Laptop vétel | FullHD vagy QHD

Sziasztok!

Szeretnék venni a közeljövőben (1 hónapon belül) egy Asus G14 laptopot.
Sokat gondolkoztam rajta hogy melyik fajtát lenne érdemes, a FullHD 120hz -eset, vagy a QHD (1440p) 60hz-eset.

Ehhez lenne 2 kérdésem:

• Sok review-t olvastam, néztem róla, és azt hogy ezt a modellt választom az szinte biztos.
    Azt viszont sehol sem láttam, hogy arról beszélnének milyen kicsik az ikonok egy 14"-es kijelzőn 1440p felbontásban, ez mennyire zavaró stb… (felteszem annyira nem hisz nem említik, és igen tudom lehet scale-elni is)

• Használatra: programozás, filmnézés, és rajzolás (digitalizáló táblával) lenne a legfontosabb, úgy hiszem ezekhez a QHD egy előny lenne mindenképpen, de itt főleg az érdekelne, hogy rajzprogramoknál mennyit segít a nagyobb felbontás? nagyon hasznos vagy annyira ez nem is fontos. Megéri-e azt a felárat (+80-100ezer)?

Hát mi a gép pontos specifikációja?
Az alapján be lehet lőni a felárat, hogy megéri e, de így látatlanban én tuti a nagyobb felbontásút venném, bár a 14 -es méret tényleg kicsi, én inkább nagyobbat néznék, persze, ha van.
(merrt különben 14-en a fullhd se csúnya)

Specifikációban alig térnek el:

• 1080p 120hz , RTX 2060 (32gb ram)
  • 1440p 60hz. , RTX 2060 (16 gb ram)

Csak pont nem tudom kiszámolni, mert más egy kicsit :slight_smile:
Ha ugyanazt a videókártyát választom (RTX 2060), akkor az eltérés 54ezer forint + 16gb RAM, ezért kerekítettem durván 80 ezerre.

Ha ez a két opció van, akkor az első.

1 kedvelés

Nem ez a 2 opció, csak ebből látszik legjobban a felár.

Ha FullHD-t veszek akkor ezt venném:
475k
Processzor: AMD Ryzen 9 4900HS
Kijelző: 1920 x 1080 120HZ
Memória: 16 GB RAM
Merevlemez: 512 GB PCI EXPRESS
Grafikus kártya: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti

Ha QHD, akkor ezt:
600k
Processzor: AMD Ryzen 9 4900HS
Kijelző: 2560 x 1440
Memória: 16 GB RAM
Merevlemez: 512 GB PCI EXPRESS
Grafikus kártya: NVIDIA GeForce RTX 2060

Így a különbség a felbontás, meg a videokártya. Utóbbi nem igazán érdekel.
De nem is az a kérdés hogy melyiket vegyem hanem hogy:

• Milyen kicsik az ikonok egy 14"-es kijelzőn 1440p felbontásban, ez mennyire zavaró?
  • Rajzprogramoknál mennyit segít a nagyobb felbontás?

Nagyobb felbontás mindig jobb, de hogyha mondtad a kártya nem érdekel, és játszani sem szeretnél, vagy semmi 3D render, vagy Nvenc, meg ilyenek, akkor én a FullHD -t venném.
Hiába RTX 2060, hogyha 600k, és még csak ki sem használod.

Maradnék ennél a verziónál.

3 kedvelés