Laptop vásárlás külföldről vagy belföldről?

Sziasztok!

Szerintetek megéri külföldről drága laptopot vásárolni magyar billentyűzet nélkül?
Az előnye hogy általában az Áfa értékével olcsóbban lehet beszerezni felszereltségtől függően.
A hátránya hogy nincs magyar billentyűzet, garit veszel rá de apró dolgok miatt úgysem küldöd vissza hanem megjavíttatod itthon és gari ugrik.

Konkrét példa hogy ASUS ROG Strix Hero III i7-9750H RTX 2070 [G731GW-XB74] laptopot 17" kivitelben szerettem volna venni, de kiderült hogy a lúúúzer magyar kereskedők még nem rendeltek.
Közben meg más európai országokban hetek óta kapható.

Itthon kb 850eFt körül lesz 32Gb RAM, 1T SSD, 2070 RTX, i7-9750H felszereltséggel.
Külföldön pedig 2100€ indul.

https://www.saturn.de/de/product/_asus-rog-strix-scar-iii-g731gw-ev104t-2547569.html?rbtc=ide|pf|2547569||p||

Azt hogy NEKED megéri-e, csak te tudod, más ezt nem fogja megmondani neked.

Ahogy említetted, a gariztatás lehet bonyolultabb, és a laptopok alavetően könnyebben mennek tönkre a hurcolás és a magasabb hőmérsékletek miatt mint az asztali alkatrészek.

Billentyűzet a legkevesebb, mert vagy megszokod (maguk a billentyűk helyileg ugyan ott vannak mint a magyaron), vagy veszel egy normál billentyűzetet és meg van oldva.

Én, és ismerősi körben akinek volt, megesküdött hogy soha többet nem vesz 17"-es laptopot.Egyszerűen túl nagy dög, nehéz cipelni, túl sok helyet foglal, csak a macera van vele, szóval gondolt át biztos kell e ez neked. Ennyiből egy igen jó asztali gépet ki lehet hozni.

A külföldről történő vásárlás esetén is a magyar áfát kell egyébként fizetned, csak a végén kerül kiszámításra. EU-n belül mindig azt az áfát fizeted, AHOVA rendelsz, nem ahonnan.

Nem szeretem az asztali PC-t.:face_vomiting:
Ha valakinek manapság egy 17" laptop súlya kb 2,5-2,8kg nehéz az nagyon nagyon gáz!
Az áfa nem érdekes mert vállalkozó vagyok.
De pl Ebay-n is hiába van kiírva áfával akkor is a hirdetett árért adják és nem kérnek tőlem adószámot fura módon de ez van.
A kérdésem inkább arra vonatkozott kinek mi a tapasztalata a külföldi rendeléssel meg az angol billentyűzettel, mert nem szeretek külön klaviatúrát használni. És nyilván tartok a külföldi garitól.
Köztes megoldás lehet hogy magyar laptop kereskedőn keresztül hozatom be, vagy inkább veszek egy ACER 300 Heliost, vagy ASUS ROG Zephyrus S GX701GWR-t ha nem bírok várni.:sunglasses:

Az UK billentyűzet kiosztás ugyan az mint a magyar, nyilván a keycap-eken más jelek vannak (z-y helycsere, számoknál más jelek), de ha vakon gépelsz/tudod mi hol van, ez kb mindegy.

Húha.
A billentyűzetről annyit, hogy ha te 600 ezerért nem várod el egy laptoptól, hogy tudj rajta normálisan magyarul írni, akkor ez van. Én nem látom sehol az oldalon, hogy UK kiosztás lenne, ha az, akkor persze nincs gond.
2,5 kiló pedig erre való:

Persze nem lehet elvárni egy laptoptól, hogy könnyű is legyen, nagy kijelző is legyen, nagy teljesítményű is legyen, sokat is bírjon az akkumlátor, éppen ezért csak különleges esetekben szabad gamelésre laptopot venni, esetek 80-90%-ában jobban járnak az emberek egy asztali PC-vel, akármennyire is fúj. Feléből megúsznád, ezt meg hordozni úgy se tudod. Fejhallgató, egérpad, egér, töltő, mindent magaddal vinni, mire összerakod. Áram is kell, mert ugye 2 perc alatt lemerül.

