre a laptopra? :yum: (Acer Predator Helios 300 PH317-53)

Jó ez nekem megint katyvasz, de amit én tudok:

Megy a G-sync HDMI -vel. (persze ha a G-sync matrica ott a monitoron)
Freesync nem megy HDMI -n keresztül, de csak Nvidia kártyával nem. Ha Radeon kártyád van, azzal menni fog HDMI -n keresztül is. (Mivel laptop, ezért gondolom nvidia van benne.)
És ahogy már mondták is, 144 Hz -es monitoron lesz DP.

Minek akarsz egyáltalán hdmi-t használni? használj display portot

Csakmert sokan azt mondták hogy nem megy a G-sync HDMI-n keresztűl…

@Windarf HDMI-t használok ha nem kapok egy jó G-sync es monitort, mert másképp kell átalakító a mini display hez.

Amúgy sem kell átalakító.

Ez csak az első találat

1 Like

Ajánlani esetleg nem tudnátok valamit? :smiley:
Kaptam egy nagyon jó kis predator monitort de az csak amerikában gyártódik… :confused:

2 Likes