Letisztult külsejő PC időtálló belsővel, vegyes használatra

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni PC- és monitorvásárlásban, mivel nekem nem sok gyakorlatom van az ilyesmiben. Először az előre épített gépek között nézelődtem, aztán rátaláltam erre a fórumra, és ez jobb opciónak tűnt.

Kb. 500.000-et szánnék az egészre, monitorral együtt.

A fő szempont az, hogy letisztult külsejű gép legyen, viszonylag időtálló belsővel.
Örülnék, ha időközönkénti beruházásokkal jó pár évig korszerűen tudnám tartani.

Külső szempontjából egy irodai gépnek álcázott gamer-gépre gondoltam.
Nem szeretném, hogy olyan űrhajó-kinézete legyen, mint a legtöbb gamer-PC-nek manapság.
Semmi világító alkatrész, ugyanakkor jól szellőző, esztétikus gépház, és lehetőleg ne legyen túl hangos.
Hoztam pár példát, hogy milyen gépházra gondoltam. Csak kinézet alapján válogattam, szóval nyitott vagyok bármilyen tanácsra.

A gép fő rendeltetése irodai munka mellett grafikai szoftverek futtatása lenne, Photoshop, InDesign, Premiere stb.
Másodsorban használnám egyjátékos szerepjátékokra, mint például a Witcher 3, God of War, Elden Ring és hasonlók.

Egy ehhez illő monitort is szeretnék, ami kihasználja a gép adottságait. Méretben max. 27’-ra gondoltam, de lehet 23’ is. A felbontást illetően gondolom a 4K nem lesz indokolt ebben az összeállításban, elég a 1080p.
A képminőség fontos számomra, inkább TN panel felé hajlok a kontraszt miatt, de nyitott vagyok az ellenérvekre.
A géphez hasonlóan itt is a minimalista külső a cél, nem ívelt, nem szivárványos, elég, ha a kijelző világít.
Illetve azt nem tudom, hogy érdemes-e G-Sync- vagy FreeSync-képes monitorba beruházni, ha a játék csak másodrendű szempont.

A tárhely az egyetlen paraméter, amiről van elképzelésem: 500 GB-os SSD-t szeretnék, későbbi bővítési lehetőséggel.

Előre is köszönöm a segítséget.

Szia!

Magát a gépet meg tudod venni a build ajánló alapján, nyilván a gépházat cserélheted neked tetszőre. Én inkább a Fractal felé hajlok a jobb hűtés miatt.

Monitorral kapcsolatban kicsit értetlenül állok a leírásod előtt.

PS-re, Indesignra használnád. Akkor egy relatíve kis méretű, 1080p monitor szerintem eleve ki van zárva, hacsak nem kapásból 2-t veszel. Egyszerűen nincs elég hely rajta hogy kényelmesen elférjen minden.
A panellel hasonló konfliktust érzek. Fontos neked a minőség, mégis a TN-t preferálnád? Aminek általában sokkal de sokkal rosszabb a színhelyessége mint az IPS-nek? Ez nekem valahogy nem jön össze. Színhelyesen akarsz/kell dolgoznod, vagy nem? Kell profi monitor, vagy elég egy átlagos? Kell DCI-P3 lefedettség, vagy elég a sima sRGB?

Előbbire pl jó választás lehet:

Míg utóbbira:

Mindkettőhöz érdemes kérni kalibrálást.

1 Like

Lehet, hogy hülyeséget írtam, csak szedett-vedett információkból tájékozódtam :smiley:
Annyira nem vagyok otthon monitor témában. Igazából engem is csak megbíztak a feladattal, a grafikai programokra elsősorban nem én fogom használni a gépet, és csak ezt a pár programnevet kaptam irányvonalnak. Szóval a feltett kérdéseidhez hozzá sem tudok szólni :smiley: Egy átlagos monitor szerintem bőven elég lesz, nem kell profi.
A felbontást illetően akkor inkább így kérdeznék: Egy kb. 400.000 Ft. értékű rendszerrel ki lehet használni egy 4K-s monitor adottságait?

Gamingre: natív 4K felbontáson általában nem, de lejjebb tudod venni a felbontást akár 1080p-re, vagy a játékot felskálázni DLSS vagy FSR használatával 4K-ra, szóval megoldható.

Munkára: igen, mindenképp.

Oké, meggyőztél a 4k felől :smiley:

Köszi a segítséget!