Laptop vásárlás, tanácstalan vagyok

Sziasztok! Laptopot szeretnék venni ,mert a régi tönkrement…
Amire használnám ,nagyrészt film,videó,és stream nézés,és internetezés.Esetleg ritkán egy kis LOL és CSGO.
Mindenképp valami minőségibb gépben gondolkozom ,mert az előző a zsanéroknál törött szét.(egy Acer gépről van szó ,így is 6 évet kibírt)
Én Lenovoban gondolkodtam eddig ,de nagyon tanácstalan vagyok ,mert a kínálat nagy ,én pedig keveset értek hozzá. Kb. 200 e.-t szánok a dologra.

Ebben kérném a tapasztalataitokat ,tanácsaitokat. A válaszokat előre is köszönöm!

Én inkább csak azt írnám le, mire figyelj, a legtöbb webshopban van szűrő, így ezek alapján tudod utána magadnak szűkíteni a keretet.

Legyen legalább i5 proci, ha lehet 8. generációs
8gb ram
256 ssd, ha filmeket is tárolnál a gépen, akkor 256 ssd+1 tera hdd. Esetleg lehet csak 1tera hdd és utólag magad veszel bele egy SSD-t, csak akkor meg kell nézni van e benne bővítésre hely (m.2 csatlakozó)
Ha játszanál is, legalább egy mx150, jobb esetben 1050.
Ha lehet OS nélkülo verziót keress, mert kb 10 dollárért tudsz venni magadnak egy Win10 Pro kulcsot, míg az előretelepített rendszerért ennek a többszörösét beleszámítják az árba.

Méretet te tudod mi a kényelmes, minél kisebb és könnyebb annál jobban hordozható, persze filmet nézni/játszani annál rosszabb, ergo ha nincs TV-d/monitorod amire ilyenkor ki tudod kötni, akkor 15,6"-ban gondolkodj.

Köszönöm! Ez már kiindulásnak jó

Ahogy @meteoric87 is írta, én is a 8. genes i5-öt ajánlanám, a 8. gen az előző generációhoz képest elég nagy ugrást hozott.

Szerintem a 200-ba nem fér bele sehol a 1050 sajna, de az mx150 sem rossz.

Az mx150-ből készült 10W és 25W-os verzió is, ezzel is szoktak “csalni” sokszor:

Asus Zenbook UX430UN with “standard” ‘1D10’ ‘N17S-G1-A1’ GeForce MX150.
image
Xiaomi Mi Notebook Pro with the slower 1D12 version, but higher clocks.

Lenovo IdeaPad 320S-13KBR with slower ‘N17S-LG-A1’ MX150 variant. Note the dissimilar Device ID ‘1D12’

Erről mi a véleményetek ?

https://www.digiprime.hu/laptop/asus-vivobook-15-x542un-40315-elado#hdd

Szerintem drága. Az SSD kicsi, a win10 tök felesleges de az árból legalább 30 ezer az.

Pont ilyenem van, csak win10 nélkül szereztem be ugyan erről az oldalról. Eddig panaszom még nem volt, de az ssd csak sata3. Win10 kulcsot akár 2k-ért kapsz (ráadásul retailt), én arra nem adnék ki egy fillért se.

Még ezzel szimpatizálok:
https://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-ideapad-330-44081-elado#gcard

Win 10 kulcsot hol érdemes venni? Ezzel valami tapasztalat ?

Itt a fórumon is tudsz venni kulcsot olcsón. Kereső fent.
Amúgy 220-250k -ból már kijön általában a 1050.

Na ez már jobban megéri, és mivel a benne lévő ssd pcie, ezért te is ki tudod cserélni. Veszel egy 250-eset és beteszed, a jelenlegit meg el is adhatod.

Köszönöm! Még körül kell néznem ,hol tudok win 10 kulcsot venni. De rábeszéltetek ,hogy ne vegyek előre telepítettet,mert tényleg jól megdobja az árakat

A fórumon belinkelt oldalt megnéztem ma de nem működik. Esetleg másik megbízható oldal ahol kulcsot lehet venni ,és van vele tapasztalatotok?

Nemrég olvastam egy tippet itt:

Valakinek van tapasztalata ezzel az oldallal kapcsolatban?

tessék 2 lehetőség