TheVR Fórum

Laptop videókártya választás

Sziasztok! Nos igazából erre a problémára több helyen is kerestem megoldást, de rendeset sehol se találtam. Laptopot vennék, és elérhető két változatban is: Mindkét esetben 16GB DDR4 RAM, és Intel Core i7 (1075H) lenne benne. A videókártya más a két gépben: Az egyikben egy gyengébb, nVidia GeForce GTX 1060Ti (4GB GDDR6), az erősebben pedig nVidia GeForce RTX 2060 (6GB) lenne. Az lenne a kérdésem, hogy ezesetben mennyit “ront” az élményen, ha a “gyengébb” videókártya van, vagy mennyit számít ez?

Mire lenne használva a lapos, illetve mennyi a difi árban?

Elsősorban munkára és játékra lenne használva, de inkább játékra. A difi árban kb. 150.000 magyar Ft.

Ne vegyél inteles gépet. Nézz ryzen 4800H-t. Olcsóbb és erősebb.

Utánanézek :slight_smile:

Van ilyen procival szerelt jó lapos?

Ez a kettő verzió van, vagyis van még egy verzió, i9-el, de az offos az ára miatt.

A Legionok között nézelődj. Az elérhető / megfizethető kategóriában talán azoknak a legjobb a konstrukciója, hűtése most, nagyon nem lehet mellényúlni velük; ellenben az asus csodákkal.

Március vége - április eleje fele már kezdhetnek szivárogni az rtx 30-as szériával szerelt gépek.

köszi a tippet, ránézek azokra is :slight_smile:

HP omen/pavillion, Acer Nitro.

1 Like

Ott azért majd oda kell figyelni mert a 30-as szériába a MaxQ-k 75%-al kisebb teljesítményt fognak tudni mint az asztali társaik ami azért eléggé b+ kategória.

Nem inkább 25%-kal? :face_with_raised_eyebrow:
75 soknak hangzik.

Tegnap nvidia konferencián annyit mondott a csávó de lehet én hallottam félre valamit