Leáll a gép játék közben!

Sziasztok!

adott egy konfig:
-ryzen 5900x
-b550 tomahawk
-2x16gb 3200 cl16
-xfx 6800xt
-kingston 480gb ssd+patriot 1tb ssd
-cm v1200 platinum tap

mar a multkor is furcsaltam a “the forest” jateknal de 1-2 alkalom utan nem csinalta. De most ujra elojott.

gondoltam neki allok ujra kijatszani a crysis 2 remasteredet. Elso palya, teljesen random idokozonkent fogja es leall a gep teljesen, visszakapcsolni csak ugy tudom ha lenyomom a tapot, varok egy kicsit majd vissza es bekapcsol a gep. (Kulonben nyomkodhatom a gombot nem tortenik semmi)

A tapra gyanakszom, de a forest nem akkora igenyu jatek, raadasul a fall guynal is csinalta mar egyszer.

erdekes mod valorantnal sose csinalja, ott siman tudok jatszani orakat minden hiba nelkul.

probaltam mar minden visszatenni stock beallitasra ez sem oldotta meg.

ez mitol lehet? Tap csere megoldana? Kozrejatszhat hogy a rendszer ssd 88%-os? De a jatekok a masikon vannak ami 98%.

Szerk.: dark souls 3-nal szinten jelen van a problema. A valorant tovabbra is gond nelkul megy.

Hofokok rendben, cpu 40-45, kartya 60-65 (hotspot 70-80 kozott).

Egy ideje ez a konfigom van, talan 2honapja kezdte el ezt csinalni. Kezd meghalni a tap? Nem mai csirke de azert megiscsak platinum.

Szia!

Ezt mindenképp kukáznám, vélhetőleg A400-as széria. Teszel bele egy normális M.2-es SSD-t és egy probléma forrással kevesebb.

Nem túl elterjedt kártya felénk, nem tudom milyen power peak-eket tud csinálni, de a kilowatt fölötti tápot nem szabadna bántania. :smiley:

750-800 watt körül van a teljes terhelése a gépnek, nem szabadna, hogy ezzel legyen a baj (Seasonic elektronikás), de a bármi lehetséges. 7 év gyártói garancia van rá, valahogy ki kéne zárni, hogy Ő-e a probléma forrása és akkor lehetne cseréltetni.
Kölcsön táp, szerviz.

A villamos hálózat megfelelő a kégliben? Nem valami gagyi elosztóba van dugva a gép?

1 Like

Ez az xfx kartyam van mar kb ev eleje ota, elotte strix 6800xt volt. (Aio-s). Semmi gondom nem volt vele sose.

Ha jol remlik nyar elejen kezdte el, azt hittem valami tulmelegszik es azert csinalja ezt a gep, de mar nincsenek nagy melegek es megis csinalja.

Semmi nem valtozott azota, a haz is elbirta siman a gepet.

Van itthon egy tapom egy masik gepben de az keves lenne (chieftec smart 450w)

Elvileg fogyasztasmerovel a gep max 500-550wattot eszik. A kartya 250-300w a proci 100w+a tobbi sallang.

Akkor érdemes beruháznod egy jobb tápegységre 800w-850w arany vagy jobb ha lehet elég lenne és maradna is egy kicsi.A portól tisztisd meg, fujasd ki meg ha lehet,és tudsz pasztát ,CPU, cserélni a porcidon az sem árthat.A kártyán nem javaslom mivel ugye még garanciás de egy jobb paszta lehet segitne rajta bár sok más oka is lehet egy melegedésnek.Mivel nem tudom milyen idös a géped,egy biztos nagyon régi nem lehet.Én tartom azt hogy habár mindenkinek is szük a tálcája nem érdemes pontosra számoljuk azt hogy mennyire jön ki a fogyasztása a gépnek én azt mondom érdemes rászámolnunk a fogyasztásra.

A tapon kivul minden alkatresz alig 1eves.

Pasztazni felevente, portalanitani 1havonta szoktam a gepet.

Ha muszaj veszek masik tapot, de amig nem derul ki pontosan hogy a tap kezd meghalni addig felesleges.

Szeretem ezt a tapot mert modularis, millio kabel van hozza es boven elbirna egy crossfire/sli-t is. Na meg platinum :smiley:

Ezt csak úgy fogod tudni kizárni, hogy valakitől szerzel egy legalább 850-es tápot kölcsön.

Ja, mondjuk azt nehez lesz kerni. Senkinek nincs ekkora tapegysege. Mindenki elvan az 500-550wattal.

Ez elég lehet? Illetve jó fajta táp?

https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/corsair/hx750-750w-platinum-cp-9020137-p363914565/

Jó, de nem feltétlen elég, főleg ha peak-ek is vannak. Nekem is van itthon tartalékban egy ilyen, célszerűbb választás:

Viszont, ha távolabbra tervezel, akkor:

Viszont pénzkidobás előtt én inkább elvinném egy szervizbe, ha nincs az ismerőseid körében elegendő táp.
(meg még mindig ott van az A400-as Kingston, amit csinálhat bármit)

1 Like

Esetleg ezeket a peakeket lehet valahogy figyelni? Van rá valami mód?

De ezt se érteném, ha peakek is vannak azok gondolom nem 5-600wattok amihez kevés lenne 1200wattos táp.

Úgy rémlik hogy amióta elkezdtem Valorantozni (ahhoz ügye kell a TPM és a SECURE BOOT). Esetleg ez okozhat valami galibát?

Különböző programokkal is lehet figyelni a fogyasztását a videokártyának, de a mérőműszeres mérés a pontosabb. Viszont nem, nem kell méregetned, mert a peak spike-ok max. 0-50 watt körül alakulhatnak, nagyobbról nem tudok.

Ebben a cikkben is van sok érdekes szám, ha érdekel:

Egy 1200W-os tápnak nem szabadna leállnia, kivéve, ha képtelen kezelni a hirtelen fogyasztás ugrást. Általában ezzel a gagyi tápok vannak bajban. Vagy a villamoshálózat terhelhetősége. Mert a táp bizony nem max. 1200W-ot eszik, hanem akár 1500W-ot cumizhat, ha kell neki. Persze erre nincs sok esély, mivel a géped max. terhelésen sem kér annyit.

Win11-et használsz? Akkor még azon sem lepődnék meg, ha fekete-fehérré változna a monitorod. :smiley: Win10 alatt is tesztelni kéne a gépet.

Win11 aha :smiley:

Most havertol probalok szeretni tapot, talan neki van. Lehet a kartyat is kicserelem (megvan meg a regi 1080ti-m) megnezem ugy is.

Pokember alatt pl nem csinalta, ott ilyen ertekek voltak:

Crysis 2 remastered alatt a kartya alulrol verdesi a 300wattot.

Sok sikert hozzá! :wink:
A kártyát ne cseréld ki, mert mások a fogyasztások és akkor nem derül fény arra, hogy a táp-e a ludas.