A témához kapcsolódóan pedig én biztos nem vennék külföldről laptopot, de ez csak én vagyok.

Köszönöm a hozzászólást, de nem az volt a kérdés hogy asztali vagy laptop.
Megjegyzem a fórum nagy részén akármi is a téma felhozzák a hozzászólók, hogy miért nem vesz asztalit?
Akinek asztali gépe van azoknál ez valami betegség? :smiley:
Csak azért mert egy laptopost se olvastam hogy fikázná vagy győzködné az asztali gépest hogy váltson. :smile: Mi akik a laptopot szeretik nem gáz 2,5kg-t cipelni ha utazni kell stb…:laughing::laughing::laughing:

És megint csak megkérdezem, hogy a fenébe lenne olcsóbb és fele annyi egy asztali?
Csak az ami VRTech asztali gamer gépet használnak konfig monitor nélkül 930.000Ft
Mit hadovál itt minden asztali PC-s?:laughing::laughing::laughing::laughing:

Azzal ugye tisztában vagy, hogy ami a laptopban van alkatrész, általában 20-40%-kal gyengébb, mint az asztali verzió?

Tehát egy mobile 2070 SOKKAL gyengébb mint az asztali testvére. Ennek megfelelően egy asztali 2060 is lenyomhatja. Ami pedig jóval olcsóbb. Ugyan ez igaz a procikra. Egy mobil i9 sokkal sokkal alacsonyabb órajelen tud csak menni mint egy i9-9900K.

Ramra szintén igaz, laptopok többségében 2133mhz-es, esetleg 2400mhzes van, asztaliban meg kb alap a 3200mhz.

Ezek mind mind összeadódnak, és a vége az, hogy egy 600 ezres laptop, összehasonlítva egy 500 ezres géppel (és marad 100 monitorra) kb 50%-al gyengébb mint az asztali.

Nincs olyan hogy “asztali PC-s” szerintem. Egyyszerűen az van, hogy ha gaming a cél, az asztali olcsóbban nagyobb teljesítményt ad. A laptop fő előnye a hordozhatóság, arra meg sokkal jobbak az ultrabookok, mert kisebbek és sokkal sokkal tovább bírja az aksijuk mint a “gamer” laptopoknak.

Asztali PC-t is össze lehet rakni 100 ezerből, meg 1 millióból, ez rajtad múlik, azonos áron jobb teljesítményt kapsz mint a laptoptól, ez tény.

És akkor még nem beszéltünk minden gamer laptop rákfenéjéről, a melegedésről, amik miatt a ventijeik is magas fordulatszámon pörögnek = hangosak is.

Az durva lenne ha a mai laptop technika 50%-al gyengébb lenne.
Az hogy az alapérték más az nem jelenti azt, hogy 50%-al gyengébb.

A 100ezres monitorokat meg hagyjuk és az olcsó cuccokat is hagyjuk, mert annyit is ér.

Igazad van, inkább “csak” 30%-kal gyengébb.

https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-9750H-vs-Intel-Core-i7-9700K/m766364vs4030

Most már tök mindegy!
Átvariáltam a dolgaimat.
Eladom a laptopom(garis) és tabletem.
Veszek új tabletet és azzal el vagyok ha utaznom kell, annyit fejlődtek.
200eFt-ból meg is úszom.
Amilyen laptopot szerettem volna az még az országba sokára jön úgyhogy összeraktam egy PC-t.
Viszont nem az ittlévők győztek meg, hanem én jöttem rá hogy kikezdi a szemem a 17"-os 1,5 éves jó laptop és várni sincs kedvem olyanra amire nem tudnak dátumot.
Ez lett a vége. Egyenlőre azt mondták kompatibilisek lesznek, de összerakásnál elválik:joy::joy:

Mire kell ekkora teljesítmény?

Hogy megbontsam a teret :rofl::rofl::rofl:
Egyszerűen csak szeretek úgy vásárolni hogy az egy darabig tart is. Ennyi.
Fölösleges ragozni.:+1:
Egy darabig csak jó lesz…:+1::joy:

Na most én 2016-ban vásároltam egy 1070-es gépet. Az volt pár éve, és még jó lesz jó pár évig. Teljesen felesleges pénzkidobás lesz ez a konfig hidd el, persze te tudod, arra szórod a pénzed amire akarod.

