Laptop Minialkalmazások Probléma

Sziasztok!

Nem tudom valaki találkozott-e már ilyen problémával de nem sikerül megoldani :confused:
Egy laptopról lenne szó ami gyárilag windows 10 volt rajta de nekem nem jön be és felraktam rá a windows 7-et.
A mini alkalmazásoknál ez lenne a gond:
minia

Maga a gép olyan 1 éves lehet kb.

Acer Aspire F 15 (F5-573G-53G5)
A gép:
Processzor: i5-7200U 2,5Ghz
Ram: 4GB
GPU: Nvidia gtx 950M
128GB SSD + 1TB HDD

Még mielőtt valaki elkezdené hogy a 7 generáció nem támogatja a windows 7 -et az ne is írjon semmit mert az nem érdekel jobban működik így mint előtte…

Nem az van, hogy a gadget-eket letiltotta az MS, mert valami biztonsági rés volt bennük évekig? Arra emlékszem, hogy a régi gépen egy idő után nem működött az időjárás app és ki kellett lőni :thinking:
A másik: Aero felület engedélyezve van? Lehet van köze hozzá, az sok mindenen alapult.

A többihez nem szólok semmit, ha régi szoftvert használsz új hardveren, csak mert “nem tetszik”, az a te gondod.

1 kedvelés

Az aero az működik.

Ugyan ez a windows 7 van a rendes gépemen is és ott tökéletesen működik.

Amúgy meg hiába régi ha még mindig a játékokat jobban viszi mint a windows 10 :slight_smile:

Hol? Melyiket?

2 kedvelés

Mélyenszántó gondolat, az Ariel jobban mos, mint a Persil, mégis mindkettővel tiszta lesz a ruha. A Tide pod-ot meg is lehet enni, melyik a legjobb?
Hacsak nem régebbi generációs játékról állítod ezt, nincs valid alapja. Ennyiből az XP-s játékok is jobban mentek XP alatt, mint 10 alatt. Az meg egy percig se zavarjon, hogy mindent a legújabb szoftverre optimalizálnak. Mondom, régit is lehet használni, de annyira érdemes megbízni bennük, mint a homeopátiás szerek hatékonyságában vagy az oltásellenességben felnövő gyerekek túlélési esélyében. Meg a Föld is lapos ugye, ha nem fújja fel senki… #Kappa

2 kedvelés

Hát windows 10 nél a ram használat az olyan 50% körül volt úgy hogy semmi nem ment csak a windows. Windows 7 nél 37% a ram használat és gyorsabb.

Na de mind1 ha senki nem tudja erre a hibára a megoldást akkor lelehet zárni vitatkozni nincs kedvem. Csak egy hibát szerettem volna megoldani.

Öhm. Igen. A win10 nek nagyobb a gépigénye. A ram kihasználtságnak mi köze van a játékokhoz?
Na mind1. Magadat szivatod. :slight_smile:

Nekem 10 alatt 35% körül szokott lenni a ramhasználat 4 GB esetén, 8-nál 15 körül, üresjáratban, mindenféle sallang nélkül. Ha neked alapban 50, ott valami elviszi az erőforrást :thinking:

1 kedvelés

De még mindig nincs meg a hibára a megoldás…

Ezeket próbáld meg: (google, első találat) " Nem tudom pontosan melyik része oldotta meg, de amiket én tákoltam rajta, a következők:

Adminisztrátori jog, cmd

regsvr32 msxml3.dll
regsvr32 scrrun.dll
regsvr32 jscript.dll

regsvr32 atl.dll
regsvr32 "%ProgramFiles%\Windows Sidebar\sbdrop.dll
regsvr32 "%ProgramFiles%\Windows Sidebar\wlsrvc.dll

Adminsiztrátori jog, regedit
/backupold le kulcsot, biztos ami biztos/

Keresd meg: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones

töröld ki a kis link képre hasonlító (kis L betűre hasonlító) subkulcsot a 0 elől.

Majd indítsd újra a számítógépet . "

1 kedvelés

Ezt már próbáltam de ez a része:

nincs ott.