Laptop ssd bővítés

A szóban forgó laptop egy Asus Rog Strix GL503 scar, nekem a i7 8750 1050ti 16gb ddr4 240gb ssdvel rendelkező modellem van, csak a mihez tartás végett írtam le a procit es a többit.
Namármost nemvagyok benne 100%ig biztos deeee ha jóltudom egy ssd csere az belefér a garanciába, természetesen ezt úgy szeretném kivitelezni, hogy én megveszem a nagyobb ssd-t
és szervízben hivatalosan beépítik.
Szóval ez megoldható-E? Avagy nem? Van e valakinek tapasztalata vagy tude valaki valamit ezzel kapcsolatban? És ha ez így működik ajánlanátok e nekem esetleg ssd-t?!?!?

Most azt nem tudod hogy bele lehet-e tenni SSD-t, vagy hogy megcsinálják-e hivatalos szervizben?

Azlenne a lényeg körítés nélkül hogy. Cserélhetem úgy az ssd-t hogy garancia megmarad? És hogy ha igen milyenre?

Ezt a gyártó oldalán, a supporttól tudod megkérdezni. Ha van benne 2.5"-es bővítőhely, oda tudsz tenni SSD-t, vagy egy M.2 slotba

Kérdezd meg ott, ahol vetted. De legtöbbször te magad is kicserélheted, nem kell emiatt szervizbe vinni. Nézd meg melyik csavarlyukon van a garancia matrica. A Samsung 860 EVO sorozatát ajánlom, vagy valamivel olcsóbban a Crucial MX500-as szériát. Olyan helyen vedd őket, ahol a 60 hónapos garit adják, ez fontos. (Amúgy ez “?!?!?!” mi? :smile: )

Értem köszönöm a segítséget

Az jólenne ha énis cserélhetném :smiley: a (!?!?!?) mindegy engeddel nemtudom szerkezteni ígymaradt köszönöm szépen

Nagyom ritka az az eset, hogy háttértárat (2,5 coll SSD) és ramot nem cserélhetnél garanciavesztés nélkül.
Az PCIe már más kérdés, mert le kell venni a hátlapot hozzá vagy a billentyűzet alatt van a foglalat, viszont ha van az értékesítő helynek üzlete érdemes rákérdezni mert sok esetben megoldják.

Szerintem ez már olyan széria, aminél a hátán van elbaszott formájú lap, amit egy csavar tart. Ha azt kiszeded és eltávolítod a fedőlapot, egyből hozzáférsz a hdd-hez, a ramhoz és a nvme helyhez is. Szerintem amúgy nem jár garanciavesztéssel. De jobb megkérdezni.

Nem biztos , hogy ez pontosan a Tied, de a 20.-21. oldalon van ami Neked kell.
p.s.: 77.-81. oldal. Csak rambővítést ír. Márkaszervízben érdeklődj.

Találtam egy ilyet a leírásban szerintem ez lefedi azt amire én gondolok és inkább a kereskedesbe probalkozok nagyonszépen köszönöm mindenkinek aki segített :smile:

Az ASUS garancia kizárólag a termékhez kapott alkatrészekre
terjed ki. A termék javításához, módosításához és/vagy bővítéséhez
használt nem eredeti ASUS alkatrészeket nem fedezi az ASUS
garancia

Vagyis, ha SSD-re cserélsz, arra az alkatrészre nem vonatkozik az Asus saját garanciája. Csak az SSD gyártójának az akár 5 éves garija. Ez miért is baj? :slight_smile:

Nem baj lehet félre ertelmezhetően irtam mindenkepp beszélek márkaszervízzel így hogy ennek mi a pontos folyamata