Low budget ryzen build

sziasztok
Erről a konfigról mi a véleményetek ?

Zalman s4 plus ház
Ryzen 3 3100
16 db ddr 4 hyperx predator ram (2×8 gb) 3200mhz
Rx 570
Asus b450f gaming lap
Cooler master elite v3 600w
És még plusz 2db zalman ZM-RFD120 RGB LED ventillátor
És az lenne a fő kérdésem hogy elfér minden a házba?
És még milyen kábelt rendeljek majd? (Ha kell)
Bocsi ha hülyeségeket kérdezek de ez az első gép amit egyedül állítottam össze

A következőket kellene /lenne érdemes cserélni rajta : -Tápegységet mindenképpen és a Számítógép házat
Amiket ajánlanék helyettük : -Tápegység :SilentiumPC Supremo L2 550W Gold
Számítógépház :-SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB (Ebbe gyárilag 4 db RGB-s ventillátor van )
A videókártyából mindenképp a 8GB os verziót vedd.
A többi rendben van ha bár a Ram-nál a Curcial Ballistix a legjobb vétel Ryzenhez.
Plusz kábel nem kell hozzá ,háttér tárakat nem írtál de ha nincs még 1 SSD re érdemes beruházni.

1 Like

B450-es lapból nem.szabad Asust venni, azok sikerültek a legrosszabbul. Mindenre találsz tippet a build ajánlóban:

1 Like

Mi a baj a házzal?

Zárt az eleje, ez nem ház, ez sütő.

1 Like

Nem is annyira zárt az eleje (vagyis csak részben) :thinking:

Bár tény, hogy nincs vele tapasztalatom.
(A SilentiumPC Signum-al viszont van, ismerősnél építettem bele, nem is volt semmi gond. Persze nem egy “prémium” cucc, de ár/értékben perfekt!)

Zalman házak, meg amúgy bármi a márkából kb ilyen ajtótámasz szint. Nem szabad venni.
Nem tudom miért találják meg állandóan az emberek ezeket a csodás zalman házakat.

1 Like

Azért az a B450F annyira nem rossz lap mint mondogatják . Itt egy VRM teszt róla
https://www.youtube.com/watch?v=4aLFjUTT-p4

1 Like

Jah, RP’s lair, vicces :smiley:
Tessék, egy megbízható forrás:

2 Likes

Mi is a probléma vele? :face_with_raised_eyebrow:

Ja igen, hogy magyar és innentől valaki/valami nem lehet megbízható.

Megjegyzem egyébként, hogy ő is sok alkalommal a HU csatornát hozza fel példának. :smiley: :smiley:
Maradjunk meg annyiban szerintem, hogy nem olyan szar az a B450-F, de van jobb választás is annyiért, Pl B450 Tomahawk max, vagy B550M aorus pro.

STRIX modellek alatt viszont elég gatya az összes, TUF verziókból jött “Pro” variáns emiatt.

Persze hétköznapi használatban valószínűleg ez általában ki nem feltétlen jön, de általában még drágábbak is ezek a lapok, mint a konkurencia hasonló termékei.

40K körül lehet lőni jó B550-es lapokat is, én már lehet inkább azok között néznék szét.

2 Likes