Létezik, hogy elrontottam az SSD-t a gépembe a konvertálásokkal egy életre?

Windows 10-et akartam rakni SSD-re, de valamiért MBR-be rakta fel. Átkonvertáltam az SSD-t GPT-be másik gépbe, és onnantól nem engedi telepíteni, alábbi hibaüzenetek:

390310bed93fd0df34cfda3b6ef14bf930714edb_1_666x500

Mindent megpróbáltam, dfe csak kudarc. A HDD-re se tudom felrakni a windowst sajna, mert dinamikus a lemez…de SSD-re akartam felrakni.

Próbáld meg, hogy csak az SSDt hagyd bent amíg rakod a windowst.

Másik gépben töröld az SSD összes partícióját a lemezkezelőben.

Azt csináltam de mégis ott lesz egy másik partíció (MSR) hogyha bedugom a másik gépbe és próbálom rá telepíteni Windowst

mostmár ezt irja… sztem beszart az ssd

Na most felment a rendszer, átdugtam hátlapi USB-be a telepítőt. DE az a vicc, most átkonvertáltam GPT-re előtte a parancssorral az SSD-t (diskpart, select disk 0, clean, convert gpt, exit), és mégis MBR-rel ment fel a rendszer. EZ MI??

Jelenleg milyen bios-szal bootol a géped, uefi vagy legacy?

Nem tudom, hol lehet megnézni?

Amikor indul a gép, lépj be a biosba és lőjj róla egy képet.

Advanced menüben válaszd ki az Usb configurationt és nézd meg mire van állítva a Legacy Usb Support.

Nekem nincs olyan itt, meg sehol se találok ilyet.

Mai nap vagy 30-szor telepitettem ujra Windowst, de mindig csak MBR. Hát nem tudom mennyi hátránya van az MBR-nek, de lehet feladom, és akkor maradjon MBR ha mást nem lehet…

még itt nézd meg:
Advanced > AMD CBS > Promontory Common Options > PT USB Configuration Options

Az nem lehet, hogy valamit itt kell állitani? Mert erről a CSM-ről olvastam valahol.

Haladjunk lépésről lépésre. Sikerült
megnézni azt a menüt amit írtam?

Bocsi, máris néztem, tessék:

Nincs olyan opció, amit írtál.

Nem találok egy up to date leírást a biosról…
Ha van a CMS-nél a legacy helyett uefi mód akkor állítsd át és próbáld meg úgy.

Most rufus-szal csinálok épp telepítőt és abba befogom állitani, hogy GPT, elvileg az ráerőszakolja a GPT-t akkor.

de ha legacy módban tölti be a bios, akkor nem
fog elindulni a windows