M.2 SSD kérdés

Sziasztok!

Próbáltam keresni ezzel kapcsolatban a fórumon de nem találtam infót.

Vásároltam kettő SSD-t. Amik a következők:

A kérdésem az lenne, hogy az egyik 3.0-ás a másik pedig 4.0-ás interfészt használ.
Így tudom mindkettőt használni?
Az alaplap még jelenleg nem lett meg vásárolva, de ez volt tervben: ( Ha jól értelmezem ez a lap nem képes 4.0-ával dolgozni)

Ez volt a másik lap amit néztem:

Ezzel kapcsolatban tudtok nekem segíteni? Lehetséges egyáltalán a két külön interfész használat és ha igen milyen lap kellene hozzá? Vagy teljesen esélyítelen?

Gépi paraméterek: (tervben)
Proci: AMD Ryzen 7 5800X3D 8-Core 3.4GHz
Táp: FSP 1000W HYDRO G PRO 1000 80+ Gold
GPU: ASUS Radeon RX 6900 XT TUF GAMING 16GB GDDR6 256bit (TUF-RX6900XT-O16G-GAMING) Videokártya
Memória: Kingston FURY Renegade 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz KF436C16RB1K2/32

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv: Menyek

Visszafelé kompatibilis a cucc szóval menni fog.

6950 xt-re nézz rá mert az 50-esek kb ugyan annyiba szoktak lenni mint a 100-asok de erősebbek.

4 kedvelés

Én nem vennék most high end kártyát a 6000-es szériából, mikor küszöbön a 7000-es.

3 kedvelés

Szia!

Működni fognak gond nélkül. A 980 Pro overkill, fölöslegesen gyors játékra, de már megvan, így mindegy. :slight_smile: (egyébként a PCIe 3.0 és 4.0 között SSD-knél szinte észrevehetetlen a különbség)
Más észrevétel:

Ha már 1000W körül jársz, célszerű lenne elgondolkozni a Gold-nál magasabb hatásfokok mellett, pl.:

Ez pedig egy komolyabb cuccos 12 év garanciával:

2 kedvelés

Sajnos pont idő előtt meg vettem mielőtt ki jöttek volna a hivatalos árak és a jelenlegi áron tudtam meg venni.

És melyik lapot lenne érdemes meg vennem hozzá?

Az A-n nincs WIFI, az F-en van. Kb. ennyi a különbség, meg a színe.

Rendben köszönöm szépen.
Még annyiban kérhetek segítséget, hogy próbáltam nézni az alaplapok paramétereit és eléggé kétes információkkal szolgálnak és nem teljesen tudtam el igazodni, hogy ténylegesen támogatják a 4.0-át.
Esetleg ezt meg tudod mondani nekem?

1 kedvelés

Újrakezdem, én is írhattam hülyeséget feljebb.

Tehát. B550 chipset (mindkét kiválasztott Asus lap esetében):
Egy PCIe slot-ot leszámítva, mind 3.0-ás, kivéve 1db-ot ami 4.0-ás és az az egyik M.2-es. Tehát oda mehet a 980 Pro, bár mint említettem (említettük) fentebb is, szinte nincs különbség a PCIe 3.0 és PCIe 4.0 között. Egy videó, ahol a videokártya teljesítmény különbségét mutatják 3 és 4 között:

Az FPS számot nézd, elenyésző a különbség. SSD-nél még ennyi sincs. Egy komolyabb videó és tesztadatok szintén erről a témáról:

Summa summarum, teljesen mindegy, hogy milyen a lapon PCIe busz, 3.0-ás vagy 4.0-ás, alig van különbség az átlagos felhasználás körében, ill. lefelé mindig kompatibilis a 4.0 a 3.0-val, vagy akár a 2.0-val, 1.0-val. Tehát egy PCIe 4.0-ás videokártyát/SSD-t beletehetsz akár egy 1.0-ásba is. (nyilván lassabb lesz, de még ott sem “nagyon”)

De ha pedig mindenképp szeretnél PCIe 4.0-ás támogatást mindenhol, akkor az X570 chipset-es alaplapokat ajánlom. Persze már van PCIe 5.0 is, az új 7xxx AMD-k alaplapjain. :smiley:

Ha valami érthetetlen, vagy én írtam hülyén, kérdezz nyugodtan, azért vagyunk itt, hogy segítsünk. :wink: (“az okos ember kérdez”)

2 kedvelés

Köszönöm szépen a segítséget.
Nagyon hasznos információ volt ez számomra.
Így megnyugodtam és a tervezett alaplapnál maradhatok és nem muszáj váltanom csak ha szeretnék 4.0-át.

1 kedvelés

This topic was automatically closed 8 hours after the last reply. New replies are no longer allowed.