Laptop vasarlas (280-320k Ft)

Sziasztok.

segitsegetekt szeretnem kerni. Laptopot szeretnek vasarolni. a keret ra 280-320 kb. Jatszanek is vele, de nem szeretnek gamer laptopot, nem tudom van e ilyen kompromisszum.( filmeket nem vagok a tobbi felhasznalas net youtube letoltes stb)Regen nem jatszottam mar, de most itt a fiuktol kedvegt kaptam (PUBg). szoval i7 proci 8gb ram, ssd harddrive 4gbnvidia grafikus stb… markat nem igazan tudom. ami tetszik az a dell asus hp talan acer… bocsanata sok hibaert kulfoldon elek es a lakotars laptopjarol irok…
Elore is koszonom a segitsegeteket…

Hali!
Asus esetében ezt választanám: http://www.digiprime.hu/laptop/asus-laptop/asus-rog-gl553-ar/asus-rog-gl553vw-29230-elado
Acernél meg ezt: https://www.acer.com/ac/en/US/content/predator-model/NH.Q1CAA.001

koszonom szepen. de ezek gamaer laptopok, n em?
meg egz kerdes eszembe jutott. erdemes op rendszerrel megvenni? utolag en is fel tudom rakni vegulis bar nem egeszen a hivatalost. lenyeges szerintetek hogy milyen win10 van rajta ?

Ha lehet választani, akkor inkább Win 10 Pro 64 bit, bár a Home nem tudom mennyivel szegényebb, laptop esetében lehet az is elég.
Windowst kulcsot meg lehet olcsón is venni, ennyit megér egy tiszta szoftver:

@rudolfmarci sikerült megtalálnod a számodra tökéletest?

Nem meg nem sajnos. Most is azt nézegetem. Ami most megtetszett nagyon az az Asus vivobook pro 15. De Magyaroszágon nem kapni. Fogalmam sincs mi tevő legyek. Ilyesmik tetszenek. Bár ez már kicsit magasabb árban van. Nem tudom kell e gyári Win vagy én rakjam fel?! Annyi kérdésem van :wink: és nem merek úgy dönteni higy nem ragtam at eléggé. Sok pénzről van szó

1 Like

Igen, ezek gaming laptopok, a windowsnál meg akkor kell a pro, ha sok a ramod (min. 8gb), bár ez a non-gamer kategóriában ritka. Ha oprendszerrel veszed, ami nem FreeDOS, nem Linux, hanem windows (egyik fél se érezze magát rosszul emiatt!) akkor megspórolsz magadnak egy csomó hercehurcát a driverekkel, bár a másik esetben is össze van készítve az összes driver egy valamilyen adathordozón (legalább is remélem). Olvastam, hogy nagyon bejön a vivobook pro 15. Ott ha van lehetőséged, ne a 4k kijelzőst vedd meg, azt kb a Predator 21X és a ROG GX800 képes kihajtani, kb 3 milla ellenében.

Ez egyszerűen nem igaz. Az a 64bit. A Pro otthoni használatra teljesen felesleges, mivel csak olyan funkciók vannak benne pluszban, amiket csak vállalati szegmensben tudsz használni.

1 Like

My apologies

Már lemondtam az Asus pro rol. Túl drága. Annyit azért nem szánok rá. Max 350-370 amit most kinéztem ez egy hp

Mi a véleményetek róla? Lehet Windowsal veszem meg. Ezt pl nem is lehet nélküle. Ebben meg van 8gb ram

Teljesen korrekt, de egy picit keveslem az USB portok számát

2 Likes

3 usb port elég szokott lenni, meg a legtöbb laptopon ennyi van sajnos. 1-1 megy az egér-billentyűnek, a maradék meg pendrive. Más eszközhöz nagyon nincs szükség, ha meg mégis, akkor valóban szűkös a három. De léteznek elosztók végül is, szóval ne ez legyen az elsődleges szempont.

1 Like

A legtöbb laptopban 3 van. Ritka amiben négy van. Én igazából a videókartyat kezdem el keveselni. Olvasgattam teszteket és elég gyengének tűnt a GTX 1050! Pedig nem nagyon találok olyat amibe legalább egy TI változat van! Lassan pedig meg kene rendelnem!
Mi a véleményetek? Elég lehet a sima gtx1050?

PUBG-ben alacsony beállítások mellett a 30 fps meglesz. Ha ez nem elég, nem jössz ki ennyiből. A 1060-as laptopok ára négyessel, de inkább ötössel kezdődik.

2 Likes

Ez szomorú. Pedig többet nem akarok rá szánni. Olyan sokat nem fogok játszani vele .
Akkor szerinted maradjon ez?

Szerintem kifejezetten rossz ár-értékű laptop. Ráadásul a kiinduló keret 320k volt, igencsak sikerült fölé menni.
Ilyen árban már kijön egy 1050Ti is, amivel már lehet PUBG-zni. Én ezeket néztem ki:

http://www.laptopszalon.hu/#mode=search&pcatid=1&searchString=&sR_15[]=GeForce+GTX+1050+Ti&priceLimit=350000&priceMin=250000&1503835509718

A lenovók szerintem elég ocsmányak a vastag kávájukkal, de ez ízlés kérdése. A RAM-ra azért figyelj, némelyikben csak 4GB van. Felárért lehet többet kérni.

Itt egy videó a 1050Ti képességéről:

1 Like

Köszi a linket. Őszintén szólva a Lenovo sem tetszik meg a Dell sem. Meg a legtöbb Linuxszal van és nincs benne SSD. :frowning:

Lehet kérni windózzal, utólag meg bármikor lehet beléjük pakolni SSD-t a DVD olvasó helyére.

2 Likes

Sziasztok
Egy átlag felhasználónak megéri HQ processzorral rendelkező laptopot venni?
Játékra nem lenne használva , film net letöltések.
Elég nagy az árkülönbség és nem tudom megéri a több pénzt.

Ha a későbbiekben a +2 magot és a +2/4 threadet (szálat, a különbség processzorfüggő) akkor igen, meg abban az esetben, ha kb. egy árban vannak, minden más esetben nem.