Lencse upgrade

Szerintetek megéri megcsinálni hogy kiveszik a samsung gear VR lencséjét és ártakják a vive be?
Elvileg ez üveg és nem olyan gagyi mint a műanyag eredeti. sokan dicsérik.
Nagyon gondolkozom rajta az adaptereket már megszereztem. MOst GEAR VR re vadászom olcsón.

Csodálkoztam hirtelen a címen… Gondoltam újév, szeretem a lencsét, miért ne… Csalódtam.

Senki semmit?

Na mindegy majd én.
jövőhéten kapom meg a GEAR VR-t így meg tudom majd csinálni a lencse cserét.

Tapasztalataimat majd írom. ( ha érdekel valakit…? )

Elkészült a lencse upgrade :slight_smile: teljes siker.
körkörös frensel vonalak eltűntek. élesség ég és föld. a szélén de csak nagyon a szélén maradt egy pici homályosabb rész. FOV ugyanakkora maradt. most már nem okoz gondot a feliratok olvasása játék közben.
Simán ment minden semmi nehézség nem adódott.

Ez egy kötelező upgarde!!! szerintem gar vesztés nélkül vissza tudom csinálni ha kéne. semmi nyoma nincs.

Köszi, érdekes és hasznos infó!

Innen be lehet szerezni csak a lencsét és hozzá az adaptereket, elég tűrhető áron van szállítási költséggel együtt :slight_smile:
Complete Gear VR Lens And Adapter Mod Upgrade Kit For Vive / Vive Pro - Nano Coated, UV Lenses - Distortion Software Edit No Longer Needed

ez tűrhető ár? Az adapter nyomtatása kb 4FT anyagköltséggel jár + 10FT áram ez ugye kétszer mert két adapter kell. egy geraVR-t 5000.- ért lehet venni facen.
nekem ennyibe volt.
ha valakinek kell a file amit ki lehet nyomtatni szóljon.
bárhol fillérekért kinyomtatják.

de új is olcsőbb https://www.bestmarkt.hu/samsung-sm-r323nbk-gear-vr-szemuveg-kekesfekete-p341255?fbclid=IwAR3Xj3ZZb-NGRMNmuXQpvQfg_c8oce9dSkkAM-WrYtUL6XyejZXdW4KEd08

mondjuk most nincs készlet de nemrég még volt.

arra kell figyelni hogy verzió 323 tól jó csak a GEARVR , a régebbiekben kicsi a lencse az nem használható.

Hm… én csak simán megnéztem, hogy a legegyszerűbb kivitelezni :slight_smile:
De ezek szerint olcsóbb így, de ezt a nyomtatást hol végzik el?

3D nyomtatást vállal sok magánember és cég is. Pesten nem gond . Vidéken nehezebb lehet.
google segít

itt pl

kb 10 perc 1db adapter nyomtatása

Filmezéshez és kicsit játékhooz tervezek venn HTC Vive Pro-t, s gondoltam akkor már ezt is meglépem vele.

filmnézésre nem jó. bár jó lenne de kicsi a felbontás. előbb próbáld ki valahol.

Mármint, hogy érted nem jó?

kb olyan érzés lesz mintha 10 évvel ezelőtti telefonon rögzített video minőséget néznél.

Az úgy érdekes, akkor miért vannak ilyen appok amikkel olyan érzés mintha moziban lenne az ember? Ilyen hatalmas képátlóval.

ja képátló az tényleg van ,meg pixel hegyek is :slight_smile:

-.- Animézni vettem volna meg néha játszani is, hogy kikerüljem azt, hogy a TV-t kelljen szállítani állandóan, meg jó lett volna későbbi melóba a kamionba is.

próbáld ki valahol mielőtt megveszed.

Az a baj pro nem igazán van a boltokban inkább csak a sima, Pro-nak is 10 hét a szállítási ideje.