Lenovo laptop szervíz probléma/panaszkezelés/jogi megoldások

Sziasztok!

Ismét hozzátok fordulok segítségért, mert már nagyon tele a hócipőm.
Megpróbálom röviden ismertetni a helyzetem:
Van egy lenovo y520-am ami először bill hibás volt, elküldtem TMX-nek gond nélkül javították. Majd egy év után behalt rajta az alaplap, amit kicseréltek. Azonban miután visszajött a gép röviddel utána elkezdett furán viselkedni, játék közben volt hogy kifagyott, de nem kékhalál, hanem csak megállt a kép bekussolt a füles/hangszóró és csak állt a gép. Csak a hardreset segített rajta. Elküldtem szervízbe ahol két hét után visszaküldték hogy minden oké a géppel. Ezután felvettem a kapcsolatot a lenovo nemzetközi képviselettel, akik a panaszkezelő szervezethez irányítottak. Ott elkezdődött egy levelezés amiben ismertettem a helyzetet, majd ők kérték hogy akkor lécci mégegyszer küld el szervízbe és akkor a mi felügyeletünkkel majd újra megnézzük. Én kis naív azt hittem, hogy majd vhova külföldre viszik errefel újra a TMX-hez ment akik két hét ülés után visszaküldték egy újabb nyilatkozattal hogy minden rendben. Este hazavittem a gépet, első játék indításakor lehalt, elkezdtem videózni ahogy zsinórban többbször egymás után többféle játékkal kifagyott.
Ezt csatolva újra írtam a lenovonak hogy ez így nagyon nem jó és örülnék ha tudnánk orvosolni a helyzetet és nem kéne jogi útra terelni.
Aztán írtak egy mailt egy hétre rá h megkapták a mailem és hogy dolgoznak az ügyön meg megy a probléma orvoslása és hogy majd jelez, ez volt másfél hete.
Két napja írtam nekik mi a szitu és semmi válasz.

Járt már vki így vagy van olyan aki tudna tanácsot adni mit, merre, hogyan tovább? Mert lassan hónapok óta használhatatlan a gépem cserekészülék sincs és egy másfél éve mikor vettem, nem egy olcsó gép volt ez.

Vagy ha esetleg vki megjárta már hasonló helyzetben a jogi utat tudna tanácsot adni?
Bármilyen segítségnek örülnék, mert nagyon unom már a helyzetet és rettentően bosszantó.

Fogyasztóvédelemhez tudsz szerintem fordulni, és kérni az eset kivizsgálását.

(azt hittem csak a Dell szervíz ilyen szar, úgy látszik nem…)

Igen a békéltető testület meg fogyasztóvédelem lesz a kövi állomás.
Csak a töke ki van az embernek hogy levideózom nekik h marhára nem jó és így szarnak bele :frowning:

A Lenovo-val nekem is vannak kellemetlen tapasztalataim, de azok már 3 évesek.
A következő lépés valóban a fogyasztóvédelem, gyűjtsd össze az összes levélváltást szerviz nyilatkozatot ami kapcsolódik az esethez és készülj egy elhúzódó folyamatra.
A fogyasztóvédelemmel történő interakcióidról érdemes tájékoztatni a Lenovo szervizt is meg esetleg a boltot is ahol vetted, néha gyorsítja az ügyintézést. Arra gondolok ha mailt írsz cc-be rakd bele ezeket.

Kíváncsi lennék a fejleményekre, jó lenne ha megosztanád itt :wink:

Mindenképpen megosztom majd a fejleményeket, hogy másnak talán segíthet.
Az hogy hosszú folyamat lesz azt gondoltam, de már mindegy, hónapok óta szívok, szal már mindegy majdnem.

Na némi update, akit érdekel.
Beszéltem ismerős ügyvéddel, aki mesélte hogy volt samsungnál dolgozni anno és ő javasolta, hogy menjünk arcba mert az a siker titka, legalábbis samsungnál bejött, mert a nagy cégek féltik a márkanevüket.
Úghogy most úgy állunk hogy ment egy meghatalmazás és ő eljárhat a nevemben és ezzel együtt egy általa küldött felszólító levél ami lényegében azt takarja hogy tegyenek eleget a szavatossági kötelezettségüknek illetve ne korlátozzanak a fogyasztói jogaimban stb, stb. És vagy adnak egy zsír új gépet vagy kérjük vissza a gép árát.
Ráadásul EUs jogszabály szerint ha főalkatrész cserére kerül sor akkor onnantól újra kéne indulni a garanciának, ami nálam az alaplap cserénél elmaradt, cserébe kaptam +13 napot.
Szóval minden finomság megfogalmazásra került a levélben úgyhogy most várjuk a fejleményeket. Szerintem idén már nem sok minden lesz ebből, de mihelyt van fejlemény adom tovább az infót, hogy mi a helyzet.