De persze alapból több sebből vérzik ez a lista.
Samsung 860 QVO 2 terra SSD 70k, 40 ezret spórolnál.
Windows 10 aktiváló kulcsot 2 ezer forintért tudnál venni, 40 ezret spórolnál.
Hasonló módon száll el több 100 ezer forintod, még bele se mentünk a komolyabb alkatrészekbe.

Ha nincs szakértelmed, márpedig nekem az jön le, hogy nincs, hagyd olyanokra a géped összeállítását, akik értenek is hozzá.
Innen válasz, és hidd el nem kell 500k fölé se menni, ha nem tudod komolyabban megindokolni mért van szükséged drágább gépre.

Nem izgat és nem szeretem az olcsó dolgokat,tapasztalat.
Pár fontos dolognak utánanéztem és a PCX konfigját alakítottam át szóval azért nem teljesen a levegőből vettem.
Nem is azért írtam hogy itt utólag nekem megmondja a frankót, mert reggel átutaltam.
Ezt az infót csak el kell fogadni és nem a pénz részével foglalkozni.
Eleve ha valami rossz úgy is szólnak mi kell helyette…
Nekem a lényeg a proci, videókártya, monitor.
Ebből pedig jót vettem és azt hiszem az alaplap is passzol…

Kiindulásként egy laptop volt a cél, annak a teljesítményét egy High End PC lazán hozta volna. Attól mert olcsóbb, semmivel sem rosszabb minőségű.

Nekünk aztán tényleg semmi közünk, ki mire költi el a pénzét, egy “kicsit” overkill az összeállítás, de ha neked megfelel, akkor használd sokáig, hibamentesen.( bár én nem lennék a pénztárcám ellensége, még ha ennyi van se.)

Viccesnek egy kicsit vicces, hogy egyik nap hatalmas laptop fan, a következő napon meg leadsz egy milliós összeállítást egy PC-re.

Nyitva hagyhatjuk a topicot, hogy estére az egész fórum leírja neked, hogy baromságot fogsz csinálni, de ha ennyire leszarod, akkor tök8. Meg aztán, ha te 1-2 nap alatt megkeresed az árát, akkor mit számít? Nem tudom így van-e, de ha igen, akkor végülis nem is vesztesz vele semmit, ha megveszed.
Mondjuk nem tudom, egy fórumra nem tényeket közölni jönnek az emberek.

Hogy hirtelen miért lett PC azt leírtam fentebb.
A laptop is 950eFt körül lett volna.
Nyilván elismerem hogy aki régóta PC-s jobban ért hozzá.
Van amihez meg én értek jobban és ez így van jól.
Ahogy írtam is megmakacsoltam magam és úgy vásároltam mint egy normális ember aki bemegy a boltba, de nem tudja pontosan milyen rejtett okosságok vannak a polcon.
Nem lehet mindenki PC builder nem? És a boltok se dolgoznak ingyen.
Azért mert PC-t vettem még jobban szeretem a laptopokat.
Az egyik oka hogy nem tudnak emberek ennyit beleszólni a buildbe, mert az már készen van összerakva :joy::joy:

Ha megnézed a hozzászólásokat én meteoric87-nek mondtam el a dolgot.
Nem nyitottam erre topicot.
Ti véleményeztek dolgokat én nem kérdeztem senkitől semmit, hanem közöltem egy másik felhasználóval egy tényt.
Mostanra meg már a zsebemben turkáltok. :sunglasses:

Szerintem zárható a téma, de @lengyelb majd megvizsgálja a dolgot.

Azért az AIO-ra figyelj oda, ilyen értékű konfigba beletenni a legalja vizet nem a legszerencsésebb. A 9900K amúgy is nagyon forró fejű tud lenni, ha valahol neadj’ ereszteni fog az ember még azt hiheti laikusan, hogy alapból ilyen proci.
Ha még fogadsz tanácsokat, akkor vagy cseréld be egy tisztességes “prémium” vízre (NZXT, Evga stb… 40-50k körül) vagy egy jó levegősre (Dark Rock Pro, Noctua stb…).