Laptop vásárlás 150k-ért

Sziasztok!
Unokatestvérem megkért, hogy segítsek neki laptopot vásárolni legfeljebb 150 000ft-ért.

Teljesen átlagos napi használatra szánná esetleg az iskolába projektek elkészítésére.
Egyetlen elvárása, hogy vékony, könnyű legyen azaz könnyen hordozható.
A macbookok nagyon tetszenek neki csak ugye arra nincs keret ezért valami alternatíva kellene ebben az árkategóriában.

Ebben az árkategóriában nincs ilyen gép.

Használt piac szóba jöhet?
Ujonnan a nagyjából megfelelőek 300k környékén kezdödnek.

Nem, sajnos használtan nem jöhet szóba. Ha nincs konkrétan ilyen akkor ha eltekintünk a méret és hordozhatóságbeli megkötésektől milyen laptopot ajánlott venni?

Minél erősebb proci, ha lehet i5, 8gb ram, SSD legyen benne.

Sajnos az ilyen gépeknek általában elég ramaty mind a billentyűzete, mind a touchpadja, a hangszórók is a van de minek kategória, és hát a kijelzők sincsenek éppen toppon. Ez kb igaz az összes gyártóra.

Akkor mi lenne az az ár amire már azt mered mondani, hogy egész vállalható a minősége?

A rendesebb Ultrabookok (ezek a kicsi, hordozható gépek) és a normálisabb “gamer” laptopok is a fent említett 300k körül kezdődnek.

Diákként 380k-ért már lehet kapni Macbook Air-t is.

Azért nem ennyire tragikus a helyzet. ASUS VivoBook S14 pl. 160 körül kapható, 14 col, full HD, 8GB memória, SSD, i3, de 8. generáció.
Ezzel simán ki lehet húzni átlag felhasználást.

1 Like

Ugyan az ezzel is a gond amit fent írtam.

Borzasztó pocsék billentyűzet (én nem is értem egyébkémt az Asus hogy mer ilyen hulladékot rakni egy laptopjukra), és gatya touchpad.

Melyik modellt nézted pontosan? A hivatalos Asus oldalon az i3-nál 7. gen szerepel.

Egyébként persze, ha valaki ezekkel együtt tud érni, akkor nem rossz modell, legalábbis semmivel nem rosszabb mint a hasonló azonos árú modellek.

Ez pl. Nyílván kompromisszumos, főleg ennyi pénzért, de 300 alatti kategóriában is simán benne van még ez a minőség, csak kicsit combosabb hardverrel.

1 Like

Ez egész jónak tűnik. Köszi srácok a segítséget. Ha esetleg még van valakinek tippje szívesen várom.