Laptopot munkára

Sziasztok szeretnék egy kis segítséget kérni.Nemrég döntöttem úgy hogy szeretnék végre valami újba belefogni és a mellet döntöttem hogy ha törik ha szakad megtanulok 3D animálni…El is kezdtem a régi asztali pc-men a dolgot és úgy láttam van egy kicsi érzékem hozzá csak túl lassúnak bizonyult és ugyebár nem is igazàn hordozható… Abban szeretnék tanácsot kérni hogy milyen konfigot vegyek mert 100 ezer fórumor olvastam már és kb ugyanennyi videót néztem melyik lenne a jobb de igazából nem jutottam dűlőre mert a business laptopoknak általában csak az irodai felhasználását mutatják vagy kommentálják a gamer laptoponál pedig csak az fps számra mennek rá a jàtékoknál de a munkabeli hasznára nem igazán…Ha tudna ebben valaki segíteni nagyon örülnék

Igazából leginkább attól függ milyen a szovfter mivel számoltat, inkább cpu vagy gpu. Kifejezetten 3D-re inkább quadro kártyákkal szerelt modellek (HP ZBook, Dell Precision) alkalmasabbak, ezeknek az ára újan elég borsos főleg ha még csak tanuló fázisban vagy, de használtan már elég jó áron kaphatóak és kifejezetten tartós modellek (legtöbbször nem is lehacortak). Mivel animációról van szó min egy 17" kellene, ez viszont már cipelősebb darab. Igazából csak akkor ajánlott ha tényleg fontos a mobilitás, tehát foglalkozol vele máshol is muszájból, nem pedig az van hogy kiülök a starbucksba “melózni”. Illetve ha kicsit is beletanulsz a laptop kijelző mérete egészen biztos hogy kevés lesz és valami külső monitor kell mellé, akkor pedig úgy ahogy ugrik a hordozhatósági szempont.