Laptop képernyő probléma

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám, hogy amikor bekapcsolásnál bedugom a töltőt akkor semmi nem történik, de amikor kihúzom a képernyő átvált 120 hertzről 48-ra. Amikor visszadugom visszavált 120-ra és ha megint kihúzom visszavált 48-ra. Csak manuális beállítással tudom visszaállítani hogy 120 maradjon de ezt mindig eljátszani elég bosszantó. Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm a válaszokat.

Laptop neve?
Konfig?
OS?
Egyéb infó amit nem írtál le és tudnunk kéne róla?

Asus ROG Strix G531GT(i5-9300H, GTX 1650 4GB, 8GB RAM, Windows 10)

A megjelenítő frekijét pontosan hol állítgatod?

Beállítások>Rendszer>Kijelző>Speciális megjelenítési beállítások>Képernyő-illesztőprogram tulajdonságai a következőhöz: 1>Monitor>Képernyő-frissítési gyakoriság

Első tippre az energiagazdálkodási sémák részletes beállításainál kéne körülnézni.

Ezeket találtam, szerinted mit kellene csinálni?

Speciálisba benézni, de valszeg nem ott lesz.

Az Nvidia és Intel vezérlőpultjában lenne még érdemes kutakodni.

Itt nem nagyon tudom mit kellene keresni, de ahol láttam 120 hertzre volt beállítva.

Töltsd le és futtasd az alábbi szoftvert, majd írj privátba egy azonosítót, megnézem mit tehetek.
https://anydesk.com/en/downloads/windows

Esélyes hogy automatikusan be van állítva, hogy aksiról alcsonyabb képfrissítéssel menjen, mivel a monitor az egyik legnagyobb fogyasztó, és minél magasabb a képfrissítés, annál többet eszik.

És ezt hol lehet beállítani hogy ne így legyen?

Kérdés hogy egyáltalán be lehet e, nem csodálkoznék ha nem.

De a leggyorsabb/biztosabb út mindig a hivatalos support, ergo írsz az Asusnak és megkérdezed.

Intel control panelbe volt a megoldás, energiaellátásnál kellett a kiválasztott sémánál a képernyőfrissítés váltását (48 Hz-re) letiltani.

@lengyelb, kérlek zárd.

1 Like

Nagyon szépen köszönöm sokat segítettél! Legyen szép napod! :slight_smile:

1 Like