Laptop kolleszba

Laptopot szeretnék venni 360 000-400 000 ft-ért (1 200-1 300 euró)
Az melyik érné meg jobban. Előre szólok szlovák oldalak.
Acer Nitro 7 -I5 9300H, 16GB RAM, 15",Gtx 1660Ti

MSI Gl63 8SD- I7 9750H, 8GB RAM, 15", Gtx 1660Ti

Az Acer azért tetszik jobban mert a wifi-je marha jó, viszont csak I5, míg az MSI i7 de ramot lehetne benne fejleszteni.
Játékra, programozás, esetleg nagyon light fotószerkesztésre(de arra van otthon monitor meg PC) kellene.

Mért lenne jobb a wifi-je?
Használd a forum keresőt nagyon sok ilyen topik volt mostanában.

Procit nem tudsz cserélni majd ha szükséges de a Ramot tudod bővíteni. Azokra az alkatrészekre érdemes lőni keresésénél amik egy laptopnál fixek proci/videókártya

Miben jobb az?

“Csak” 8750H

A wifi-je az egyik legjobb, először is az egyik szobatársamnak Nitro 5 van és jobb az internetje mint a többieknek akiknek más laptopjuk van (Asus ROG, Lenovo). Másodszor ha nekem nem hiszel itt van Linus-ék videója

Az az egyik kérdésem főleg, hogy meg-e éri az I7 az I5-el szemben?

Még nem tudjuk mire fogod használni, szóval neked kell tudni

BlockquoteJátékra, programozás, esetleg nagyon light fotószerkesztésre(de arra van otthon monitor meg PC) kellene

Ezekre használnám

Mindig is kíváncsi voltam, hogy honnan a bánatból akaszt le az ember egyetem előtt 360k-400k közötti összeget :smiley: vagy anyu/apu megveszi kezdésnek? (bocsi az offért, de én nem tehettem meg hogy ilyen vasakat vegyek se szüleim)

Heti zsebpénzt nem eliszom (heti 20 euró 6000 ft), hanem szinte az egészet haza viszem és spórolok+ nyári munka amiben szinte megdöglök de legalább keresek, meg esetleg születésnapi meg karácsonyi pénz, de az is max csak 50-100 euró. Meg bevallom nem veszek 50-100 eurókért egy pólót meg havi szinten egy cipőt minimum 150 euróért.

Valami hasonlót is nézegethetsz, a 8 Gb RAM nem a legideálisabb de a többi rendben van.

Heti zsebpénz?
Ez is ilyen újkori találmány :smiley:

Miért lényeges ki miből engedhet meg magának bármit? Totál fölösleges más zsebébem turkálni, sokkal értelmesebb ha a sajátodban teszed :wink:

Igen, tudtommal nem “újkori találmány” hanem intrire(kolesz) oda kell pénz és bocsássa meg isten, hogy azt kapok, és így van pénzem kaját, vizet venni. Esetleg nagyon ritkán elmenni egy moziba az 1 év alatt egyszer voltam.

Talán régen más volt a helyzet? Aki megteheti lakást, házat vesz a gyerekének régen is és most is, mert ugyan hova rakod a pénzt, ha van? Beteszed a párnád alá, ahelyett, hogy támogatnád a gyerekeidet?
Mindenkinek kutya kötelessége szerintem támogatni gyerekeit, ha megteheti. Én ezt megkaptam, én is meg fogom adni a sajátaimnak.
Egy egyetemet meg nulla anyagi támogatás nélkül megnézem mikor végez el egy ember. A diákhitel sem fedez mindent, mekibe a minimálbért se kapod meg, hisz nem tudsz 40 órát dolgozni, csak mondjuk 20-at, amennyit azért kapsz abból meg éhen lehet halni.

Nem turkálni akartam más zsebébe csak kíváncsi voltam :slight_smile: Felesleges felkapni a vizet, en a fizetésemet rezsire, albérletre, tandíjra koltom el, ezért voltam kíváncsi. Félre tenni nem tudok jelenleg. Az autómat most törtek totál kárra amire 1 évig gyűjtöttem.